Bridgestone Potenza Sport 245/45R19 102Y XL
Bridgestone Potenza Sport 245/45R19 102Y XL
Bridgestone Potenza Sport 245/45R19 102Y XL
Bridgestone

Bridgestone Potenza Sport 245/45R19 102Y XL

Otomobil - Yaz Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.C
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.A
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.72
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. B
Ebat245/45R19
Yük Endeksi102 (850 kg)
Hız EndeksiY (300 km/s)
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu511062
Tüm Özellikleri Gör

Ücretsiz Kargo

Bridgestone Potenza Sport 245/45R19 102Y XL Yaz Lastiği


Bridgestone Potenza Sport

Yolculukta Ustalaş, Duyularını Uyandır! 

Bridgestone Potenza Sport Yaz Lastiği

Amiral gemisi yüksek performans lastiği Bridgestone Potenza Sport, otomobillerin tam potansiyelini ortaya çıkarmak için geliştirilmiştir. Performansı maksimum seviyeye ulaştırırken sürücüye tam hâkimiyet sağlamaktadır. Bridgestone yaz lastiği hem binek otomobiller hem de SUV araçlar için ebat alternatifleri sunmaktadır.

  • Virajlı ve düz yollarda en iyi stabilite [1] [2]
  • Kuru zeminde en iyi fren performansı [1] [3]
  • Islak zeminlerde üst düzey performans [1] [4]

Bridgestone Potenza Sport, kapsamlı bir pazar araştırması sonucunda; sürücülerin taleplerine uygun olarak geliştirilmiştir. TÜV SÜD testlerinde kuru zeminde sunduğu sportif performansı ve üstün ıslak zemin performansını kanıtlamıştır.

Bridgestone Potenza Sport Test

Neden Bridgestone Potenza Sport?

Önde Gelen Otomobil Üreticilerinin Tercihi

Bridgestone Potenza Sport, yeni piyasaya sunulmuş olmasına rağmen (2021) hâlihazırda Maserati, Lamborghini ve BMW gibi birçok yüksek performanslı otomobil üreticisi tarafından orijinal ekipman olarak tercih edilmiştir.

Üst Düzey Sportif Performans

Bridgestone, premium otomobil üreticileri ile uzun soluklu işbirliklerine ve Formula 1 yarışları gibi motor sporu serilerinde tecrübeye sahiptir. Bu sayede yüksek performans lastikleri alanında uzmanlaşmıştır. Bu engin deneyim ve en yeni teknolojilerle geliştirilen Bridgestone Potenza Sport ile sportif performans yeni bir seviyeye ulaşılmıştır. Bridgestone yaz lastiği, üst düzey manevra kabiliyetine sahip olmanın yanı sıra; üstün viraj performansı sunmaktadır. Virajlı yollarda yüksek hızlarda dahi yol tutuş performansını korumakta; direksiyon yönünden sapmadan dengeli ilerlemeye imkân tanımaktadır. 

Bridgestone Potenza Sport TÜV SÜD

Hem Kuru Hem Islak Zeminde En İyi TÜV SÜD Performansı

Bridgestone Potenza Sport’un performansı, en saygın Avrupalı test kuruluşları arasında bulunan TÜV SÜD tarafından premium lastik segmentinde yer alan rakipleri ile karşılaştırılmıştır. Yeni Bridgestone yaz lastiği, kuru zeminde fren performansı, virajlı ve düz yolda performans stabilitesi kategorilerinde en iyi performansı sunmuştur. [1]

Bridgestone Potenza Sport, aynı zamanda TÜV SÜD’ün ıslak zeminde viraj performansı ve manevra kabiliyeti kategorilerinde de en iyi performansa sahip olmuştur. Bridgestone yaz lastiği, tüm ebatlarda “A” seviyede ıslak zemin performansı etiket değerine sahiptir. Yüksek performans lastiği, aynı zamanda Potenza S001’den daha iyi kilometre performansı sağladığını da kanıtlamıştır. [5]

Bridgestone Potenza Sport Teknik Özellikler

Bridgestone Potenza Sport Teknik Özellikler

Bridgestone Potenza Sport, hem kuru hem ıslak zemin koşullarında üst düzey yol tutuş performansı ve kısa fren mesafeleri sağlamak için geliştirilmitir. Bu üstün performansa ulaşmak için karkas, sırt deseni ve kauçuk bileşiği geliştirilirken yenilikçi teknolojilerden yararlanılmıştır. Bridgestone yaz lastiği deseninin sırt blokları üzerinde yer alan kılcallar, frenleme ve yol tutuş performansını daha da ileri taşımıştır. Yenilikçi karıştırma teknolojisi ile oluşturulan bileşik formülasyonu, kuru ve ıslak zeminde performansı optimize etmektedir. Lastiğin topuk bölgesinde kullanılan hibrit materyaller, yüksek hızda stabilite, dengeli sürüş sağlamaktadır. Sportif performans sunan karkas yapısı, lastiğin direksiyon manevralarına hızlı ve doğru şekilde tepki vermesi üzerinde etkili olmaktadır. Yeni karkas, aynı zamanda yuvarlanma direncini azaltarak yakıt tüketimini düşürmektedir.

Notlar:

1- Testler, Bridgestone’un talebi üzerine; Temmuz-Eylül 2020’de TÜV SÜD tarafından Bridgestone EUPG tesislerinde (İtalya) kuru ve ıslak zeminlerde gerçekleştirilmiştir. Test aracı olarak Audi S4 3.0 TFSI tercih edilmiştir ve testlerde 245/40 R18 ölçüsündeki lastikler kullanılmıştır. Bridgestone Potenza Sport’un performansı, aynı segmentteki ana rakiplerinin performansları ile karşılaştırılmıştır. Rapor No: [713190691-PS].

2- Bridgestone Potenza Sport, hem düz bir çizgide ilerlerken hem de virajda araç stabilitesi kategorisinde dört ana rakibinden daha yüksek performans sergilemiştir.

3 - 100 km / s hızda frenleme testinde Bridgestone Potenza Sport, dört ana rakibinden daha kısa fren mesafesi elde etmiştir.

4- Bridgestone Potenza Sport, ıslak zemin performansı ile AB etiket değerinde “A” seviye olarak derecelendirilmiştir. Aynı zamanda TÜV SÜD testinde ıslak zeminde viraj alma ve manevra kabiliyeti testlerinde diğer dört ana rakibinden daha yüksek puanlara sahip olmuştur.

5- Yukarıdaki maddelerde söz edilen TÜV SÜD testlerinden ayrı olarak Bridgestone Avrupa Teknik Merkezi’nde Audi A4 ve 245/40R18 ölçüsündeki lastikler ile şirket içi testler gerçekleştirilmiştir. Bu testlerin sonucunda Bridgestone Potenza Sport’un serideki bir önceki desen olan Potenza S001’den %10 oranında daha yüksek kilometre ömrü sunacağı öngörülmektedir.

245/45R19 Bridgestone Lastik Fiyatları
245/45R19 Lastik Fiyatları
245/45R19 Yaz Lastiği Fiyatları
Bridgestone Yaz Lastiği Fiyatları
245/45R19 Bridgestone Yaz Lastiği Fiyatları
Tesla Lastik Fiyatları
Tesla Yaz Lastiği Fiyatları
Tesla Model S Lastik Fiyatları
Yaz Lastikleri