Üye misin? Giriş Yap

Goodyear Lastik Sigortası
Kampanya Bitiş Tarihi: 30 Nisan 2025
Goodyear Lastik Sigortası

LASTİK SİGORTASI

4 adet 17" ve üzeri Goodyear marka lastik alımında lastik sigortası hediye!

Lastikcim.com.tr adresinden, aynı anda 4 adet 17" ve üzeri Goodyear marka lastik alımı gerçekleştirdiyseniz; fatura tarihinden sonraki 30 gün içinde Goodyear yanımda web sitesinden aktivasyon işlemini tamamlamanız ve faturanın bir kopyasını iletmeniz dahilinde 1 yıl süresince lastik sigortası hakkı kazanırsınız.

Goodyear Lastik Sigortası Kapsamı;
Aracın üzerindeki lastiklerle çivi gibi keskin objelerin üzerinden geçilmesi sonucu lastikte oluşan "yıpranma", "yırtılma" ve "yarılma" hasarları teminat altına alınmaktadır.Lastik Sigortası'ndan yararlanabilmek için hasarlı sigortalı lastiğin tamir edilemez veya onarılamaz durumunda olması gerekmektedir.Teminat kapsamında sigortalanmış her sigortalı lastik, lastik koruma teminatından en fazla bir kez ve Türkiye Cumhuriyeti devleti coğrafi sınırları dahilinde yararlanabilir.

Goodyear Lastik Sigortası nasıl kullanılır?

1. Hasar durumunda, Hasar Talep Formu (Goodyear bayisinden temin edilecektir) Lastik Sigortası hizmeti veren Goodyear bayisinin yetkilileriyle birlikte eksiksiz, doğru olarak doldurulmalıdır.

2. Form ile birlikte aynı karede araç plakası gözükecek şekilde çekilmiş arızalı lastiğin iki adet fotoğrafı ve teminatlı lastiğe ait aracın plakasının da yer aldığı faturanın bir sureti AXA Assistance Türkiye'ye, Goodyear bayisi tarafından gönderilmelidir.


3. Hasarlı lastik, hasarın gerçekleştiği an itibarıyla 3 iş günü içerisinde AXA Assistance Türkiye'ye bildirilmelidir.
4. AXA Assistance Türkiye'nin onayı sonrasında Sigortalı, ilgili bayiden yeni lastik ile değişimini yaptırır.

5. Hasarlı sigortalı lastiğin değişimi için Sigortalı, teminat kapsamına giren her bir lastik için ayrı ayrı olmak üzere 1.300 TL (KDV dahil) muafiyet bedeli öder.
Goodyear Lastik Sigortası Hizmeti'nin içeriği nedir?

Goodyear Lastik Sigortası Hizmeti Goodyear üyeliğiniz aktive olduktan sonra, fatura tarihi itibarı ile 1 yıl boyunca aşağıda yer verilmekte olan Hizmet Detaylarını kapsar;


 • Aracınızın üzerindeki lastiklerle çivi gibi keskin objelerin üzerinden geçmeniz sonucu lastikte oluşabilecek “yıpranma”, “yırtılma” ve “yarılma” hasarları teminat altına alınmaktadır.

 • Lastik Sigortası’ndan yararlanabilmek için hasarlı sigortalı lastiğin tamir edilemez veya onarılamaz durumunda olması gerekmektedir.

 • Her lastik için bu teminattan bahsi geçen süre içerisinde en fazla 1 kez ve Türkiye Cumhuriyeti devleti coğrafi sınırları dahilinde yararlanılabilir.Goodyear Lastik Sigortası Hizmeti Hasar Birdirimi ve Hasar Tazmin Süreci Nasıl İşler?
 • Hasar durumunda, Hasar Talep Formu (Goodyear bayisinden temin edilecektir) Lastik Sigortası hizmeti veren Goodyear bayisinin yetkilileriyle birlikte eksiksiz, doğru olarak doldurulmalıdır. Formla birlikte aynı karede araç plakası da gözükecek şekilde çekilmiş arızalı lastiğin iki adet fotoğrafı ve teminatlı lastiğe ait aracın plakasının da yer aldığı faturanın bir sureti AXA Assistance Türkiye’ye Goodyear bayisi tarafından gönderilmelidir. Hasarlı lastik, hasarın gerçekleştiği an itibarıyla 3 iş günü içerisinde AXA Assistance Türkiye’ye bildirilmelidir. Hasarlı lastik, Lastik Sigortası hizmeti veren Goodyear haricinde 3. şahısve/veya kurumlara teslim edilemez ve devredilemez.

