Michelin
Michelin Primacy 4 AO 235/55R18 100V
Michelin Primacy 4 AO 235/55R18 100V
Michelin Primacy 4 AO 235/55R18 100V
Michelin

Michelin Primacy 4 AO 235/55R18 100V

4x4 & SUV - Yaz Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.B
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.A
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.69
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. B
Ebat235/55R18
Yük Endeksi100 (800 kg)
Hız EndeksiV (240 km/s)
OEMAO
AO kısaltması, Audi marka araçlar için üretilmiş orijinal ekipman lastiklerini temsil etmektedir.
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu790932
Tüm Özellikleri Gör

Ücretsiz Kargo

Michelin
Michelin Yetkili Online Satıcı - Lastikcim.com
Dijital dönüşüm ve tüketiciye yönelik süreçlere titiz yaklaşımı ile öne çıkan Michelin lastiklerinin Türkiye'de "Michelin Approved Website” (Michelin Onaylı Websitesi) ünvanını alan ‘’ilk’’ web sitesi: Lastikcim.com

Michelin Primacy 4 AO 235/55R18 100V Yaz Lastiği


MICHELIN Primacy 4

Kompakt ve orta boy 4x4 / SUV araçlar, sedanlar, kompakt binek otomobil ve elektrikli otomobillerin sürücüleri için tasarlanmıştır.

 • MICHELIN'in yüksek güvenlik sağlayan en yeni nesil yaz lastiği
 • Uzun ömürlü güvenlik ile ıslak zeminlerde mükemmel frenleme ve kontrol [1][2][3]
 • Rakipleri arasında en iyi uzun ömürlülük [4]
 • Bir önceki seriye kıyasla gelişmiş yakıt verimliliği [5] ve %20 daha fazla kilometre ömrü[6]
 • Yaz aylarında her gün güvenilir sürüş için geliştirilen sağlam lastik
 • 2020 ADAC testi galibi[8]

MICHELIN Primacy 4 Özellikleri

 Uzun Ömürlü Güvenlik

Michelin Primacy 4 Uzun Lastik Ömrü

Uzun süre korunan güvenlik [1] ve en iyi uzun ömürlülüğü [4] istiyorsanız yaz aylarında kat edeceğiniz her kilometre için MICHELIN Primacy 4'ü kullanın.

Yaz aylarında yağmurun sizi yoldan uzak tutmasına izin vermeyin, aracınıza yüksek ıslak zemin performansı [2] [3] ve en iyi uzun ömürlülüğü [4] sunan bir lastik takın. MICHELIN Primacy 4, şimdi daha fazla kilometre ömrü [6] ve bir önceki seriye göre [5] daha iyi yakıt verimliliği ile birlikte ıslak zeminlerde olağanüstü kontrol ve frenleme [2] [3] sağlıyor. Her sürücü için uzun süreli emniyet güvencesi [1].

Michelin Primacy 4 Islak Zemin Performansı

İlk kilometreden [2] son kilometreye [1] [3] kadar ıslak zeminlerde güçlü fren performansı ve yüksek hâkimiyet.

MICHELIN Primacy 4 lastiği, yaz aylarında tüm sürüşleriniz için güvenli seçimdir. MICHELIN EverGrip Teknolojileri, %22 daha fazla su tahliyesi sağlayarak ıslak zeminlerde kontrolü elinizde tutmanıza olanak tanıyan sırt deseni ile ıslak zeminlerde mükemmel fren performansı [3] sunar. İlk kilometreden [2] son kilometreye [1][3] uzun ömürlü performans.

Michelin Primacy 4 Kilometre Ömrü

Uzun ömürlülük için en iyisi [4].

Dengeli basınç ve ısı dağılımı sağlayan Temas Yüzeyi sayesinde rakipleri arasında uzun ömürlülük için bir numara [4] olan MICHELIN Primacy 4'ü tercih edin. Aşınmaya dirençli bileşik, bir önceki nesil lastiğe oranla % 20 daha fazla kilometre ömrü [6] sağlar. Yaz aylarında yola çıkın ve MICHELIN’in dahiyane sırt aşınması göstergesinin lastiklerinizi ne zaman değiştireceğiniz ile ilgili endişeyi gidermesine izin verin.

Michelin Primacy 4 Teknolojiler

 • MICHELIN EverGrip Teknolojileri: Damla şeklindeki ve tam derinlikteki kılcallar, silika içeren özel bileşik
 • Eğimli kenarlara sahip sağlam sırt blokları
 • Yol tutuşunu maksimize eden bileşik
 • V-şeklindeki sırt deseni
 • Birbirine kenetlenebilen 3 boyutlu kılcallar
 • Optimize edilmiş Temas Yüzeyi
 • Aşınmaya son derece dayanıklı bileşik
 • Yenilikçi sırt aşınması göstergesi

  Yeniyken Güvenli Aşındığında Güvenli

MICHELIN LASTİKLERİ: UZUN ÖMÜRLÜ PERFORMANS 

Michelin, sizin için önemli olduklarından performans ve güvenliği uzun ömürlü hâle getiriyor. Michelin, lastiklerinin tüm sürüş koşullarında mükemmel kullanım ömrü ve uzun ömürlü performans sunmasını sağlıyor. Michelin müşterileri, kullanım ömrünün sonuna dek süren mükemmel performans seviyesi sayesinde lastiklerinin tam potansiyelinin keyfini sürebiliyor.

