icon_cargo En geç 5 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!

Continental ContiSportContact 3 Lastikleri

products/index/kategori/2/marka/3/desen/contisportcontact-3/tip/lastik
Filtrele

Lastik Markaları

Continental ContiSportContact 3 N0 255/55R18 109Y XL BSW
Üretim : 2019/2020
Ücretsiz Kargo
kategori
4x4 & SUV
yaz
benzin E
yagmur B
sound 74
Bu ürün şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır. Fiyat teklifi almak için stok sorunuz butonuna basınız.
Stok Adedi : Yok

Continental ContiSportContact 3

ContiSportContact 3, Continental’in güçlü spor otomobiller ve lüks sedan sürücüleri için geliştirdiği yüksek performans yaz lastiğidir. ContiSportContact 3 olağanüstü frenleme kapasitesi ve çevik direksiyon hassasiyetini bir arada sunma iddiasıyla tasarlanmıştır. Tüm yaz lastikleri gibi, Continental ContiSportContact 3 karlı ya da buzlu zeminlerde ve bu koşulların oluşmasını sağlayacak sıcaklıklarda kullanıma uygun değildir. Continental, bu gibi koşullarda ve 7 derecenin altında üstünlüğü sektörce kabul edilmiş Continental Kış Lastiklerini tavsiye eder.  Continental mühendisleri yüksek performanslı arkadan çekişli spor otomobillerde yüksek hızda viraj ve düz sürüş stabilitesini geliştirmek için özel olarak çift kaburgaya sahip özel sırt deseni tasarlamışlar, maksimum yol tutuş için, bu sırt desenini büyük sırt pabuçları ile desteklemişlerdir. ContiSportContact 3 sırt tasarımında yol gürültüsünü azaltmaya, frenajda dikey gerilimi kontrol etmeye ve çizgisel istikrarı en üst düzeyde tutmaya yarayışlı sürekli ara kaburga, direksiyona ani yanıt verme ve viraj istikrarı için sağlam dış omuz blokları, direksiyon hassasiyetini arttıran, viraj sırasında deformasyon azaltan, hydroplaning direnci için suyu dağıtan sürekli çevresel sırt kanalları, dağılan suyu süratle tahliye eden ve daha çok tutunma yüzeyi sağlayan açılı omuz blokları kullanılmıştır.

 

 Açılı omuz bloklarının iç kısmı çentiklidir, bu, ıslak zemin çekişi artırmaya yarayışlıdır. Ayrıca yüksek hızda stabilite için asimetrik, açılı duvarlı sırt kaburga kullanılmıştır. ContiSportContact 3 iç yapısında sırt alanında stabilite ve aynı zamanda yüksek hız kapasitesinde çalışmayı geliştirmek için açılı sarımlı naylon ile takviye ikiz çelik kemer kullanılmıştır. Bu son derece esnek ve bir o kadar dayanıklı kompozit, aynı zamanda son derece hafiftir, özgül ağırlığına nispetle hayli yüksek olan mukavemeti sayesinde yüksek hızda esneme ve gerilmelere karşı optimum direnç sağlamakta, lastik izinin sürekli muhafazasına yardımcı olmaktadır. Lastik izinin her koşulda, frende, virajda muhafazası yol tutuş ve çekiş gibi teknik kabiliyetlerin de üzerinde, son derece yalın olarak ‘’güvenliği’’ garanti altına almaktadır. ContiSportContact 3, özel silika hamur bileşimi sayesinde, özellikle ıslak yollarda, geliştirilmiş sürüş güvenliği sağlar. Suda kızaklama direnci %6 geliştirilmiştir. ContiSportContact 3’de ıslak zemin fren mesafesinde %5, kuru zemin fren mesafesinde %3, buna ek olarak lastik aşınma direncinde %5 nispetinde iyileştirilmiş değerler ölçülmüştür.

x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız ve detaylar için lütfen tıklayınız”. Tamam