Goodyear
Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 205/60R16 96H XL
Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 205/60R16 96H XL
Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 205/60R16 96H XL
Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 205/60R16 96H XL
Goodyear

Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 205/60R16 96H XL

Otomobil - 4 Mevsim Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.B
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.B
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.71
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. B
Ebat205/60R16
Yük Endeksi96 (710 kg)
Hız EndeksiH (210 km/s)
Üretim Tarihi2024
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu582988A24
Tüm Özellikleri Gör

Üretim Tarihi Seçiniz

20243.355 TL
3.355 TL
1 Adet
Stok: 12+

Ücretsiz Kargo

 Peşin Fiyatına 559 TL'den başlayan taksitlerle

 Ayda 213 TL'den başlayan alışveriş kredisiyle

Goodyear
Goodyear İlk ve Tek Yetkili Online Satıcı - Lastikcim.com
Dünyanın önde gelen araç üreticileri tarafından orijinal ekipman olarak tercih edilen Goodyear lastiklerinin Türkiye’deki ‘’ilk ve tek’’ yetkili online satıcısı: Lastikcim.com

Goodyear Eagle Sport 4 Seasons 205/60R16 96H XL 4 Mevsim Lastik


Goodyear Eagle Sport 4Seasons

Goodyear Eagle Sport 4Seasons lastiklerde 195 ve altı ebatlara sahip ürünler, 3 kanallı olarak üretilmektedir.

Lastiklerde Neden Kanal Sayısı Farklı Olur?

Lastiklerde kanal sayısının ebatlar arasında değişkenlik göstermesinin nedeni, zeminle teması en iyi şekilde optimize etmektir. Her ebada uygun kanal sayısı ile su tahliye performansı ile temas yüzeyinin genişliği arasında optimum denge sağlanmaktadır. Lastik kanal sayısı değil etiket değerleri dikkate alınmalıdır.
  

Goodyear Eagle Sport 4Seasons 4 Mevsim Lastik

Goodyear Eagle Sport 4Seasons, yılın her mevsimi yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri ile güvenlik sağlamak için geliştirilmiştir. Hem yaz hem kış koşullarında; kuru, ıslak ve karlı zeminlerde güvenli kullanım sağlamaktadır. Lastik hamuru, düşük sıcaklıklarda elastikiyetini koruyabilmekte; aynı zamanda yaz sıcaklıklarına karşı da dayanıklılık sunmaktadır. Buna ek olarak; güçlü karkas yapısı ve dört mevsim kullanılmak üzere tasarlanmış deseni, yüksek manevra kabiliyeti, etkili viraj alma performansı ve araç hâkimiyeti sağlamaktadır.

Goodyear Eagle Sport 4Seasons 2022 Yılın Seçilmiş Ürünü Seçildi

Goodyear Eagle Sport 4Seasons dört mevsim lastiği, 2022 için kendi kategorisinde “Yılın Seçilmiş Ürünü” olarak seçilmiştir. Sonuçlar, Nielsen tarafından, 18-55 yaş arasında 4017 tüketici ile 2 – 14 Mart 2022 tarihlerinde bağımsız olarak yapılan yenilikçi ürünler anketi sonucunda belirlenmiştir.

Goodyear Eagle Sport 4Seasons, bu sayede “Yılın Seçilmiş Ürünü” logosunu kullanmaya hak kazanmıştır. Farklı kategorilerde yer alan birçok ürün için 4017 ayrı bağımsız tüketiciye sorular yönlendirilmiştir.

Nielsen yenilikçi ürünler anketi, 2-14 Mart 2022, www.yilinurunu.com.tr

Anket sonucunda yilinurunu.com.tr adresinde Goodyear Eagle Sport 4Seasons lastikler hakkında şu ifadeler kullanılmıştır:

  • “Özel olarak geliştirilen deseniyle yaz şartlarında üst düzey güvenlik ve düşük yakıt tüketimi sunan Eagle Sport 4Seasons, kar tanesi sembollü özel hamuruyla kış şartlarında da kullanıcıların yanında olan bir 4 mevsim lastiği.
  • Güçlü karkas yapısı: Güçlü karkası, aracın yol dinamiklerine yüksek uyum sağlamasına yardım eder, araç hakimiyeti, viraj alma ve manevra kabiliyeti arttırılır.
  • Islak zeminde güvenli yolculuk: Desenindeki 4 ana kanalı birbirine bağlayan kılcal kanalları zemindeki suyu lastikten hızla uzaklaştırır, aracın yola daha güçlü tutunmasını sağlar ve böylece araç hakimiyeti artar.
  • Kar tanesi sembolüne sahip özel hamur: 3 tepeli kar tanesi sembolüne sahip hamuru, sıcaklık değişikliklerine tam uyum sağlar. Her mevsim güvenli ve verimli sunuş sunar.”

Goodyear Eagle Sport 4Seasons Kar Performansı

Goodyear Eagle Sport 4Seasons Kar Performansı

Goodyear Eagle Sport 4Seasons’ın yanak bölgesinde 3PMSF ( 3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi) sembolü bulunmaktadır. Bu sembol, lastiğin zorlu kış şartlarında, karlı zeminlerde kullanılmak üzere onay aldığını göstermektedir. Bu işaretlemenin yanak bölgesinde yer alması için lastiğin bağımsız kuruluşlarca standartlaştırılmış testlere tabi tutulması gerekir. 3PMSF’nin yer aldığı tüm lastiklerde bulunan M+S ise lastiğin diş yapısının karlı ve çamurlu zeminlerde kullanıma uygun olduğunu gösterir.

Goodyear Eagle Sport 4Seasons Islak Zemin Performansı

Goodyear Eagle Sport 4Seasons Islak Zemin Performansı

Goodyear Eagle Sport 4Seasons, yılın dört mevsimi ıslak zeminlerde güvenlik sağlayan yol tutuş performansına ve kısa fren mesafelerine sahiptir. Lastik sırtı üzerinde yer alan geniş 4 adet kanal, kanallarla bağlantılı oluklar ve ince kılcallar, suyun hızla tahliye edilebilmesini sağlamaktadır. Böylece suda kızaklama riski minimuma inmektedir. Goodyear Eagle Sport 4Seasons, ıslak zeminlerde yüksek çekiş gücü sağlamaktadır. Manevra kabiliyeti ve viraj performansı ile yağmurlu günlerde de güvenlik sunmaktadır.

Lastiklerde M+S ile 3PMSF Farkı Nedir?

Lastiklerin 3PMSF (3 Zirveli Dağ Kar Tanesi) sembolüne sahip olması için karlı zeminlerde bağımsız testlerden geçmesi gerekirken; M+S işaretlemesi için böyle bir zorunlululuk bulunmamaktadır. Mud and Snow (Çamur ve Kar) anlamına gelen M+S işaretlemesinin bulunduğu her lastikte 3PMSF yer almaz. Lastik yanağında yalnızca M+S bulunan dört mevsim lastikleri, kış şartlarının ılıman geçtiği, kar yağışının nadir görüldüğü bölgeler için idealdir. Kar tanesi sembolünü taşıyan 4 mevsim lastikler ise kış koşullarında kullanım için çok daha uygundur. 

205/60R16 4 Mevsim Lastik Fiyatları
205/60R16 Goodyear Lastik Fiyatları
205/60R16 Lastik Fiyatları
Dört Mevsim Lastikleri
Goodyear 4 Mevsim Lastik Fiyatları
205/60R16 Goodyear 4 Mevsim Lastik Fiyatları
)