Toyota Corolla 2016 Lastik Ölçüleri ve Fiyatları

Toyota Corolla 2016 Lastik Ölçüleri ve Fiyatları

Toyota Corolla 2016 Lastik Ölçüleri ve Fiyatları

Toyota Corolla, Japon otomotiv sektörünün efsane ismi Toyota Motor Corporation tarafından 1966 yılından bu güne 10’un üzerinde farklı versiyon ile üretilmekte ve dünyanın en çok satılan otomobili ünvanını uzun süredir korumaktadır. C Segment olarak da bilinen kompakt otomobiller kategorisinde yer alan Toyota Corolla, dört farklı donanım paketi ile sunuluyor.

Toyota Corolla Lastik Ölçüleri ve Toyota Corolla Lastik Fiyatları

Yeni Toyota Corolla 2016 lastikleri için standart paketlerde 205/55R16 ölçüsü tercih edilmiş. Toyota Corolla 2017 lastik ebatları olarak resmi kataloglarda üç seçenek bulunmaktadır.

15 Jant paketi: 195/65R15 Toyota Corolla Lastik Fiyatları
16 Jant paketi: 205/55R16 Toyota Corolla Lastik Fiyatları
17 Jant paketi: 215/45R17 Toyota Corolla Lastik Fiyatları
Toyota Corolla Mini Stepne Ölçüsü : 5 x 114

Aracınızı alırken paket seçenekleri arasında 16” çelik jant veya alüminyum jant seçenekleri sunulmakta iken, lastik basınç uyarı sistemi gibi özellikler de opsiyonel olarak sunuluyor.

Toyota Corolla Jant Ölçüleri

Her ne kadar birçok yerde 1.8i motor hacimli Toyota Corolla 2016 jant ölçüleri, Toyota Corolla jant ebatı olarak yansıtılsa da, 1.8i motor seçeneği yalnızca United States için çıkarılan bir pakettir. Bu pakette 5x100 bijon aralığı ile piyasaya sürülen yeni Corolla, Avrupa ürünlerinde aşağıdaki ebatlarla sunulmaktadır.

15 Jant paketlerde: 6x15 5x114.3 ET39 CB60

16 Jant paketlerde: 6.5x16 5x114.3 ET45 CB60

17 Jant paketlerde: 7x17 5x114.3 ET50 CB60

Toyota Corolla 2016 Jant Ölçüleri

Modern ve şık bir görünüme sahip olan yeni Toyota Corolla 2016, yalın tasarımı ile kompakt araç sahiplerinden büyük ilgi görüyor. 1966 yılından bu yana devam eden Corolla üretiminin verdiği deneyimin, güncel teknolojilerle harmanlandığı Corolla 2016’da, Toyota mühendisleri tarafından ortaya konulan konsept, sınıfında lider bir iç mekan ve fonksiyonellik sunmaktadır. Kimi otomobil bilgi kaynaklarında "makyajlı Toyota Corolla” olarak da ifade edilmekte olan ürünün tasarım sürecinde her ayrıntı baştan dizayn edilerek, Corrola konsepti adeta baştan yaratılmış. Otomotiv dünyasında son dönemlerde üreticilerin yoğun olarak yönlendiği aerodinamik tasarım çizgileri, Corolla’nın stil sahibi klasik çizgilerinin asaleti ile buluşarak ortaya yeni bir konsept çıkartıyor. Üst ve alt ızgarada tercih edilen yeni tasarım ile araca daha güvenli bir duruş kazandırılmış. Yeni Toyota Corolla için yeniden tasarlanan koltuk yapısı sayesinde tüm yolcular için daha fazla konfor sunulması hedeflenirken, kabin sınıfının en iyi diz mesafesi ile rakipleri karşısında ön plana çıkıyor.

Anahtar arama derdine son!

