icon_cargo En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
Rot Balans Ayarı Tekirdağ
Rot Balans Ayarı Tekirdağ

Tekirdağ ilinde rot balans ayarı yaptırmak isteyenlere hitap etmekte olan birçok işletme bulunsa da, modern ekipmanlar kullanan ve alanında uzman ekip çalıştıran servis noktalarından bu hizmetin alınması gerek konfor, gerek güvenlik açısından son derece önemlidir.

Lastikçim tarafından sağlanan Tekirdağ ucuz rot balans ayarı hizmeti ise yalnızca, site üzerinden lastik satın alma işlemi yapan müşterilerimiz için sunulmaktadır. Satın aldığınız yeni lastiklerin montaj ve balansının yapılması esnasında, rot ayarınızın da yeni lastik takımınıza göre tekrar düzenlenmesi, sürüş güvenliği ve konforu açısından önerilmektedir.

Rot Balans Nedir?

Araç süspansiyon sistemi sadece konfor sunmakla kalmaz, aynı zamanda sürüş güvenliği açısından da kritik bir öneme sahiptir. Denge çubuğu olarak bilinen Z-ROT adlı parçanın görevi, lastiğinizin aşağı – yukarı yöndeki hareketini, diğer lastiklere iletilmesidir. Rot sistemi denge kolu ve amortisöre bağlıdır. Bu iletim işlemi sayesinde özellikle virajlarda aracınızın direksiyon hakimiyetinin arttırılarak kayma, savrulma ve yatmaya karşı korunması sağlanır.  Balans ayarı ise lastiğinizin dengeli bir şekilde dönerek, güvenli ve konforlu şekilde ilerlemenizi sağlamak için yapılmaktadır. Lastiğin dönüşü esnasında yukarı aşağı sapmalar ve yanlara doğru sapmalar olabilmektedir. Bu durumlarda da yukarı aşağı için statik, yanlara doğru sapmalarda ise dinamik balans ayarı yapılması gerekir.

Rot Balans Ayarı Ne Sıklıkta Yapılmalıdır?

Sürüş güvenliği ve konforu açısından son derece önemli olan rot ve balans ayarlarının, her 5 bin kilometrede bir kontrol edilmesi faydalı olacaktır. Balans ayarı her lastik değişiminde mutlaka yapılması gereken bir ayarlama olsa da, kullanım tarzına bağlı olarak rot ayarı ile birlikte kontrol edilmesi önerilmektedir. Balans ayarı doğru olmayan lastikler ile, rot ayarı da doğru yapılamamaktadır.

 

 

Lastikcim
YENİ NESİL LASTİKÇİLİK
Dijital lastik pazarında, sektörün nabzını tutan Lastikçim, müşterilerine her zaman en doğru bilgiyi sunmayı hedeflemektedir. Montaj imkânları, ücretsiz kargo ve vade farksız taksit seçenekleri gibi olanakları, çeşitli kampanyaları ve #YeniNesilLastikçilik mottosu ile hizmet vermektedir.
Tüm Yazılarını Gör
x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız görüntülemek için tıklayınız. Ziyaretçi Aydınlatma Metni'ni görüntülemek için tıklayınız.”. Tamam