Michelin
Michelin Alpin 6 205/55R16 91H
Michelin Alpin 6 205/55R16 91H
Michelin Alpin 6 205/55R16 91H
Michelin Alpin 6 205/55R16 91H
Michelin Alpin 6 205/55R16 91H
Michelin Alpin 6 205/55R16 91H
Michelin

Michelin Alpin 6 205/55R16 91H

Otomobil - Kış Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.C
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.B
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.69
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. A
Ebat205/55R16
Yük Endeksi91 (615 kg)
Hız EndeksiH (210 km/s)
Üretim Tarihi2022
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu680273A22
Tüm Özellikleri Gör

Üretim Tarihi Seçiniz

20224.273 TL
4.273 TL
1 Adet
Stok: 12+

Ücretsiz Kargo

 Peşin Fiyatına 712 TL'den başlayan taksitlerle

 Ayda 271 TL'den başlayan alışveriş kredisiyle

Michelin
Michelin Yetkili Online Satıcı - Lastikcim.com
Dijital dönüşüm ve tüketiciye yönelik süreçlere titiz yaklaşımı ile öne çıkan Michelin lastiklerinin Türkiye'de "Michelin Approved Website” (Michelin Onaylı Websitesi) ünvanını alan ‘’ilk’’ web sitesi: Lastikcim.com

Michelin Alpin 6 205/55R16 91H Kış Lastiği


Michelin Alpin 6

 • Kompakt ve orta boy 4x4 / SUV araçlar, sedanlar ve elektrikli arabaların sürücüleri için tasarlanmıştır.
 • Michelin'in yeni nesil yüksek güvenlikli kış lastiği
 • Zorlu kış koşullarında maksimum güvenlik ve uzun lastik ömrü [1][2] (3PMSF) [3]
 • Karda ilk kilometreden son kilometreye dek yüksek yol tutuşu ve fren performansı için tasarlandı.
 • Uzun ömürlü performans [1] ve en iyi kilometre ömrü [4]
 • Diş derinliğinizi, MICHELIN’in yenilikçi aşınma göstergesiyle takip edin.
 • 2019 AutoBild Eco-Champion Ödülü

Michelin Alpin 6 Test

MICHELIN Alpin 6
 

Michelin Alpin 6, zorlu kış şartlarında önce güvenlik diyen, uzun ömür ve yüksek kilometre performansı bekleyen sürücüler için geliştirilmiştir.

Zorlu kış koşullarında [2] uzun süre korunan yüksek frenleme, hızlanma ve yol tutuş performansı için EverWinterGrip Teknoloijsi’ne sahip MICHELIN Alpin 6’yı tercih edin. Bu en yeni nesil kış lastiği, en iyi uzun ömürlülüğü sağlamak için tasarlandı. [4] Her sürüşün keyfini çıkarın ve MICHELIN’in sırt aşınması göstergesinin lastiklerinizi değiştirme zamanı ile ilgili endişeleri gidermesine izin verin. MICHELIN Alpin 6 ile karda güvendesiniz, bu sayede kış yollarının güzelliğine hayran kalacaksınız.

Michelin Alpin 6 Özellikleri

 Zorlu Kış Koşullarında Uzun Ömürlü Güvenlik

MICHELIN Alpin 6 Güvenlik

Ağır kış koşullarında yüksek seviyede çekiş gücü ve güvenlik. [1][2].

Güvenli ve konforlu sürüş için geliştirilmiş MICHELIN Alpin 6 kış lastiği ile düşük sıcaklıklarda ve sert kış koşullarında [1][2] mükemmel yol tutuşunu deneyimleyin. Bu en yeni nesil kış lastiği, bir önceki modele göre ıslak zeminlerde %6, karlı zeminlerde %8 daha iyi performans sergilemektedir.

MICHELIN Alpin 6 Fren Performansı

Karlı zeminlerde kilometreler boyunca yüksek çekiş gücü ve frenleme performansı sunmak için tasarlandı.

MICHELIN EverWinterGrip Teknolojisi ile gelişen sırt deseni ve çok katmanlı kauçuk bileşiği ile ilk kilometreden son kilometreye dek zorlu kış koşullarında güvende olun. Sizi tüm kış boyunca yolda tutmak, karlı zeminlerde istikrarlı yol tutuşu ve frenleme performansı sağlamak için geliştirilen MICHELIN Alpin 6'yı aracınıza takın.

MICHELIN Alpin 6 Lastik Ömrü

En iyi uzun ömürlülük. [4]

Uzun ömürlü performans [1] ve en yüksek kilometre ömrü [4] için MICHELIN Alpin 6'yı seçin. Lastiklerinizi değiştirmeden dağ yollarında sürüş yapmanın keyfini çıkarın ve optimum lastik ömrü için lastik basıncını eşit bir şekilde dağıtan MICHELIN MaxTouch Construction teknolojisine güvenin. Bu teknoloji, sürüş keyfini çıkarmanız için daha fazla kilometre sağlar.

MICHELIN Alpin 6 Kış Lastiği

Michelin'in sırt aşınma göstergesi.