Yeni Toyota Corolla, teknoloji ile bütünleşik bir konsept ile sunuluyor. Akıllı giriş ve çalıştırma sistemi sayesinde anahtar arama derdine bir son vermeye ne dersiniz? Akıllı anahtar üzerindeki bagaj düğmesi sayesinde, bagaj kilidine doğrudan müdahale edilmesine de olanak tanıyor. Kompakt otomobil kullanıcılarının ihtiyaçları düşünülerek hazırlanmış tasarımda yer verilen 452 LT kapasiteli geniş bagaj ile aile tatilinizde kimin küçük valiz alacağını tartışmaya son! Araç ile ilgili tüm panel fonksiyon ve ihtiyaçlarını tek bir dokunmatik panelde toplayan iç dizayn da, sürücüye araç ile ilgili kapsamlı bir hakimiyet sunuyor.

Toyota motorları için geliştirilen Valvematic teknolojisi ve Toyota Optimal Drive özelliğindeki motor seçenekleri ile dengeli bir güç ve verimlilik oranı sunmaktadır. Yakıt tüketimini azaltmaya ve sürüş konforunu arttırmaya yönelik gövde dizaynı ile yeni Corolla, sürüş stabilitesini de sürücülere vadetmektedir. Multidrive S şanzıman teknolojisi de bu bağlamda önemli bir etkiye sahiptir. 1.33 ve 1.6 litre benzinli motor seçeneklerinin yanı sıra, 1.4 dizel motor seçeneği de Toyota Corolla 2016 paketleri arasında yer alıyor. Standart olarak Toyota Corolla 2016 ile birlikte gelen bazı özellikler ise şu şekilde: Follow Me Home sistemi ile, siz aracınızdan uzaklaşırken, farlar, karanlığı aydınlatmak için yanmaya devam eder ve sizden sonra otomatik olarak kapanır. Yokuşta Kalkış Destek Sistemi ile ayağınızı frenden çektiğinizde 2 saniye boyunca freni aktif tutmaya devam eder ve dik yokuşlarda da sorunsuz şekilde kalkış yapmanızı sağlar. Elektronik çekiş kontrol sistemi ile ani hızlanmalarda patinaja karşı bir önlem olarak, patinaj başladığında sistem otomatik bir şekilde motor gücünü azaltır ve fren sistemine çekiş normale dönene kadar müdahale eder. Araç denge kontrol sistemi ile aracınızın kayarak yoldan çıkmasını engellemek için, ilgili tekerleklerde fren sistemini aktif eder ve motor torkunu düzenleyerek aracın yol tutuşunu düzenler. Multidrive S sistemi ile otomatik şanzıman sisteminin konforunu ve düz şanzımanların yakıt ekonomisini birleştiren bu teknoloji ile kasnak oranı kesintisiz şekilde ayarlanarak maksimum yakıt ekonomisi sağlanmaktadır.

 

Stok Kodu İle Arama
Ürün Stoklarımızda Mevcut Değildir.

Ürün Stoğa Girince Haber Ver

Üyelik Sözleşmesi

SİTE KULLANIM ŞARTLARI

Lütfen sitemizi kullanmadan evvel bu ‘site kullanım şartları’nı dikkatlice okuyunuz. 

Bu alışveriş sitesini kullanan ve alışveriş yapan müşterilerimiz aşağıdaki şartları kabul etmiş varsayılmaktadır:

Sitemizdeki web sayfaları ve ona bağlı tüm sayfalar (‘site’) Kuştepe Mahallesi Leylak Sokak Murat İş Merkezi B Blok K:10 D:33 Mecidiyeköy / İstanbul adresindeki Lastikçim Pazarlama İç ve Dış Ticaret A.Ş. firmasının (Firma) malıdır ve onun tarafından işletilir. Sizler (‘Kullanıcı’) sitede sunulan tüm hizmetleri kullanırken aşağıdaki şartlara tabi olduğunuzu, sitedeki hizmetten yararlanmakla ve kullanmaya devam etmekle; Bağlı olduğunuz yasalara göre sözleşme imzalama hakkına, yetkisine ve hukuki ehliyetine sahip ve 18 yaşın üzerinde olduğunuzu, bu sözleşmeyi okuduğunuzu, anladığınızı ve sözleşmede yazan şartlarla bağlı olduğunuzu kabul etmiş sayılırsınız. 

 

İşbu sözleşme taraflara sözleşme konusu site ile ilgili hak ve yükümlülükler yükler ve taraflar işbu sözleşmeyi kabul ettiklerinde bahsi geçen hak ve yükümlülükleri eksiksiz, doğru, zamanında, işbu sözleşmede talep edilen şartlar dâhilinde yerine getireceklerini beyan ederler.

