Continental ContiEcoContact 5 225/55R17 97W FR
Continental ContiEcoContact 5 225/55R17 97W FR
Continental ContiEcoContact 5 225/55R17 97W FR
Continental ContiEcoContact 5 225/55R17 97W FR
Continental

Continental ContiEcoContact 5 225/55R17 97W FR

Otomobil - Yaz Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.B
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.B
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.71
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. B
Ebat225/55R17
Yük Endeksi97 (730 kg)
Hız EndeksiW (270 km/s)
Üretim Tarihi2023
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu357007A23
Tüm Özellikleri Gör

Üretim Tarihi Seçiniz

20233.726 TL
4.716 TL3.726 TL
1 Adet
Stok: 4

Ücretsiz Kargo

 Peşin Fiyatına 621 TL'den başlayan taksitlerle

 Ayda 237 TL'den başlayan alışveriş kredisiyle

Continental ContiEcoContact 5 225/55R17 97W FR Yaz LastiğiContinental EcoContact 5 lastiklerin kanal sayısı ebatlara göre değişkenlik göstermektedir. Taban genişliği 195 mm ve altında olan ebatlar üç kanallı olarak üretilmektedir. Birçok premium üreticinin uyguladığı bu yöntemle ebatlara göre hem ıslak zemin performansı hem de zeminle temas optimize edilmektedir. Lastik ıslak zemin performansı için kanal sayısı değil lastik etiket değerleri baz alınmalıdır.
 

Continental ContiEcoContact™ 5

Çevre ve Güvenlik için Geliştirildi

Neden Continental ContiEcoContact 5?

Continental ContiEcoContact 5, Avrupa’nın önde gelen otomobil üreticileri ile yakın işbirliği içerisinde geliştirilmiştir:

 • Hem güvenli hem ekonomik sürüş için mükemmel seçim
 • Düşük yakıt tüketimi, yüksek tasarruf
 • Yüksek test başarısı: Avrupalı dört otomobil kulübünün test birincisi
 • Suda kızaklama riskine karşı güvenlik
 • Düşük CO2 salınımı ile çevre dostu performans

Hem ıslak hem kuru zeminde;

 • Güçlü yol tutuşu ve yüksek çekiş gücü
 • Kısa fren mesafeleri ile üst düzey güvenlik
 • Direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki
 • Yüksek manevra kabiliyeti ve viraj performansı

Continental ContiEcoContact 5 Yaz Lastiği

Continental ContiEcoContact 3 ile Farkı Nedir?

+%20 daha düşük yuvarlanma direnci

+Islak zeminde %10 daha iyi fren performansı

+%12 daha iyi aşınma performansı / lastik ömrü

+%2 daha yüksek konfor

+%7 daha iyi manevra kabiliyeti

-%2 daha az suda kızaklama direnci

Continental ContiEcoContact 5 Özellikleri

1-Daha Az Yakıt Tüketimi ve Mükemmel Fren Performansı

Continental ContiEcoContact 5, özellikle;

 • daha uzun mesafelerde araç kullanan
 • yakıt tüketimini azaltmak isteyen
 • çevreye duyarlı

sürücülere yönelik geliştirilmiş tamamen yeni lastik konseptidir.

Aynı zamanda;

 • CO2 emisyonlarını düşürmekte
 • hem ıslak hem kuru zeminde yüksek fren performansı sağlamaktadır.

Daha Fazla Öğren

Lastiğin yuvarlanma direncini azaltırken frenleme sırasında yüksek seviyede güvenlik sağlamak zorlu bir hedefti. Premium marka, bu hedefine ulaşmak için Continental ContiEcoContact 5 ile tasarım, bileşik, sırt deseni ve lastik kontürüne yeni bir yaklaşım getirdi. Sonuç olarak; CO2 emisyonları ve yakıt tüketimi daha az olurken mükemmel fren performansı sağlandı.

2-Islak Zeminde Yüksek Güvenlik ve Enerji Tasarrufu

Continental ContiEcoContact 5 lastiklerin kauçuk bileşiğinde kullanılan özel formülasyon ve optimize edilmiş oluk kenarları yüksek ıslak zemin performansı sağlamaktadır. Silika içerikli özel bileşik, aynı zamanda sırt deformasyonunu azaltarak enerji kaybını minimuma indirmektedir.

Sonuç:

 • Islak zeminde artan yol tutuşu
 • Islak zeminde kısa, güvenli fren mesafeleri
 • Optimum enerji tasarrufu
 • Suda kızaklamaya karşı artan güvenlik

Daha Fazla Öğren

Continental ContiEcoContact 5 bileşiğinde kullanılan silikaya bağlı işlevselleştirilmiş polimer zincirleri, daha düşük yuvarlanma direnci anlamına gelmektedir. Ekstra ince kılcallar, sırt deformasyonunu azaltarak enerji kaybını minimuma indirmektedir. Aynı zamanda ıslak zeminde su, temas yüzeyinden daha iyi uzaklaştırılmaktadır. Böylece ıslak zemin koşullarında çekiş gücü ve yol tutuşu yükselmekte, fren mesafeleri kısalmaktadır. Aynı zamanda suda kızaklamaya karşı dayanıklılık artmaktadır.

3-Islak ve Kuru Zeminde Mükemmel Manevra Kabiliyeti

Continental ContiEcoContact 5 lastikler, daha yüksek tepe noktası ve topuk bölgesini güçlendiren özel takviyelere sahiptir. Böylece kuru ve ıslak zeminlerde direksiyon kullanırken oluşan yanal kuvvetler yola daha doğrudan ve güvenli iletilmektedir. Hafifletilmiş yanak tasarımı, aynı zamanda yuvarlanma direncinin düşmesine de katkıda bulunmaktadır. Böylece yakıt verimliliği daha fazla artmaktadır.

