Michelin
Michelin Crossclimate SUV 255/55R19 111W XL
Michelin Crossclimate SUV 255/55R19 111W XL
Michelin Crossclimate SUV 255/55R19 111W XL
Michelin

Michelin Crossclimate SUV 255/55R19 111W XL

4x4 & SUV - 4 Mevsim Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.B
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.B
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.70
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. A
Ebat255/55R19
Yük Endeksi111 (1090 kg)
Hız EndeksiW (270 km/s)
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu737532
Tüm Özellikleri Gör

Ücretsiz Kargo

Michelin
Michelin Yetkili Online Satıcı - Lastikcim.com
Dijital dönüşüm ve tüketiciye yönelik süreçlere titiz yaklaşımı ile öne çıkan Michelin lastiklerinin Türkiye'de "Michelin Approved Website” (Michelin Onaylı Websitesi) ünvanını alan ‘’ilk’’ web sitesi: Lastikcim.com

Michelin Crossclimate SUV 255/55R19 111W XL 4 Mevsim Lastik


MICHELIN CrossClimate SUV

Tüm  mevsim koşulları için, asfaltta ve hafif arazi koşullarında kullanılmak üzere geliştirilmiş, yüksek güvenlik sağlayan SUV dört mevsim lastiği

  • Islak ve kuru zeminlerde yüksek yol tutuş seviyeleri [1][2]
  • Karlı zeminde yüksek çekiş gücü ve güvenlik için onay (3PMSF) [3]
  • Etkileyici uzun ömürlülük [4] ve uzun ömürlü performans [5]
  • Güçlendirilmiş lastik yanakları ile hafif arazi koşullarına uygunluk

Kompakt, orta boy, büyük ve lüks 4x4 / SUV araçlar için tasarlanmıştır.

MICHELIN CrossClimate SUV
 

Avrupa'nın en çok satan dört mevsim lastiğinin [7] SUV versiyonunu tercih edin; MICHELIN CrossClimate SUV, yıl boyu kullanım ile yüksek kilometre performansı [4] ve uzun ömürlü güvenlik [5] sunar.

Asfalt ve hafif arazi koşullarında kullanıma uygun dört mevsim lastiği MICHELIN CrossClimate SUV; karlı, kuru ve ıslak zeminler için tasarlanmış Avrupa'nın en çok satan dört mevsim lastiğinin [7] SUV sınıfı versiyonudur. EverGrip Teknolojileri sayesinde, her türlü hava ve yol koşulunda [1] [2] [3] uzun ömürlü güvenlik için sürücülere gönül rahatlığı sunar. [5] Ayrıca, güçlendirilmiş yanak bölgesi [6] sayesinde zorlu olmayan hafif arazi koşullarında da sürüş yapabilmenizi sağlar - hava koşullarının istediğiniz yer ve zamanda sürüş yapmanızı engellemesine izin vermeyin.

SUV Araçlar İçin Tüm Hava Koşullarında Son Güne Dek Güvenlik.

MICHELIN CrossClimate SUV 4 Mevsim

Islak ve kuru zeminde mükemmel fren performansı ile tüm yıl güvenli sürüş. [1][2]

Tüm yıl güvenle sürüş yapın. Ustalıkla geliştirilmiş, yol tutuşunu maksimize eden bileşik ile artan sırt esnekliği ve ıslak zeminde daha yüksek çekiş gücü. [2] Buna ek olarak eğimli kenara sahip sağlam sırt blokları, kuru zeminde yol tutuşu ve fren performansını [1] yükseltmekte hem yağmurlu hem güneşli hava koşullarında güvenli bir şekilde yolda olmanızı sağlamaktadır.

MICHELIN CrossClimate SUV Kar Performansı

Karlı zeminlerde güvenli çekiş gücü sağladığını ve kış koşullarında kullanılabileceğini gösteren 3PMSF sertifikası (3PMSF) [3].

Kışa hazırlıklı olun; MICHELIN'in geliştirdiği birbirine kenetlenebilen 3 boyutlu kılcallar (3-D self-locking sipes) ve V şeklindeki sırt deseni ile karlı zeminlerde mükemmel çekiş gücü ve fren performansını elde edin. Asfalt ve hafif arazi koşullarında güvenilir kış performansının sağladığı güveni deneyimleyin. Karlı zeminlerde sürüş için onaylı. (3PMSF) [3].

MICHELIN CrossClimate SUV Lastik Ömrü

Çok yüksek uzun ömürlülük ve kullanım ömrü boyunca güvenlik. [4][5].

MICHELIN CrossClimate SUV ile ekstra yol kat edin. MICHELIN EverGripTeknolojileri, son kilometreye kadar güvenliği maksimum seviyeye ulaştırmak için geliştirilen, tam derinliğe sahip damla şeklindeki kılcalları içermektedir. MICHELIN CrossClimate SUV, asfaltta ve hafif arazi koşullarında siz ve yolcularınızın uzun, güvenli yolculuk deneyiminin keyfini çıkarmanızı sağlar.

MICHELIN CrossClimate SUV Güvenlik

Asfaltta ve zorlu olmayan, hafif arazi koşullarında hareket kabiliyeti.

İşiniz için sağlam bir SUV lastiği tercih edin. MICHELIN CrossClimate SUV, güçlendirilmiş yanak ve karkası ile sağlamlaştırılmış yapıya sahiptir. Böylece yol bitip arazi başladığında sürüş yapmaya devam edebilirsiniz.

