Pirelli'den Akıllı Lastik Teknolojisi ve Renkli Lastikler

Pirelli'den Akıllı Lastik Teknolojisi ve Renkli Lastikler

Otomotiv dünyasının en önemli aktivitelerinden olan Cenevre Otomobil Fuarı ile lastik dünyasının yeni teknolojileri de gün ışığına çıkıyor. Sektörün öncülerinden Pirelli, fuarda tanıttığı iki önemli yenilik ile inovasyon yarışını bir adım ileriye taşıdı. Pirelli’nin yeni nesil uygulaması sayesinde lastikler uyarı ve yardım bilgilerini paylaşırken, Pirelli Connesso, Pirelli P Zero ve Pirelli Winter Sottozero serilerinin yeni renkli versiyonları fuarın ilgi odağı oldu.

 

Pirelli Cenevre Otomobil Fuarında Renkli Lastiklerini Tanıttı

Dünya lastik devi Pirelli, sektörde fark yaratan yenilikleriyle lastik tarihi boyunca en özel markalardan birisidir. Cenevre Otomobil Fuarı’na damga vuran bu iki yenilikle sektörün yol haritasına yeni bir boyut kazandıran Pirelli, aynı başarılı süprizlerini 1950’li yıllarda radyal Cinturato deseni ve 1980’li yıllardaki ultra düşük profilli P Zero serisiyle de yapmış ve lastik sektöründe adeta devrim yaratmıştı. Pirelli mühendislerinin başarısının odağında geliştirdikleri yeni nesil inovatif malzeme ve koruyucu sistemler yatıyor. Bu yeni malzemeler sayesinde lastikler canlı ve dayanıklı renklere sahip oluyor. Fuarda PZero ve Winter Sottozero ‘nun yeni halleri kullanıcılara sunuluyor.

Pirelli'den Yeni Nesil Renkli ve Akıllı Lastik Teknolojisi

Yeni Pirelli P Zero - Pirelli Sotto Zero ve Pirelli Connesso Desenleri

Renkli ve dayanıklı yeni nesil lastikler ilgi çekici olsa da, Pirelli standında çok daha ilgi çekici bir teknoloji ziyaretçilerin beğenisine sunuluyor: Pirelli Connesso. Pirelli P Zero ve Pirelli Winter Sottozero desenlerinin iç yüzeyine entegre edilen özel bir teknoloji olan Connesso sayesinde, telefonunuza yüklenen mobil uygulamaya sürekli olarak bilgi aktarımı yapabiliyorsunuz.

 

Eskiden P Zero veya Winter Sottozero almak istediğinizde, seri ve ebat seçenekleri sunulurken, artık renkli , sensörlü (Connesso) veya hem renkli hem sensörlü versiyonları sürücülere seçenek olarak sunulacak. Böylece yaz ve kış aylarında tercih edeceğiniz Pirelli lastikleri için görsel açıdan da istediğiniz kombinasyonu yakalamak mümkün olacak. Özellikle modifiye performans tipi araç sürücüleri için ilgi çekici olan bu gelişmenin, Pirelli lastik fiyatları üzerinde nasıl bir etkisi olacağı ise şu an için bilinmiyor.

 

Pirelli’nin bu hamlesinin temelinde "Dijitalleşme ve Kişiselleştirme Hedefleri” yatıyor!

Gelişen bilişim dünyasının otomotiv sektörü üzerindeki etkileri her geçen gün artarken, dijital dönüşüme en büyük adaptasyon da yine otomotiv sektöründe gerçekleşiyor. Mobil uygulamalar sayesinde akıllı telefonlar ve otomobiller arasında gün geçtikçe artan bir bağ kuruluyor. Bu dijital dönüşüm sürecine kayıtsız kalmayan Pirelli öncelikle dijitalleşme için önemli bir adım atıyor. Ancak bu dönüşümle birlikte varılmak istenen temel nokta, tıpkı bilişim ürünlerinde olduğu gibi "kişiye özel” konseptler üzerinde yoğunlaşmak. Tıpkı cep telefonları ve bilgisayarlarda olduğu gibi kişisel ihtiyaçlar ve zevkler doğrultusunda geliştirilen lastikler kısa vadede bir hayal gibi görünse de, uzun vadede UHP segmentinin kaçınılmaz kaderi gibi görünüyor.

 

Fuardaki tanıtımı ile birlikte 20” ve üzeri ebatlarda P Zero ve Winter Sottozero için renkli versiyonlara ön sipariş almaya da başlayan Pirelli, yeni nesil ürünlerini tüm Premium otomobil segmentine yaymayı hedefliyor. Ürünler ne yazık ki Türkiye pazarına o kadar hızlı ulaşmayacak. Pirelli, 2017 yaz aylarında Amerika pazarı ile başlayıp, 2017 kış sezonuna kadar Avrupa ve Uzak Doğu’daki başlıca Pazar noktalarında yeni nesil lastik teknolojilerinin sunulmaya başlamasını hedefliyor.

Pirelli Connesso Teknolojisi İle Lastik Bilgilerinizi Takip Edin

 

Stok Kodu İle Arama
Ürün Stoklarımızda Mevcut Değildir.

Ürün Stoğa Girince Haber Ver

Üyelik Sözleşmesi

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz. 

Bu alışveriş sitesini kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) Kuştepe Mahallesi Leylak Sokak Murat İş Merkezi B Blok K:10 D:33 Mecidiyeköy / İstanbul adresindeki Lastikçim Pazarlama İç ve Dış Ticaret A.Ş. firmasının (Firma) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. 

 

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

 

1. SORUMLULUKLAR

a.Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

b.Firma, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

c.Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. 

d.Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

e.Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır. 

 

2.  Fikri Mülkiyet Hakları

 

2.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

2.2. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

 

3. Gizli Bilgi

3.1. Firma, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

 

3.2. Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

 

3.3. Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

 

4. Garanti Vermeme: İŞBU SÖZLEŞME MADDESİ UYGULANABİLİR KANUNUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR. FİRMA TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ” VE "MÜMKÜN OLDUĞU” TEMELDE SUNULMAKTA VE PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLER VEYA UYGULAMA İLE İLGİLİ OLARAK (BUNLARDA YER ALAN TÜM BİLGİLER DÂHİL) SARİH VEYA ZIMNİ, KANUNİ VEYA BAŞKA BİR NİTELİKTE HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR. 

 

5. Kayıt ve Güvenlik 

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.

Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz.

 

6. Mücbir Sebep

 

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

 

7. Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik

 

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

 

8. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler

 

Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

 

9. Tebligat

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’nın bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

 

10. Delil Sözleşmesi

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

 

11. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Montaj Noktaları