Pirelli
Pirelli Scorpion Zero All Season VOL 245/45R20 103H XL M+S
Pirelli Scorpion Zero All Season VOL 245/45R20 103H XL M+S
Pirelli

Pirelli Scorpion Zero All Season VOL 245/45R20 103H XL M+S

4x4 & SUV - Yaz Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.B
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.B
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.69
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. A
Ebat245/45R20
Yük Endeksi103 (875 kg)
Hız EndeksiH (210 km/s)
Üretim Tarihi2021
OEMVOL
VOL kısaltması, Volvo marka araçlar için üretilmiş orijinal ekipman lastiklerini temsil etmektedir.
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu3085600A21
Tüm Özellikleri Gör

Üretim Tarihi Seçiniz

20215.224 TL
5.224 TL
1 Adet
Stok: 1

Ücretsiz Kargo

 Peşin Fiyatına 871 TL'den başlayan taksitlerle

 Ayda 332 TL'den başlayan alışveriş kredisiyle

1.500 TL Migros Dijital Alışveriş Kartı
Pirelli
Pirelli İlk ve Tek Yetkili Online Satıcı- Lastikcim.com
Prestijli organizasyon Formula1‘in ve premium araç markalarının uzun yıllardır orijinal ekipman lastiklerini üreten Pirelli lastiklerinin ‘’ilk ve tek’’ yetkili online web sitesi: Lastikcim.com

Pirelli Scorpion Zero All Season VOL 245/45R20 103H XL M+S Yaz Lastiği


Pirelli Scorpion Zero All Season

Not: Pirelli Scorpion Zero All Season, isminde All Season (Her Mevsim) ifadesini taşısa da ülkemizde “Yaz Lastiği” kategorisi altında satışa sunulmaktadır. Ürün, Türkiye iklim koşulları için yaz lastiği niteliği taşımaktadır. Bununla birlikte; yanak bölgesinde M+S (Çamur ve Kar) işaretlemesine sahiptir. Bu, lastik diş yapısının karlı ve çamurlu zeminde ilerlemek için yeterli genişliğe sahip olduğunu göstermektedir. Sırtı üzerinde Scorpion Zero’ya göre %93 oranında daha fazla kılcal bulunan Pirelli Scorpion Zero All Season, stabilize yollarda ve “hafif” karlı zeminde sürüşe uygundur. Ancak lastik hamuru, 7 dereceden düşük sıcaklıklarda kullanım için geliştirilmemiştir. Pirelli Scorpion Zero All Season, ılıman iklime sahip bölgelerde dört mevsim boyunca kullanılabilir.

Pirelli Scorpion Zero All Season, SUV araç ve büyük sedan kullanıcıları için geliştirilen yüksek performanslı çevre dostu bir yaz lastiği seçeneğidir. Üretiminde kullanılan yenilikçi materyaller; güçlü fren performansı, sürüş konforu, düşük gürültü ve uzun lastik ömrü sağlamaktadır. Lastik, düşük CO2 emisyonu ve düşük yakıt tüketimi ile çevreye saygılı performans sergilemektedir. Lastik yanağındaki “Ecoimpact” yazısı, lastiğin “Yeşil Performans” özelliklerini vurgulamaktadır.

Pirelli Scorpion Zero All Season Özellikleri 

Pirelli Scorpion Zero All Season Yol Tutuşu

Pirelli Scorpion Zero All Season Yol Tutuşu

Pirelli Scorpion Zero All Season,  farklı koşullarda performans için hibrit materyallerin ve çeşitli yol koşullarına adapte olabilen nano teknolojik polimerlerin kullanıldığı bileşiğe sahiptir. Bu özel kauçuk bileşiği ile birlikte yenilikçi asimetrik desen tasarımı,  ıslak ve kuru zeminlerde yüksek tutuşu ve kısa fren mesafeleri sağlamaktadır. Pirelli Scorpion Zero All Season, dönüşlerde de zeminle optimum temasını koruyabilecek esnekliğe sahiptir. Üstün viraj performansı ve yüksek manevra kabiliyeti sergilemektedir. Sürücünün direksiyon manevralarına hızlı ve doğru şekilde karşılık vermektedir.

Pirelli Scorpion Zero All Season Islak Zemin Performansı

Pirelli Scorpion Zero All Season Islak Zemin Performansı

Pirelli Scorpion Zero All Season’ın lastik sırtı üzerinde dört adet geniş kanal ve çok sayıda oluk ve kılcal bulunmaktadır. Bu da su tahliye performansının gelişmesine katkı sağlamakta ve ıslak zeminde çekiş gücünü yükseltmektedir. Böylelikle suda kızaklamaya karşı da yüksek güvenlik sağlanmaktadır. Pirelli Scorpion Zero All Season, ıslak zemin koşullarında yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri ile güvenli performans sergilemektedir.

Pirelli Scorpion Zero All Season Yeşil Performans

Daha Fazla Yakıt Tasarrufu

Pirelli Scorpion Zero All Season’ın önceki SUV serilerine oranla lastik ağırlığı %10 oranında azaltılmıştır. Bu da yuvarlanma direncinin azalmasına katkıda bulunmuştur. Pirelli yaz lastiği üzerinde yapılan tüm geliştirmeler sonucunda yuvarlanma direnci değerleri, %20 oranında azalmıştır. Avrupa Birliği normlarına göre çevreye olumsuz etkileri belgelenmiş olan aromatik yağların yerini nano teknolojik polimerlere bıraktığı bu yeni teknoloji bileşiğin şehir içi sürüşte yakıt tüketimini %3,9’a kadar düşürdüğü ölçümlenmiştir.