MICHELIN CrossClimate SUV

MICHELIN EverGrip Teknolojileri 

  • Damla şeklindeki, tam derinliğe sahip kılcallar ve silika içeren özel bileşik
  • Eğimli tasarıma sahip sağlam sırt blokları
  • Maksimum yol tutuşu sağlayan bileşik
  • V şeklindeki sırt deseni
  • Birbirine kenetlenebilen 3 boyutlu kılcallar
  • Çift katmanlı güçlendirilmiş lastik yanağı

MICHELIN LASTİKLERİ: UZUN ÖMÜRLÜ PERFORMANS

Michelin, sizin için önemli olduklarından performans ve güvenliği uzun ömürlü hâle getiriyor. Michelin, lastiklerinin tüm sürüş koşullarında mükemmel kullanım ömrü ve uzun ömürlü performans sunmasını sağlıyor. Michelin müşterileri, kullanım ömrünün sonuna dek süren mükemmel performans seviyesi sayesinde lastiklerinin tam potansiyelinin keyfini sürebiliyor.

Michelin Sürdürülebilirlik

Michelin, çevresel ayak izini azaltmaya kararlı

Michelin, lastiklerinin enerji performansını sürekli olarak iyileştiriyor. Michelin, yalnızca lastiklerin yakıt tüketimi üzerindeki etkisini azaltmayı değil, aynı zamanda elektrikli araçların otonomluğunu artırmayı da hedefliyor. Ürünlerinin kullanımından kaynaklı CO2 emisyonlarının azaltılması, Michelin stratejisinin ayrılmaz bir parçası. Michelin, aynı zamanda müşterilerinin aynı kilometreyi daha az sayıda lastik seti satın alarak elde etmesi için çalışıyor.

Michelin, birçok ülkede kullanılmış lastiklerin geri dönüştürülmesi için toplanmasına yardımcı oluyor. Lastik üreticisi, yenilikçi ve daha verimli geri kazanma çözümleri bulmak için Ar-Ge alanına yatırım yapıyor. Ömrünü tamamlamış Michelin lastikleri, yeni ürünlerde kullanılmak üzere yol alıyor. Bunlar arasında yollar ve merkezi ısıtma gibi enerji kaynakları yer alıyor.

Michelin 130 Yıl

130 YILDIR YENİLENEREK YANINIZDA

Michelin, 1889'dan beri insanların ve yüklerin daha güvenli, daha temiz ve daha verimli şekilde hareket edebilmesi için yenilikler yapıyor. Lastik çözümleri, rekabet pazarı ve yolculukla ilgili pazarlarda Michelin ve ürünleri, ölçüt olarak alınıyor. Dünyanın önde gelen markaları arasında bulunan ve herkese ilerlemenin en iyi yolunu sunan Michelin, bu amaçtan güç alıyor.

 

(1) - kuru zeminde frenleme performansı -  2016'da TUV SUD Ürün Servisi tarafından Michelin'in talebi üzerine gerçekleştirilen testlerde 235/60R18 ebadındaki MICHELIN CrossClimate SUV ile MICHELIN Latitude Tour HP lastiklerin performansı karşılaştırılmıştır.

(2) - ıslak zeminde frenleme performansı - MICHELIN CrossClimate SUV'un Avrupa lastik etiketinin Islak Zeminde Yol Tutuşu kategorisindeki etiket değeri "B" dir.

(3) - 3PMSF (3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi) - 

MICHELIN CrossClimate SUV karlı zeminlerde kullanım için (3PMSF işaretlemesi ile) onaylanmıştır. Lastikler, 3PMSF işaretlemesini alabilmek için; karlı zeminlerde asgari seviyede güvenlik ve hareket kabiliyeti sağlamalıdır.

(4) - uzun ömürlü performans - 2016 yılında Michelin'in talebi üzerine DEKRA TEST CENTER tarafından gerçekleştirilen testlerde 235/60 R18 ebadındaki MICHELIN CrossClimate SUV ve MICHELIN Latitude Tour HP'nin performansı karşılaştırılmıştır.

(5) -uzun ömürlü performans-

Yeni ve Aşınmış* 275/45R20 110Y MICHELIN CrossClimate SUV, hem “kar lastiği” hem “normal lastik” kategorisinde R117 nolu Avrupa yönetmeliğinde belirtilen ıslak zeminde yol tutuş seviyesi eşiğinin üzerindedir. 

*Aşınmış lastik, lastik dişleri makina yardımıyla Diş Aşınma Göstergesi için Avrupa yönetmeliği ECE R30r03f’ye uygun olarak, Diş Derinliği Göstergesi sınırına dek aşındırılmış lastik anlamına gelmektedir.

(6) - güçlendirilmiş yapı- 215/55R18 99V, 215/65 R16 102V ve 235/55 R17 103V dışındaki tüm ebatlarda

(7) - MICHELIN CrossClimate + Avrupa'da en çok satan dört mevsim lastiği -

Kaynak: GFK Panel Sell Out - Binek Araçlar için Dört Mevsim Lastikleri (Tüm segmentler)

Zaman Dilimi: 01/2018'den 12/2018'e.

Kapsam: Fransa, Almanya, İngiltere, İtalya, İspanya.

255/55R19 4 Mevsim Lastik Fiyatları
255/55R19 Lastik Fiyatları
255/55R19 Michelin 4 Mevsim Lastik Fiyatları
255/55R19 Michelin Lastik Fiyatları
Dört Mevsim Lastikleri
Michelin 4 Mevsim Lastik Fiyatları