Continental WinterContact TS 850P 205/60R16 92H
Continental WinterContact TS 850P 205/60R16 92H
Continental WinterContact TS 850P 205/60R16 92H
Continental WinterContact TS 850P 205/60R16 92H
Continental

Continental WinterContact TS 850P 205/60R16 92H

Otomobil - Kış Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.C
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.C
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.72
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. B
Ebat205/60R16
Yük Endeksi92 (630 kg)
Hız EndeksiH (210 km/s)
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu355027
Tüm Özellikleri Gör

Ücretsiz Kargo

Continental WinterContact TS 850P 205/60R16 92H Kış Lastiği


Continental WinterContact TS 850P

Continental tarafından lüks ve orta sınıf otomobiller ile SUV tipi araçlar için geliştirmiş olan yeni kış lastiği WinterContact TS 850 P, kış ayları boyunca sıra dışı performans bekleyen sürücüler için tasarlanmıştır. PrecisionPlus ve S-Grip gibi gelişmiş teknolojilerin kullanıldığı Winter Contact TS 850 P deseni, gelişmiş çekiş gücü sunmaktadır. Bu sayede TS 850P kış koşullarında karşılaşılabilecek zorlu yol şartlarında, sürücülerin sürprizlere karşı hazırlıklı olmasını sağlamaktadır.
  
Continental WinterContact TS 850P
 

   Continental WinterContact TS 850 P Öne Çıkan Özellikleri

Karlı Zeminlerde Daha Yüksek Çekiş Gücü ve Kısa Fren Mesafeleri

Continental WinterContact TS 850 P, uzunlamasına yönde çok sayıda blok ve kılcal bulunan özel "S-GRIP" desen dizaynına sahiptir. Bu sayede karla kaplı zeminlerde çekiş gücü yükselmektedir. Karlı zeminlerde yol tutuşunun güçlenmesi ile fren mesafeleri kısalmaktadır.

Daha Fazla Öğren

Karlı zeminlerde çekiş gücünün artması için sürtünmenin de artması gerekir. Continental WinterContact TS 850 P deseni, bunu sağlamak için tasarlanmıştır. Sırt üzerinde çok sayıda blok bulunması ve bloklar üzerinde yoğun bir şekilde bulunan kılcallar, zemine tutunmak için daha fazla kenar yaratmaktadır. Kılcallar ve oluklar arasında daha fazla kar toplanması, kar partiküllerini daha fazla birbirine sürtünmesini sağlamaktadır. Böylece karla kaplı zeminlerde çekiş gücü yükselmektedir.

Karlı Zeminde Yüksek Manevra Kabiliyeti ve Direksiyon Hâkimiyeti

Continental WinterContact TS 850 P, yeni "PrecisionPlus" kılcal konsepti ile karlı zeminlerde gelişmiş manevra kabiliyetine sahiptir. Özel tasarımı, dönüşlerde karla kaplı zeminlere daha iyi tutunmayı sağlamaktadır. Continental WinterContact TS 850 P,  bu sayede karlı zeminlerde direksiyon manevralarına hızlı ve doğru tepki vermektedir.

Daha Fazla Öğren

Kış lastiklerinde iç omuz bölgesi, karla kaplı zeminlerde güvenlik ve sürüş keyfi üzerinde oldukça etkilidir. Continental WinterContact TS 850 P lastiklerin sırt blokları üzerinde daha yüksek açıya ve daha düşük aralıklara sahip kılcallar bulunmaktadır. Bu sayede dönüşlerde zemine daha fazla temas sağlanmakta ve yol tutuşu artmaktadır. Kılcalların içerisinde daha fazla kar depolanması, kar partikülleri arasında daha iyi sürtünme sağlamaktadır. Bu da daha iyi direksiyon hassasiyeti ile sonuçlanmaktadır.

Kuru Zeminde Yüksek Manevra Kabiliyeti ve Hızlı Direksiyon Tepkisi

Continental WinterContact TS 850 P, yedi dereceden düşük sıcaklıklarda kuru zeminlerde de yüksek manevra kabiliyeti sergilemektedir. PowerSipes kılcal teknolojisi sayesinde direksiyon hareketlerine çok daha hızlı ve doğru tepki vermektedir. Continental WinterContact TS 850 P, dönüşlerde de yüksek yol tutuşu sağlayarak güvenilir viraj performansı sunmaktadır.

Daha Fazla Öğren

Kuru zeminde manevra kabiliyeti, lastik sırtının sağlamlığı ile yakından ilgilidir. Continental WinterContact TS 850 P lastiklerin dış kısmındaki blokların üzerinde "PowerSipes" konseptine sahip kılcallar yer almaktadır. Bu kılcallar, birbirine iyi bir şekilde kenetlenerek sırt bloklarının sağlamlığını arttırmaktadır. Bu da viraj alırken direksiyon manevralarının daha hassas bir şekilde yola iletilmesini sağlamaktadır.

Continental WinterContact TS 850 P lastikler, aynı zamanda sırtın iç ve merkez kısımlarında da kılcallara sahiptir. Bu kılcallar, birbirini destekleyerek yol tutuşunun daha da güçlenmesi üzerinde etkili olmaktadır. Aynı zamanda, sırtın iç ve merkezindeki kılcal ve bloklar da yol tutuşunu daha fazla arttırmak için birbirini desteklemektedir. Bununla birlikte lastiğin özel yanak dizaynı, dönüşlerde yanal kuvvetlerin hızla yola aktarılması üzerinde etkili olmaktadır.