 

1. SORUMLULUKLAR

a.Firma, fiyatlar ve sunulan ürün ve hizmetler üzerinde değişiklik yapma hakkını her zaman saklı tutar. 

b.Firma, üyenin sözleşme konusu hizmetlerden, teknik arızalar dışında yararlandırılacağını kabul ve taahhüt eder.

c.Kullanıcı, sitenin kullanımında tersine mühendislik yapmayacağını ya da bunların kaynak kodunu bulmak veya elde etmek amacına yönelik herhangi bir başka işlemde bulunmayacağını aksi halde ve 3. Kişiler nezdinde doğacak zararlardan sorumlu olacağını, hakkında hukuki ve cezai işlem yapılacağını peşinen kabul eder. 

d.Kullanıcı, site içindeki faaliyetlerinde, sitenin herhangi bir bölümünde veya iletişimlerinde genel ahlaka ve adaba aykırı, kanuna aykırı, 3. Kişilerin haklarını zedeleyen, yanıltıcı, saldırgan, müstehcen, pornografik, kişilik haklarını zedeleyen, telif haklarına aykırı, yasa dışı faaliyetleri teşvik eden içerikler üretmeyeceğini, paylaşmayacağını kabul eder. Aksi halde oluşacak zarardan tamamen kendisi sorumludur ve bu durumda ‘Site’ yetkilileri, bu tür hesapları askıya alabilir, sona erdirebilir, yasal süreç başlatma hakkını saklı tutar. Bu sebeple yargı mercilerinden etkinlik veya kullanıcı hesapları ile ilgili bilgi talepleri gelirse paylaşma hakkını saklı tutar.

e.Sitenin üyelerinin birbirleri veya üçüncü şahıslarla olan ilişkileri kendi sorumluluğundadır. 

 

2.  Fikri Mülkiyet Hakları

 

2.1. İşbu Site’de yer alan ünvan, işletme adı, marka, patent, logo, tasarım, bilgi ve yöntem gibi tescilli veya tescilsiz tüm fikri mülkiyet hakları site işleteni ve sahibi firmaya veya belirtilen ilgilisine ait olup, ulusal ve uluslararası hukukun koruması altındadır. İşbu Site’nin ziyaret edilmesi veya bu Site’deki hizmetlerden yararlanılması söz konusu fikri mülkiyet hakları konusunda hiçbir hak vermez.

2.2. Site’de yer alan bilgiler hiçbir şekilde çoğaltılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz, sunulamaz ve/veya aktarılamaz. Site’nin bütünü veya bir kısmı diğer bir internet sitesinde izinsiz olarak kullanılamaz. 

 

3. Gizli Bilgi

3.1. Firma, site üzerinden kullanıcıların ilettiği kişisel bilgileri 3. Kişilere açıklamayacaktır. Bu kişisel bilgiler; kişi adı-soyadı, adresi, telefon numarası, cep telefonu, e-posta adresi gibi Kullanıcı’yı tanımlamaya yönelik her türlü diğer bilgiyi içermekte olup, kısaca ‘Gizli Bilgiler’ olarak anılacaktır.

 

3.2. Kullanıcı, sadece tanıtım, reklam, kampanya, promosyon, duyuru vb. pazarlama faaliyetleri kapsamında kullanılması ile sınırlı olmak üzere, Site’nin sahibi olan firmanın kendisine ait iletişim, portföy durumu ve demografik bilgilerini iştirakleri ya da bağlı bulunduğu grup şirketleri ile paylaşmasına muvafakat ettiğini kabul ve beyan eder. Bu kişisel bilgiler firma bünyesinde müşteri profili belirlemek, müşteri profiline uygun promosyon ve kampanyalar sunmak ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanılabilecektir.

 

3.3. Gizli Bilgiler, ancak resmi makamlarca usulü dairesinde bu bilgilerin talep edilmesi halinde ve yürürlükteki emredici mevzuat hükümleri gereğince resmi makamlara açıklama yapılmasının zorunlu olduğu durumlarda resmi makamlara açıklanabilecektir.