Michelin Sürdürülebilirlik

Michelin, çevresel ayak izini azaltmaya kararlı

Michelin, lastiklerinin enerji performansını sürekli olarak iyileştiriyor. Michelin, yalnızca lastiklerin yakıt tüketimi üzerindeki etkisini azaltmayı değil, aynı zamanda elektrikli araçların otonomluğunu artırmayı da hedefliyor. Ürünlerinin kullanımından kaynaklı CO2 emisyonlarının azaltılması, Michelin stratejisinin ayrılmaz bir parçası. Michelin, aynı zamanda müşterilerinin aynı kilometreyi daha az sayıda lastik seti satın alarak elde etmesi için çalışıyor.

Michelin, birçok ülkede kullanılmış lastiklerin geri dönüştürülmesi için toplanmasına yardımcı oluyor. Lastik üreticisi, yenilikçi ve daha verimli geri kazanma çözümleri bulmak için Ar-Ge alanına yatırım yapıyor. Ömrünü tamamlamış Michelin lastikleri, yeni ürünlerde kullanılmak üzere yol alıyor. Bunlar arasında yollar ve merkezi ısıtma gibi enerji kaynakları yer alıyor.

Michelin 130 Yıl

130 YILDIR YENİLENEREK YANINIZDA

Michelin, 1889'dan beri insanların ve yüklerin daha güvenli, daha temiz ve daha verimli şekilde hareket edebilmesi için yenilikler yapıyor. Lastik çözümleri, rekabet pazarı ve yolculukla ilgili pazarlarda Michelin ve ürünleri, ölçüt olarak alınıyor. Dünyanın önde gelen markaları arasında bulunan ve herkese ilerlemenin en iyi yolunu sunan Michelin, bu amaçtan güç alıyor.

 

(1) - uzun ömürlü performans - 

Yeni ve Aşınmış* 205/55 R16 91V Michelin Primacy 4, “R117 Avrupa” ıslak zeminde yol tutuş seviyesi eşiğinin üzerindedir.

*Aşınmış lastik, Diş Aşınma Göstergesi için Avrupa yönetmeliği ECE R30r03f’ye uygun olarak dişleri makine yardımıyla Diş Derinliği Göstergesi sınırına dek aşındırılmış lastik anlamına gelmektedir.

(2) -Yeni lastik için ıslak zeminde fren performansı-

MICHELIN Primacy 4, Avrupa lastik etiketinde “Islak Zeminde Yol Tutuşu” kategorisinde “A” ve “B” etiket değerlerine sahiptir.

(3) -Aşınmış lastik için ıslak zeminde fren performansı-

Islak zeminde frenleme testi, 2017’nin Haziran ve Temmuz aylarında, Michelin’in talebi üzerine; TÜV SÜD Ürün Servisi tarafından 20 ila 80 km/s hızda, VW Golf 7 test aracı ile gerçekleştirilmiştir. 

Testte 205/55 R16 91V ebadındaki MICHELIN PRIMACY 4 ile premium rakip lastik desenlerinin performansı karşılaştırılmıştır.

(4) - uzun ömürlülük - 

DEKRA TEST CENTER, 2017’nin Haziran ve Temmuz aylarında, Michelin'in talebi üzerine; VW Golf 7 ile 205/55 R16 91V ebadındaki MICHELIN PRIMACY 4 ve premium rakip lastikleri teste tabi tutmuştur.

10.000 km’lik bir gerçek kullanım (D50) testi ile lastik dişlerinin 1,6 mm’lik yasal sınıra ne kadar sürede ineceği öngörülmüştür.

(5) -yakıt verimliliği-

Yuvarlanma Direnci testi, Michelin’in talebi üzerine; TÜV SÜD Ürün Servisi tarafından 2017’nin Haziran ve Temmuz aylarında 225/45 R17 94W MICHELIN Primacy 4 ve Primacy 3 lastiklerle gerçekleştirilmiştir. MICHELIN Primacy 4, Primacy 3’e oranla %11 oranında daha düşük yuvarlanma direncine sahiptir.

(6) -daha fazla kilometre ömrü- 

Michelin’in talebi üzerine; TÜV SÜD Ürün Servisi tarafından 2017’nin Haziran ve Temmuz aylarında VW Golf 7 ile yapılan testte 225/45 R17 94W ebadındaki MICHELIN Primacy 4 ve Primacy 3 lastiklerin kilometre ömrü karşılaştırılmıştır.

(7) - suyu tahliye etmek için daha fazla alan - Aşındığında, standart MICHELIN Primacy 3’e kıyasla.

(8) - 2020 ADAC testinin galibi -  Karşılaştırmalı test, ADAC tarafından Şubat 2020’de 235/55 R17 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirildi. MICHELIN Primacy 4, test sırasındaki genel performansı ile en iyi puanı alan lastik oldu.

MICHELIN Primacy 4, aynı zamanda Uzun Ömürlülük kategorisinde iki rakip marka ile birinciliği paylaştı.

235/55R18 Lastik Fiyatları
235/55R18 Michelin Lastik Fiyatları
Volvo XC40 Lastik Fiyatları
Yaz Lastikleri
Michelin Yaz Lastiği Fiyatları
235/55R18 Yaz Lastiği Fiyatları
235/55R18 Michelin Yaz Lastiği Fiyatları