Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 94V XL
Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 94V XL
Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 94V XL
Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 94V XL
Continental

Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 94V XL

Otomobil - Yaz Lastiği
Ebat205/55R16
Yük Endeksi94 (670 kg)
Hız EndeksiV (240 km/s)
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu356079
Tüm Özellikleri Gör

Ücretsiz Kargo

Continental ContiPremiumContact 2 205/55R16 94V XL Yaz Lastiği


Continental ContiPremiumContact 2

Continental ContiPremiumContact 2, orta segment otomobiller için üretilen lastiklerin performans standartlarını köklü bir şekile değiştirmek iddiasıyla geliştirilmiştir. Bu yüksek performans yaz lastiği, ayırt edici edici özelliği 3D oluk teknolojisi ile suda kızaklama direnci, direksiyon hassasiyeti, düz yolda stabilite gibi kullanım kalitesini belirleyen özellikleri optimize etmektedir. Düz yolda direksiyon yönünden sapmadan dengeli bir şekilde ilerlemektedir. Islak ve kuru zeminlerde yüksek yol tutuş, viraj ve fren performansı sunmaktadır.

Continental ContiPremiumContact 2 Yaz Lastiği
  

Continental’e özgü silika içerikli üçüncü nesil kauçuk bileşiğinde aktif karbon karası farklı bir oranda entegre edilmiş; böylece manevra kabiliyeti yükseltilmiştir. Alman premium lastik markasının mühendislerinin ContiPremiumContact 2’de kullandıkları bu yenilikçi hamur sayesinde kilometre ömrü de önemli ölçüde uzamaktadır.  Continental ContiPremiumContact 2 yaz lastiği, asimetrik deseni ve güçlendirilmiş omuz blokları ile zeminle optimum temasını korumaktadır. Kuru ve ıslak zeminlerde yüksek manevra kabiliyeti sergilemekte ve güvenli viraj performansı sunmaktadır.

Continental ContiPremiumContact 2 Özellikleri

Continental ContiPremiumContact 2 Fren Performansı  

Continenetal yaz lastiği sırt deseninde kullanılan yenilikçi 3 boyutlu oluklar, su birikintileri ile kaplı zeminlere tutunmayı kolaylaştırmakta; açılı oluklar sayesinde son derece hızlı su tahliyesi gerçekleşmektedir. Basıncın temas yüzeyi üzerinde dengeli dağıtılmasını sağlayan bu tasarım, düzensiz aşınmaya karşı da dayanıklılığı arttırmaktadır.

Continental ContiPremiumContact 2 Manevra Kabiliyeti  

Continental ContiPremiumContact 2 deseninde yer alan sağlam kesitli bloklar, kuru ve ıslak zeminlerde kısa fren mesafeleri elde edilmesi üzerinde etkili olmaktadır. Lastiğin asimetrik deseni, direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki vermesini sağlamaktadır.

Continental ContiPremiumContact 2 Islak Zemin Performansı  

Continental ContiPremiumContact 2, omuz kısmındaki olukların dışa açık tasarımı sayesinde suyu çok daha etkili bir şekilde tahliye etmektedir. Böylece; suda kızaklama riskine karşı yüksek dayanıklılık sağlanmaktadır. Özel sırt tasarımı, ıslak zeminle optimum temas sunmaktadır.

ContiPremiumContact 2, tüm yaz lastikleri için olduğu gibi 7 derecenin altındaki hava sıcaklıklarında kullanım için uygun değildir. Desen tasarımı, karla kaplı ve buzlu zeminler için tasarlanmamıştır. Hava sıcaklığının yedi derece altına indiği koşullarda herhangi bir yağış olmasa da kış lastiklerine geçiş yapılması tavsiye edilmektedir.
    

Continental Lastikleri

Test Edilmiş Güvenlik

Continental’in geliştirdiği tüm yenilikçi teknolojiler, üretimde kullanılmadan önce yoğun bir test aşamasından geçmektedir. Continental’in hem uzun zamandır bilinen hem de yeni üretim metodları en yüksek güvenlik düzeyini garanti etmektedir. Tüm Continental lastikleri, uzun yıllara yayılan Ar-Ge ve test süreçleri sonucunda geliştirilmektedir.

Continental Alman Teknolojisi

Alman Teknolojisi

Continental mühendisleri, 1904 yılında dünyanın ilk sırt desenine sahip otomobil lastiğini dünyaya tanıtmıştır. Üretimlerinde zengin deneyiminden yararlanan Continental, Alman Teknolojisi ve hassasiyeti ile yenilikçi teknolojiler geliştirmektedir.