Bu kış, kendinizi ve yolcularınızı güvende tutun. MICHELIN’in ustaca tasarlanmış sırt aşınma göstergesi ile tahmine dayalı lastik değişimini ortadan kaldırın.

Teknolojiler

 • Michelin EverWinterGrip Teknolojileri: Yenilenen sırt deseni, lastik aşındıkça genişleyen oluklar (emerging groove), çok katmanlı kauçuk bileşiği
 • En yeni nesil kauçuk bileşiği
 • MaxTouch Construction
 • Aşınmaya son derece dayanıklı bileşik
 • Sırt aşınması göstergesi 

​Yeniyken de Aşındığında da Güvenli

MICHELIN LASTİKLERİ: UZUN ÖMÜRLÜ PERFORMANS 

Michelin, sizin için önemli olduklarından performans ve güvenliği uzun ömürlü hâle getiriyor. Michelin, lastiklerinin tüm sürüş koşullarında mükemmel kullanım ömrü ve uzun ömürlü performans sunmasını sağlıyor. Michelin müşterileri, kullanım ömrünün sonuna dek süren mükemmel performans seviyesi sayesinde lastiklerinin tam potansiyelinin keyfini sürebiliyor.

Michelin Sürdürülebilirlik

Michelin, çevresel ayak izini azaltmaya kararlı

Michelin, lastiklerinin enerji performansını sürekli olarak iyileştiriyor. Michelin, yalnızca lastiklerin yakıt tüketimi üzerindeki etkisini azaltmayı değil, aynı zamanda elektrikli araçların otonomluğunu artırmayı da hedefliyor. Ürünlerinin kullanımından kaynaklı CO2 emisyonlarının azaltılması, Michelin stratejisinin ayrılmaz bir parçası. Michelin, aynı zamanda müşterilerinin aynı kilometreyi daha az sayıda lastik seti satın alarak elde etmesi için çalışıyor. Michelin, birçok ülkede kullanılmış lastiklerin geri dönüştürülmesi için toplanmasına yardımcı oluyor. Lastik üreticisi, yenilikçi ve daha verimli geri kazanma çözümleri bulmak için Ar-Ge alanına yatırım yapıyor. Ömrünü tamamlamış Michelin lastikleri, yeni ürünlerde kullanılmak üzere yol alıyor. Bunlar arasında yollar ve merkezi ısıtma gibi enerji kaynakları yer alıyor.

Michelin 130 Yıl

130 YILDIR YENİLENEREK YANINIZDA

Michelin, 1889'dan beri insanların ve yüklerin daha güvenli, daha temiz ve daha verimli şekilde hareket edebilmesi için yenilikler yapıyor. Lastik çözümleri, rekabet pazarı ve yolculukla ilgili pazarlarda Michelin ve ürünleri, ölçüt olarak alınıyor. Dünyanın önde gelen markaları arasında bulunan ve herkese ilerlemenin en iyi yolunu sunan Michelin, bu amaçtan güç alıyor.

 

(1) - uzun ömürlü performans - Yeni ve aşınmış 205/55 R16 91H Michelin Alpin 6, R117 Avrupa ıslak zemin yol tutuşu eşiğinin üzerinde performansa sahiptir. “Aşınmış” ifadesi, lastiğin sırt aşınması için Avrupa regülasyonu olan ECE R30r03f’ye uygun olarak makinede Sırt Aşınması Göstergesi derinliğine kadar aşındırıldığı, diş derinliğinin azaltıldığı anlamına gelmektedir. Her koşulda, kış lastikleri için yerel yasalara uygundur.

(2) - ıslak zeminde yol tutuşu - MICHELIN Alpin 6, Avrupa lastik etiket skalasına göre Islak Zeminde Yol Tutuşu kategorisinde "B" sınıfı etiket değerine sahiptir.

(3) - 3PMSF - MICHELIN Alpin 6, karlı zemin koşullarında kullanım için onaylanmıştır (3PMSF işaretlemesi ile). Lastikler, 3PMSF işaretlemesine sahip olmak için karlı zeminde asgari seviyede güvenlik ve hareket kabiliyetini sağlamalıdır.

(4) - uzun ömür - MICHELIN Alpin 6, AutoBild tarafından 225/45 R17 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirilen ve 26 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan karşılaştırmalı testte yer alan en yüksek ömre sahip lastiktir.

(5) - MICHELIN Alpin 5'e kıyasla daha iyi performans - Michelin'in talebi üzerine TÜV SÜD Ürün Servisi tarafından gerçekleştirilen karlı ve ıslak zeminde frenleme testlerinde iki ürünün performansı karşılaştırılmıştır. Testler, Aralık 2017-Ocak 2018 tarihlerinde 205/55 R16 91H ebadındaki MICHELIN Alpin 6 ve MICHELIN Alpin 5 ile VW Golf 7 test aracı üzerinde gerçekleştirilmiştir.

205/55R16 Kış Lastiği Fiyatları
205/55R16 Lastik Fiyatları
205/55R16 Michelin Kış Lastiği Fiyatları
205/55R16 Michelin Lastik Fiyatları
Kar Lastikleri
Kış Lastikleri
Michelin Kış Lastiği Fiyatları
Outlet Lastik
)