 

4. Garanti Vermeme: İŞBU SÖZLEŞME MADDESİ UYGULANABİLİR KANUNUN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR. FİRMA TARAFINDAN SUNULAN HİZMETLER "OLDUĞU GİBİ” VE "MÜMKÜN OLDUĞU” TEMELDE SUNULMAKTA VE PAZARLANABİLİRLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL ETMEME KONUSUNDA TÜM ZIMNİ GARANTİLER DE DÂHİL OLMAK ÜZERE HİZMETLER VEYA UYGULAMA İLE İLGİLİ OLARAK (BUNLARDA YER ALAN TÜM BİLGİLER DÂHİL) SARİH VEYA ZIMNİ, KANUNİ VEYA BAŞKA BİR NİTELİKTE HİÇBİR GARANTİDE BULUNMAMAKTADIR. 

 

5. Kayıt ve Güvenlik 

Kullanıcı, doğru, eksiksiz ve güncel kayıt bilgilerini vermek zorundadır. Aksi halde bu Sözleşme ihlal edilmiş sayılacak ve Kullanıcı bilgilendirilmeksizin hesap kapatılabilecektir.

Kullanıcı, site ve üçüncü taraf sitelerdeki şifre ve hesap güvenliğinden kendisi sorumludur. Aksi halde oluşacak veri kayıplarından ve güvenlik ihlallerinden veya donanım ve cihazların zarar görmesinden Firma sorumlu tutulamaz.

 

6. Mücbir Sebep

 

Tarafların kontrolünde olmayan; tabii afetler, yangın, patlamalar, iç savaşlar, savaşlar, ayaklanmalar, halk hareketleri, seferberlik ilanı, grev, lokavt ve salgın hastalıklar, altyapı ve internet arızaları, elektrik kesintisi gibi sebeplerden (aşağıda birlikte "Mücbir Sebep” olarak anılacaktır.) dolayı sözleşmeden doğan yükümlülükler taraflarca ifa edilemez hale gelirse, taraflar bundan sorumlu değildir. Bu sürede Taraflar’ın işbu Sözleşme’den doğan hak ve yükümlülükleri askıya alınır. 

 

7. Sözleşmenin Bütünlüğü ve Uygulanabilirlik

 

İşbu sözleşme şartlarından biri, kısmen veya tamamen geçersiz hale gelirse, sözleşmenin geri kalanı geçerliliğini korumaya devam eder.

 

8. Sözleşmede Yapılacak Değişiklikler

 

Firma, dilediği zaman sitede sunulan hizmetleri ve işbu sözleşme şartlarını kısmen veya tamamen değiştirebilir. Değişiklikler sitede yayınlandığı tarihten itibaren geçerli olacaktır. Değişiklikleri takip etmek Kullanıcı’nın sorumluluğundadır. Kullanıcı, sunulan hizmetlerden yararlanmaya devam etmekle bu değişiklikleri de kabul etmiş sayılır.

 

9. Tebligat

İşbu Sözleşme ile ilgili taraflara gönderilecek olan tüm bildirimler, Firma’nın bilinen e.posta adresi ve kullanıcının üyelik formunda belirttiği e.posta adresi vasıtasıyla yapılacaktır. Kullanıcı, üye olurken belirttiği adresin geçerli tebligat adresi olduğunu, değişmesi durumunda 5 gün içinde yazılı olarak diğer tarafa bildireceğini, aksi halde bu adrese yapılacak tebligatların geçerli sayılacağını kabul eder.

 

10. Delil Sözleşmesi

Taraflar arasında işbu sözleşme ile ilgili işlemler için çıkabilecek her türlü uyuşmazlıklarda Taraflar’ın defter, kayıt ve belgeleri ile ve bilgisayar kayıtları ve faks kayıtları 6100 sayılı Hukuk Muhakemeleri Kanunu uyarınca delil olarak kabul edilecek olup, kullanıcı bu kayıtlara itiraz etmeyeceğini kabul eder.

 

11. Uyuşmazlıkların Çözümü

İşbu Sözleşme’nin uygulanmasından veya yorumlanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul (Merkez) Adliyesi Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

Montaj Noktaları