Continental Lastikleri

Mükemmellik Hedefi

Continental’in 1871’de kuruluşundan bu yana; firmanın uzmanları, ilk sırt desenine sahip lastikten yenilikçi güvenlik sistemlerine; yol güvenliği alanında çözümler geliştirmeye devam etmektedir. Continental Lastikleri, bu sayede yüksek yol tutuş ve konfor seviyeleri ile öne çıkmaktadır. Aynı zamanda ileri sürüş tekniklerine ilgi duyan sürücüler için öncelikli tercihler arasında yer almaktadır.

 

Continental Lastikleri Hakkında

Sektörün en önemli markalarından olan Continental lastikleri, Almanya’nın Hannover kentinde 1871 yılında kurulmuştur. Alman mühendisliğinin disiplin ve yenilikçi yapısını, güç ve konforu birlikte vadeden Alman otomobillerinin beklentilerini karşılamak için en iyi şekilde değerlendiren Continental, sunduğu konfor ve güvenlik kriterleri ile birçok sürücünün vazgeçilmez tercihidir. Bisiklet lastiklerinden, tır lastiklerine dek uzanan ürün gamında Continental, birçok sektörel yeniliğe de öncülük etmiştir.

Continental Lastikleri
 

Continental Lastikleri Genel Özellikleri

  • Üst düzey konfor için yumuşak ve sessiz ürün gamı
  • Kısa fren mesafeleri ile gelişmiş güvenlik
  • Dinamik sürüşe olanak tanıyan üstün manevra kabiliyeti
  • Alman mühendisliğinin Ar-Ge gücünün, lastiğe en iyi şekilde yansıtılması
  • Contidrom tesislerinde yapılan uzun mesafe testlerinde, her yeni desen farklı koşullarda fren performansı, yol tutuş performansı, yakıt tüketimi, lastik ömrü gibi konularda test edilerek piyasaya sürülmektedir.
  • İlk sırt desen tasarımlı lastiğin geliştiricisi
  • İlk çıkarılabilir jant sisteminin geliştiricisi
  • 1955 yılında kamyon ve otobüsler için hava yayı üreten ilk şirket olması, 1960 yılında seri üretimine başlanan kuşaklı lastikler
  • İlk çevre dostu lastik üreticisi
  • Zeplin kumaşından, konveyör bandına, bisiklet lastiğinden, iş makinesi lastiklerine dek uzanan geniş üretim bandı 
Continental
Neden Continental Lastikleri?

Continental, diğer lastik firmalarının aksine, otomotivin her dalında aktif bir rol oynamaktadır. Otomotiv sektöründe de birçok yeniliğe imza atan firmanın Ar-Ge çalışmaları sonucunda, günümüzün en büyük otomotiv sektörü tedarikçileri arasında ilk 5 içerisinde yer almaktadır. Fren sistemleri, aktarma organları ve şase sistemleri başta olmak üzere, otomobillerin hareketli mekanizmaları üzerinde de büyük hakimiyet sahibi olan Continental, burada edindiği deneyimle, lastik teknolojilerinin gelişimine yön vermektedir. Özellikle ileri sürüş tekniklerine ilgi duyan sürücüler için Continental, öncelikli ve vazgeçilmez bir tercihtir.

Continental Lastik Fiyatları

Üstün alman teknolojisi ve otomotiv sektöründeki özel yeri ile faaliyetlerini sürdüren Continental marka lastiklerin çoğu, lansman sürecinde kendi segmentinin en iyisi olarak ödül almıştır. BMW ve Mercedes başta olmak üzere dünyanın beğenisini kazanan Alman otomotiv devleri tarafından da orijinal ekipman lastikleri olarak sık sık tercih edilen Continental lastik fiyatları, sunduğu kalite ve performans ile kıyaslandığında oldukça uygun rakamlarla sunulmaktadır. Ucuz Continental lastik fiyatları ile sunulan birçok binek araç lastiğinin yanı sıra, performans ve ultrayüksek performans serilerine hitap eden Premium ürünleri de bulunmaktadır. Tercih ettiği doğal kauçuk oranı yüksek ve yumuşak silika karışımı ile, uzun raf ömrü ve yüksek performans sunmakta olan Continental lastik fiyatları mutlaka değerlendirilmesi gereken alternatifler arasında yer almaktadır.

205/55R16 Continental Lastik Fiyatları
205/55R16 Lastik Fiyatları
Yaz Lastikleri
Continental Yaz Lastiği Fiyatları
205/55R16 Yaz Lastiği Fiyatları
205/55R16 Continental Yaz Lastiği Fiyatları
)