Pirelli Scorpion Zero All Season Üretim

Yenilikçi Teknolojilerle Üretim

Pirelli Scorpion Zero All Season, uzun bir döneme yayılan geliştirme çalışmaları ile titiz bir süreç yürütülerek tasarlanmıştır. Lastiğin üretimi de aynı hassasiyetle ve yüksek standartlarda, bilgisayar destekli robotlu üretim teknolojisi MIRS Process ile gerçekleştirilmektedir. Lastik üretiminde en son teknolojilerin kullanıldığı bu otomasyon sistemi, üretilen lastiklerin aynı yüksek standartta olmasını mümkün kılmaktadır.

Güvenlik için Pirelli

Lastikler, araçların zeminle temas hâlinden tek bölgesidir. Pirelli, bu nedenle doğru lastik seçiminin ve lastiklerin uygun kullanımının hem güvenlik hem de lastik ömrünu uzatma açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtmektedir. Araç kullanımı sırasında lastik diş derinliği (lastik sırtı derinliği) 1,6 mm’den daha düşükse hem ehliyetinizden 3 puan kaybeder hem de idari para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 

Pirelli'nin Yaz Lastiği Diş Derinliği Tavsiyesi

  • 8 mm- 3 mm Arası: Mükemmel 
  • 3 mm - 1,6 mm Arası: Değiştirilmesi Tavsiye Edilir
  • 1,6 mm'nin Altı: Değiştirilmesi Zorunlu

Lastikleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pirelli Yaz Lastiği Diş Derinliği

Lastik Diş Derinliği Düzenli Olarak Kontrol Edilmelidir

Pirelli; binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlarında kullanılan lastiklerin diş derinliğinin 1,6 mm’nin altına düşmemesi gerektiğini belirtmektedir. Pirelli, daha güvenli kullanım için diş derinliği 3 mm altına indiğinde (kış lastiklerinde 4 mm altında düştüğünde) lastiklerin değiştirilmesini tavsiye etmektedir. Lastik diş derinliğinin azalması ile doğru orantılı olarak ıslak zemin performansı da düşmektedir.

Pirelli Yaz Lastiği Hava Basıncı
Lastikler Doğru Basınç ile Kullanılmalıdır

Lastik basıncı, hem güvenlik hem de lastik ömrü ile doğrudan ilişkilidir. Pirelli, lastik hava basıncının en az ayda bir defa ve uzun yolculuklara çıkmadan önce kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Doğru lastik basıncı, araçların teknik kataloğunun yanı sıra araç üzerine yapıştırılmış metal etiketlerde de bulunmaktadır. Etiketler, genellikle sürücü kapısının bulunduğu bölgede, torpido gözü veya yakıt deposu kapağı içerisinde yer almaktadır.

Pirelli Lastik Kontrolü

Hasarlar Kontrol Edilmelidir

Kaldırımlar, kasisler ve yollarda yer alan engellere çarpmak, lastiklerin iç bölgesinde gözle görülemeyen hasarlara neden olabilmektedir. Pirelli, böyle bir durumdan şüphelendiğinizde lastiklerin bir uzman tarafından kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Aynı zamanda lastik üzerinde oluşabilen belirgin bir çıkıntı, yükseklik ya da balonun sürüş güvenliği için uygun olmadığını; bu durumda lastiklerin değiştirilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Güvenilir lastik testleri ile de öne çıkan Avrupa'nın en büyük otomobil derneği ADAC tarafından kış ve yaz lastikerinin fren performansı karşılaştırılmıştır. ABS ile Frenleme (100-0 km/s) testi, 25 derece sıcaklıkta kuru zeminde gerçekleştirilmiştir. Test sonuçlarına göre yaz lastikleri, kış lastiklerinden %44 oranında daha kısa fren mesafesine sahip olmuştur.

    Yaz Aylarında Neden Yaz Lastikleri Kullanılmalı?

Yaz Lastiği Neden Gerekli

Yaz lastiklerinin kauçuk bileşiği, ortalama yaz sıcaklarında en iyi yol tutuşunu sağlamak için geliştirilmiştir. Bu lastikler, yaz koşullarında performansı optimize etmek için uygun diş ve kanal yapısına sahiptir. Yaz lastiklerinin sırt desenleri de yaz koşulları için uygun olarak tasarlanmaktadır.

Yaz Lastiği Yakıt Tüketimi

Yaz aylarında kış lastiği kullanmak, yakıt tüketimini arttırmaktadır. Yaz lastikleri, kış lastiklerine kıyasla daha düşük yuvarlanma direncine sahiptir. Bu da yaz koşullarına yaz lastiklerinin daha az yakıt harcacayağı anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Faydaları

Yaz mevsiminde kış lastikleri ile yola devam etmek; hem güvenlik ve konfordan feragat etmek hem de daha fazla maliyet anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Fren Performansı

Yaz lastikleri, yaz mevsiminde ıslak ve kuru zemin koşullarında daha kısa fren mesafelerine sahiptir.
245/45R20 Lastik Fiyatları
245/45R20 Pirelli Lastik Fiyatları
Outlet Lastik
Pirelli Yaz Lastiği Fiyatları
245/45R20 Yaz Lastiği Fiyatları
245/45R20 Pirelli Yaz Lastiği Fiyatları
Fırsat Ürünleri
Yaz Lastikleri