Pirelli
Pirelli Scorpion Verde All Season 265/60R18 110H M+S
Pirelli Scorpion Verde All Season 265/60R18 110H M+S
Pirelli Scorpion Verde All Season 265/60R18 110H M+S
Pirelli

Pirelli Scorpion Verde All Season 265/60R18 110H M+S

4x4 & SUV - Yaz Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.C
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.C
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.72
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. B
Ebat265/60R18
Yük Endeksi110 (1060 kg)
Hız EndeksiH (210 km/s)
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu2310700
Tüm Özellikleri Gör

Ücretsiz Kargo

Pirelli
Pirelli İlk ve Tek Yetkili Online Satıcı- Lastikcim.com
Prestijli organizasyon Formula1‘in ve premium araç markalarının uzun yıllardır orijinal ekipman lastiklerini üreten Pirelli lastiklerinin ‘’ilk ve tek’’ yetkili online web sitesi: Lastikcim.com

Pirelli Scorpion Verde All Season 265/60R18 110H M+S Yaz Lastiği


Pirelli Scorpion Verde All Season

Pirelli Scorpion Verde All Season, yurtdışı kaynaklarda 4 mevsim lastiği olarak tanıtılsa da Türkiye pazarına "Yaz Lastiği" kategorisi altında sunulmuştur. Ancak; Akdeniz ve Ege illerinin birçoğu gibi ılıman iklime sahip bölgelerde dört mevsim güvenlik sunmakta ve yeterli çekiş gücünü sağlamaktadır. Yeni tanıtılan Pirelli Scorpion Verde All Season "SF" deseni ise 4 mevsim lastik kategorisinde yer almaktadır. 3PMSF (3 Zirveli Dağ üzerinde Kar Tanesi) işaretlemesine sahip olan bu yeni ürün, düşük sıcaklıklarda ve daha zorlu kış koşullarında kullanım için uygundur.
Pirelli Scorpion Verde All Season

Pirelli Scorpion Verde All Season Özellikleri

Pirelli Scorpion Verde All Season; SUV, CUV spor araç ve büyük sedan kullanıcıları için geliştirilmiştir. Üretiminde kullanılan yenilikçi malzemeler; fren performansı, yol tutuşu ve konfor ile birlikte lastik ömrü, CO2 emisyonu, gürültü ve yakıt tasarrufu gibi lastik kalitesini belirleyen kriterlerde üst düzey bir iyileşme sağlamıştır. Uzun bir süreç sonucunda geliştirilen Pirelli Scorpion Verde All Season’ın üretimi, aynı hassasiyetle, yenilikçi teknolojiler kullanılarak yapılmaktadır. Bilgisayar destekli robotlu üretim teknolojisi MIRS Process ile tüm lastiklerin aynı standartta olması sağlanmaktadır.

Pirelli'nin çevre dostu ürünü olan Pirelli Scorpion Verde AllSeason, lastik yanağında Ecoimpact logosunu taşımaktadır. Bu logo, lastiğin “Yeşil Performans” yaklaşımıyla tasarlanarak üretildiğini tescillemektedir. Önceki SUV lastik serileri ile karşılaştırıldığında lastiğin ağırlığı ve yuvarlanma direnci değerleri önemli ölçüde azaltılmıştır. Çevreye olumsuz etkileri belgelenmiş olan aromatik yağların yerine nano teknolojik polimerlerin kullanıldığı kauçuk bileşiği, bu sayede yakıt tüketimini de düşürmektedir. Düşük yuvarlanma direnci, aynı zamanda havaya salınan CO2 emisyonu oranının da azalması anlamına gelmektedir.

  

Pirelli Scorpion Verde All Season

Pirelli Scorpion Verde All Season Yol Tutuşu

Pirelli Scopion Verde All Season, farklı performans özellikleri için farklı hammaddelerin kullanıldığı lastik hamuruna sahiptir. Farklı sıcaklık ve yol koşullarında adapte olabilmeyi sağlayan nano teknolojik polimerlerin kullanıldığı kauçuk bileşiği; sert kış koşullarının görülmediği, ılıman iklime sahip bölgelerde her mevsim yüksek yol tutuşu sağlamaktadır.

Pirelli Scorpion Verde All Season Islak Zemin

Pirelli Scorpion Verde All Season Islak Zemin Performansı

Lastik sırtı üzerinde yer alan 4 adet kanal, sırt üzerinde yoğun bir şekilde yer alan kılcallar, üstün drenaj performansı sağlamaktadır. Bu sayede suda kızaklamaya karşı dayanıklılık ve ıslak zeminlerde çekiş gücü artmaktadır. Pirelli Scorpion Verde All Season, özel lastik hamuru ve asimetrik tasarımı ile ıslak zeminlerde güvenli yol tutuşu ve frenleme performansı sergilemektedir.

Pirelli Scorpion Verde All Season Kar Performansı

Pirelli Scorpion Verde All Season Kar Performansı

Pirelli Scopion Verde All Season, hafif karla kaplı zeminlerde ve hafif kış koşullarında etkili yol tutuşu sağlayabilmektedir. Sırt blokları üzerinde yer alan özel şekilli kılcallar, hafif karlı zemin koşullarında çekiş gücünü ve fren performansını güçlendirmektedir. Pirelli Scorpion Verde All Season, lastik yanağında karlı ve çamurlu zeminlerde kullanıma uygun diş yapısına sahip olduğunu belirten M+S işaretlemesini taşımaktadır.

Not: Pirelli kış koşullarında kullanıma daha uygun olan Pirelli Scorpion Verde All Season “SF” desenini de tanıtmıştır. Bu lastiğin yanak bölgesinde M+S ile birlikte “3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi” sembolü de bulunmaktadır. Pirelli, kar yağışı ve buzlanmanın yoğun görüldüğü bölgelerde güvenlik için ise Pirelli kış lastiği desenlerini tavsiye etmektedir.

265/60R18 Lastik Fiyatları
265/60R18 Pirelli Lastik Fiyatları
Yaz Lastikleri
Pirelli Yaz Lastiği Fiyatları
265/60R18 Yaz Lastiği Fiyatları
265/60R18 Pirelli Yaz Lastiği Fiyatları