Neden Continental Lastikleri?

Test Edilmiş Güvenlik

Continental’in geliştirdiği tüm yenilikçi teknolojiler, üretimde kullanılmadan önce yoğun bir test aşamasından geçmektedir. Continental’in hem uzun zamandır bilinen hem de yeni üretim metodları en yüksek güvenlik düzeyini garanti etmektedir. Tüm Continental lastikleri, uzun yıllara yayılan Ar-Ge ve test süreçleri sonucunda geliştirilmektedir.

Continental Alman Teknolojisi

Alman Teknolojisi

Continental mühendisleri, 1904 yılında dünyanın ilk sırt desenine sahip otomobil lastiğini dünyaya tanıtmıştır. Üretimlerinde zengin deneyiminden yararlanan Continental, Alman Teknolojisi ve hassasiyeti ile yenilikçi teknolojiler geliştirmektedir.

Continental Lastikleri

Mükemmellik Hedefi

Continental’in 1871’de kuruluşundan bu yana; firmanın uzmanları, ilk sırt desenine sahip lastikten yenilikçi güvenlik sistemlerine; yol güvenliği alanında çözümler geliştirmeye devam etmektedir. Continental Lastikleri, bu sayede yüksek yol tutuş ve konfor seviyeleri ile öne çıkmaktadır. Aynı zamanda ileri sürüş tekniklerine ilgi duyan sürücüler için öncelikli tercihler arasında yer almaktadır.

 

Continental Lastikleri Hakkında

Sektörün en önemli markalarından olan Continental lastikleri, Almanya’nın Hannover kentinde 1871 yılında kurulmuştur. Alman mühendisliğinin disiplin ve yenilikçi yapısını, güç ve konforu birlikte vadeden Alman otomobillerinin beklentilerini karşılamak için en iyi şekilde değerlendiren Continental, sunduğu konfor ve güvenlik kriterleri ile birçok sürücünün vazgeçilmez tercihidir. Bisiklet lastiklerinden, tır lastiklerine dek uzanan ürün gamında Continental, birçok sektörel yeniliğe de öncülük etmiştir.

Continental Lastikleri
 

Continental Lastikleri Genel Özellikleri

  • Üst düzey konfor için yumuşak ve sessiz ürün gamı
  • Kısa fren mesafeleri ile gelişmiş güvenlik
  • Dinamik sürüşe olanak tanıyan üstün manevra kabiliyeti
  • Alman mühendisliğinin Ar-Ge gücünün, lastiğe en iyi şekilde yansıtılması
  • Contidrom tesislerinde yapılan uzun mesafe testlerinde, her yeni desen farklı koşullarda fren performansı, yol tutuş performansı, yakıt tüketimi, lastik ömrü gibi konularda test edilerek piyasaya sürülmektedir.
  • İlk sırt desen tasarımlı lastiğin geliştiricisi
  • İlk çıkarılabilir jant sisteminin geliştiricisi
  • 1955 yılında kamyon ve otobüsler için hava yayı üreten ilk şirket olması, 1960 yılında seri üretimine başlanan kuşaklı lastikler
  • İlk çevre dostu lastik üreticisi
  • Zeplin kumaşından, konveyör bandına, bisiklet lastiğinden, iş makinesi lastiklerine dek uzanan geniş üretim bandı 
Continental
Neden Continental Lastikleri?

Continental, diğer lastik firmalarının aksine, otomotivin her dalında aktif bir rol oynamaktadır. Otomotiv sektöründe de birçok yeniliğe imza atan firmanın Ar-Ge çalışmaları sonucunda, günümüzün en büyük otomotiv sektörü tedarikçileri arasında ilk 5 içerisinde yer almaktadır. Fren sistemleri, aktarma organları ve şase sistemleri başta olmak üzere, otomobillerin hareketli mekanizmaları üzerinde de büyük hakimiyet sahibi olan Continental, burada edindiği deneyimle, lastik teknolojilerinin gelişimine yön vermektedir. Özellikle ileri sürüş tekniklerine ilgi duyan sürücüler için Continental, öncelikli ve vazgeçilmez bir tercihtir.

Continental Lastik Fiyatları

Üstün alman teknolojisi ve otomotiv sektöründeki özel yeri ile faaliyetlerini sürdüren Continental marka lastiklerin çoğu, lansman sürecinde kendi segmentinin en iyisi olarak ödül almıştır. BMW ve Mercedes başta olmak üzere dünyanın beğenisini kazanan Alman otomotiv devleri tarafından da orijinal ekipman lastikleri olarak sık sık tercih edilen Continental lastik fiyatları, sunduğu kalite ve performans ile kıyaslandığında oldukça uygun rakamlarla sunulmaktadır. Ucuz Continental lastik fiyatları ile sunulan birçok binek araç lastiğinin yanı sıra, performans ve ultrayüksek performans serilerine hitap eden Premium ürünleri de bulunmaktadır. Tercih ettiği doğal kauçuk oranı yüksek ve yumuşak silika karışımı ile, uzun raf ömrü ve yüksek performans sunmakta olan Continental lastik fiyatları mutlaka değerlendirilmesi gereken alternatifler arasında yer almaktadır.

205/60R16 Continental Kış Lastiği Fiyatları
205/60R16 Continental Lastik Fiyatları
205/60R16 Kış Lastiği Fiyatları
205/60R16 Lastik Fiyatları
Continental Kış Lastiği Fiyatları
Kar Lastikleri
Kış Lastikleri
)