 • AXA Assistance Türkiye’nin azami 24 (yirmi dört) saat içinde vereceği onayı sonrasında (Saat 16:00’a kadar gelen onaylar aynı gün içinde, saat 16:00’dan sonra bildirilen hasarlar ertesi günün sabahında hasarın teminat kapsamına girip girmediği değerlendirilerek onaylanır).

 • Sigortalı, ilgili bayiden yeni lastik ile değişimini yaptırır. Hasarlı sigortalı lastiğin değişimi için Sigortalı, teminat kapsamına giren her bir lastik için ayrı ayrı olmak üzere 1.300 TL (KDV dahil) muafiyet bedelini öder.

 • AXA Assistance tarafından onay verilen lastik değişimi sebebiyle oluşan işçilik ve balans ayarı ücreti AXA Assistance sorumluluğunda değildir.

 • Bunun dışındaki tüm durumlarda, T.C. Sigortacılık Kanunu doğrultusunda düzenlenen ilgili poliçe genel şartları uygulanacaktır.

Aşağıda belirtilen hususlar Goodyear Lastik Sigortası Hizmetleri kapsamı dışındadır:

 • Aktivasyonu yapılmamış lastiklere ait talepler,

 • 3 mm. diş derinliğinin altında kalan lastikler,

 • Aktivasyonu yapılmamış lastiklere ait hasarlar,

 • Lastiklerin yanlış kullanımından kaynaklanan (off road sürüş, araba yarışları gibi yüksek hıza ulaşıldığı vb.) veya kapana girilmesi sonucunda oluşan hasarlar,

 • Tamiri mümkün olan lastik hasarları,

 • Lastiğe kasıtlı olarak verilen zararlar,

 • Farklı bir sigorta kapsamına giren trafik kazaları sonucunda oluşan hasarlar,

 • Terör veya vandalizm; yanma, sel, deprem vb. mücbir sebepler sonucu ile lastikte oluşan hasarlar,

 • Goodyear Bayilerinden satın alınmamış lastikler sigorta kapsam dışıdır,

 • Goodyear marka olmayan lastikler,

 • Sigorta sözleşmesi kapsamında bayi veya Sigortalı’nın AXA Assistance Türkiye’ye sigortalı lastiğe ilişkin hasara sebebiyet veren olay hakkında kasıtlı olarak yanlış bilgi göndermesi,

 • Goodyear Lastik Sigortası Hasar Talep Formu’nun doldurulmamış olması ve ekleri ile birlikte (araç üzerindeki hasarlı lastiğin ve araç plakasının birlikte çekilmiş (aynı karede) 2 adet fotoğrafı ve Sigortalı Lastik’e ait aracın plakasının da yer aldığı faturanın bir sureti) ibraz edilmemesi,

 • İbraz edilen fatura üzerindeki fatura numarası, araç plakası ve lastik özelliklerine ilişkin bilgilerin okunabilir olmaması veya faturanın sahte olması,

 • Sigortalı’nın her türlü teminat kapsamı altında dahi olsa önceden AXA Assistance İstanbul Ofisi’nin onayını almadan, doğrudan doğruya kendisinin ödediği lastik ücreti vb. masraflar,

 • Sigortalının kötü niyetli hareketleri sonucu oluşan zararlar/hasarlar,

 • Sigortalının lastik hasarının büyümesine sebep olan durumlar,

 • Lastik Sigortası Hizmeti Hasar Birdirimi ve Hasar Tazmin Sürecine aykırılık teşkil eden veya söz konusu sürecin takip edilmediği haller,

Kampanya 12.01.2022 - 30.04.2025 tarihleri arasında geçerlidir. Kampanyadan faydalanmak için aktivasyon işleminin fatura tarihinden itibaren 30 gün içinde yapılması gerekmektedir.

Lastik Sigortası Hizmetinin geçerliği olduğu anlaşmalı Goodyear Bayilerinden satın alınmamış lastikler ve Goodyear marka olmayan lastikler sigorta kapsamı dışındadır.

Lastikcim.com.tr (QSR Teknoloji A.Ş.) ilgili kampanyada değişiklik yapma ve sonlandırma hakkını saklı tutar.
 

Goodyear Lastikler

)