Sonuç:

 • Hem ıslak hem kuru zeminlerde direksiyon manevralarına daha doğru ve hızlı tepki
 • Hem ıslak hem kuru zeminlerde yüksek viraj performansı ile virajlı yollarda güvenlik

Continental Lastikleri

Test Edilmiş Güvenlik

Continental’in geliştirdiği tüm yenilikçi teknolojiler, üretimde kullanılmadan önce yoğun bir test aşamasından geçmektedir. Continental’in hem uzun zamandır bilinen hem de yeni üretim metodları en yüksek güvenlik düzeyini garanti etmektedir. Tüm Continental lastikleri, uzun yıllara yayılan Ar-Ge ve test süreçleri sonucunda geliştirilmektedir.

Continental Alman Teknolojisi

Alman Teknolojisi

Continental mühendisleri, 1904 yılında dünyanın ilk sırt desenine sahip otomobil lastiğini dünyaya tanıtmıştır. Üretimlerinde zengin deneyiminden yararlanan Continental, Alman Teknolojisi ve hassasiyeti ile yenilikçi teknolojiler geliştirmektedir.

Continental Lastikleri

Mükemmellik Hedefi

Continental’in 1871’de kuruluşundan bu yana; firmanın uzmanları, ilk sırt desenine sahip lastikten yenilikçi güvenlik sistemlerine; yol güvenliği alanında çözümler geliştirmeye devam etmektedir. Continental Lastikleri, bu sayede yüksek yol tutuş ve konfor seviyeleri ile öne çıkmaktadır. Aynı zamanda ileri sürüş tekniklerine ilgi duyan sürücüler için öncelikli tercihler arasında yer almaktadır.

 

Continental Lastikleri Hakkında

Sektörün en önemli markalarından olan Continental lastikleri, Almanya’nın Hannover kentinde 1871 yılında kurulmuştur. Alman mühendisliğinin disiplin ve yenilikçi yapısını, güç ve konforu birlikte vadeden Alman otomobillerinin beklentilerini karşılamak için en iyi şekilde değerlendiren Continental, sunduğu konfor ve güvenlik kriterleri ile birçok sürücünün vazgeçilmez tercihidir. Bisiklet lastiklerinden, tır lastiklerine dek uzanan ürün gamında Continental, birçok sektörel yeniliğe de öncülük etmiştir.

Continental Lastikleri
 

Continental Lastikleri Genel Özellikleri

 • Üst düzey konfor için yumuşak ve sessiz ürün gamı
 • Kısa fren mesafeleri ile gelişmiş güvenlik
 • Dinamik sürüşe olanak tanıyan üstün manevra kabiliyeti
 • Alman mühendisliğinin Ar-Ge gücünün, lastiğe en iyi şekilde yansıtılması
 • Contidrom tesislerinde yapılan uzun mesafe testlerinde, her yeni desen farklı koşullarda fren performansı, yol tutuş performansı, yakıt tüketimi, lastik ömrü gibi konularda test edilerek piyasaya sürülmektedir.
 • İlk sırt desen tasarımlı lastiğin geliştiricisi
 • İlk çıkarılabilir jant sisteminin geliştiricisi
 • 1955 yılında kamyon ve otobüsler için hava yayı üreten ilk şirket olması, 1960 yılında seri üretimine başlanan kuşaklı lastikler
 • İlk çevre dostu lastik üreticisi
 • Zeplin kumaşından, konveyör bandına, bisiklet lastiğinden, iş makinesi lastiklerine dek uzanan geniş üretim bandı 
Continental
Neden Continental Lastikleri?

Continental, diğer lastik firmalarının aksine, otomotivin her dalında aktif bir rol oynamaktadır. Otomotiv sektöründe de birçok yeniliğe imza atan firmanın Ar-Ge çalışmaları sonucunda, günümüzün en büyük otomotiv sektörü tedarikçileri arasında ilk 5 içerisinde yer almaktadır. Fren sistemleri, aktarma organları ve şase sistemleri başta olmak üzere, otomobillerin hareketli mekanizmaları üzerinde de büyük hakimiyet sahibi olan Continental, burada edindiği deneyimle, lastik teknolojilerinin gelişimine yön vermektedir. Özellikle ileri sürüş tekniklerine ilgi duyan sürücüler için Continental, öncelikli ve vazgeçilmez bir tercihtir.

Continental Lastik Fiyatları

Üstün alman teknolojisi ve otomotiv sektöründeki özel yeri ile faaliyetlerini sürdüren Continental marka lastiklerin çoğu, lansman sürecinde kendi segmentinin en iyisi olarak ödül almıştır. BMW ve Mercedes başta olmak üzere dünyanın beğenisini kazanan Alman otomotiv devleri tarafından da orijinal ekipman lastikleri olarak sık sık tercih edilen Continental lastik fiyatları, sunduğu kalite ve performans ile kıyaslandığında oldukça uygun rakamlarla sunulmaktadır. Ucuz Continental lastik fiyatları ile sunulan birçok binek araç lastiğinin yanı sıra, performans ve ultrayüksek performans serilerine hitap eden Premium ürünleri de bulunmaktadır. Tercih ettiği doğal kauçuk oranı yüksek ve yumuşak silika karışımı ile, uzun raf ömrü ve yüksek performans sunmakta olan Continental lastik fiyatları mutlaka değerlendirilmesi gereken alternatifler arasında yer almaktadır.

225/55R17 Lastik Fiyatları
225/55R17 Continental Lastik Fiyatları
Continental Yaz Lastiği Fiyatları
225/55R17 Yaz Lastiği Fiyatları
225/55R17 Continental Yaz Lastiği Fiyatları
Yaz Lastikleri
)