icon_cargo En geç 5 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!

Continental 4x4 & SUV Lastikleri

products/index/kategori/2/desen/contisportcontact-5p-suv/tip/lastik
Filtrele

Lastik Markaları

Aradığınız özelliklerde bir ürün bulunamadı!
Aynı ebatlarda aşağıdaki ürünler stoklarımızda bulunmaktadır.

Continental ContiSportContact 5P SUV

Continental ContiSportContact 5P SUV, Continental’in SUV ve crossover kullanıcılarının asfalt üzerinde ihtiyaç duydukları yüksek performans, güvenlik ve konfor özelliklerini sunmak üzere geliştirdiği SUV lastiğidir. Başlangıçta Land Rover , Mercedes-Benz ve Porsche için orijinal ekipman olarak tasarlanan Continental ContiSportContact 5P SUV, sportif crossover kullanıcılarının öncelikli tercihi haline gelmiştir. Benzersiz bir direksiyon hassasiyeti ve viraj stabilitesi sağlayan Makro Blok tasarım dış omuz bölgesinin entegre edildiği asimetrik sırt deseni dört adet geniş çevresel olukla bölümlendirilmiş, bağlantılı yanal oluklarla su tahliyesi maksimum seviyeye yükseltilmiştir. Su birikintileri ve hacimli su akıntılarında suda kızaklamaya karşı sıradışı bir direnç sergileyen Continental ContiSportContact 5P SUV, sürekli merkezi kaburga oluşumu ile düz sürüşte yüksek hızlarda mükemmel bir istikrar sergilemektedir.

 

Geliştirilen bu yenilikçi desene kalıplanan Continental’in Black Chilli sırt hamur bileşiği sahip olduğu uzun zincirli polimerlerle yuvarlanma direncini azaltır, sabit hızlarda azami enerji verimliliği sağlar. Kısa zincirli polimerler de frenlemede meydana gelen baskının tetiklemesi ile ısı oluşturarak hem ıslak hem de kuru zeminde fren mesafesini kısaltmaya yardımcı olur. Sadece ihtiyaç duyduğunda hızla ısınan, sabit hızlı seyirde optimum ısısına geri dönen Continental ContiSportContact 5P SUV, bir taraftan yakıt ekonomisine ve karbon emisyonunun düşürülmesine büyük bir katkı sağlarken diğer taraftan kullanıcısına uzun bir lastik ömrü vaad eder. Continental ContiSportContact 5P SUV iç yapısında spiral sarım polyamid ile takviyeli ikiz çelik kemer kullanılmıştır. Bu esnek ancak bir o kadar da sağlam kompozit oldukça da hafiftir, lastiğin dikey baskılara karşı esnekliğini, yanal baskılara karşı da stabilitesini tesis eder, viraj ve frenleme esnasında lastiğin optimum kesitini korumasına yardımcı olur. Continental ContiSportContact 5P SUV, kar ve buzla kaplı zeminlerde ve bu koşulları oluşturacak kadar düşük hava sıcaklıklarında kullanılmak üzere geliştirilmemiştir. Continental, bu tip yol koşullarında ve yedi derecenin altındaki sıcaklıklarda üstün performans, güvenlik ve konfor değerleri ile kullanıcıların ve otomobil üreticilerinin öncelikli tercihi Continental Kış Lastiklerini tavsiye etmektedir.

x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız ve detaylar için lütfen tıklayınız”. Tamam