Michelin
Michelin CrossClimate+ ZP 205/60R16 96W XL
Michelin CrossClimate+ ZP 205/60R16 96W XL
Michelin CrossClimate+ ZP 205/60R16 96W XL
Michelin

Michelin CrossClimate+ ZP 205/60R16 96W XL

Otomobil - 4 Mevsim Lastiği - Run Flat
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.D
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.B
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.69
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. A
Ebat205/60R16
Yük Endeksi96 (710 kg)
Hız EndeksiW (270 km/s)
Run FlatZP
ZP (Zero Pressure) Michelin markasına ait Run Flat lastikleri temsil etmektedir.
Üretim Tarihi2024
Garanti Süresi24 Ay
Stok Kodu823776A24
Tüm Özellikleri Gör

Üretim Tarihi Seçiniz

20246.573 TL
6.673 TL6.573 TL
1 Adet
Stok: 8

Ücretsiz Kargo

 Peşin Fiyatına 1.096 TL'den başlayan taksitlerle

 Ayda 418 TL'den başlayan alışveriş kredisiyle

Michelin
Michelin Yetkili Online Satıcı - Lastikcim.com
Dijital dönüşüm ve tüketiciye yönelik süreçlere titiz yaklaşımı ile öne çıkan Michelin lastiklerinin Türkiye'de "Michelin Approved Website” (Michelin Onaylı Websitesi) ünvanını alan ‘’ilk’’ web sitesi: Lastikcim.com

Michelin CrossClimate+ ZP 205/60R16 96W XL 4 Mevsim Lastik


Michelin CrossClimate+

  • Tüm hava koşulları için yüksek güvenlik sağlayan dört mevsim lastiği
  • Kuru zeminde mükemmel yol tutuşu ve ıslak zeminde yüksek çekiş gücü [2] [3]
  • Karlı zeminlerde, kış aylarında sürüş için yüksek düzeyde güvenlik sağlayan (3PMSF) [4] güçlü yol tutuşu
  • Çok yüksek uzun ömürlülük için uzun ömürlü performans [1] ve yüksek kilometre ömrü [5]
Michelin CrossClimate+

MICHELIN CrossClimate+ Özellikleri

Her türlü hava koşulunda uzun süre korunacak güvenlik ve mükemmel uzun ömürlülüğü seçin [1-3]. MICHELIN CrossClimate +, Avrupa'nın en çok satan dört mevsim lastiğidir. [8]

Paranızın karşılığını fazlasıyla veren bir lastik satın alın: MICHELIN CrossClimate + dört mevsim lastiği.

Islak, kuru ve karlı zemin koşullarında yüksek yol tutuşu ve güvenlik için adaptif MICHELIN EverGrip Teknolojileri'ne sahiptir. Uzun ömürlü performans ve tüm yıl yüksek kilometre performansı sayesinde hava nasıl olursa olsun [1-2-3-4] mükemmel uzun ömürlülük [5] sağlamak için üretilmiştir. Karlı zeminlerde kış lastiği olarak kullanım için onaylıdır [4] - Avrupa'da en çok satan dört mevsim lastiği olması şaşırtmamalı [8].

Her Türlü Hava Koşulunda Uzun Ömürlü Güvenlik

Michelin CrossClimate+ Islak Zemin Performansı

Islak ve kuru zeminde frenlemede yüksek performansı deneyimleyin. [2] [3]

 

MICHELIN'in yol tutuşunu maksimize eden yenilikçi bileşiği, hava sıcaklığı ne olursa olsun siz ve yolcularınız için güvenlik ve konfor sağlamak amacıyla sırt esnekliğini ve ıslak zemin koşullarında yol tutuşunu arttırır. Özel olarak tasarlanmış eğimli kenarlara sahip sağlam sırt blokları ise kuru zeminlerde mükemmel yol tutuş ve fren performansı sağlar.

Michelin CrossClimate+ Kar Performansı

Karlı zeminlerde yüksek çekiş gücü ve güvenlik için onaylanmış MICHELIN CrossClimate + 'yı seçin. [4]

 

MICHELIN; tüm yıl boyunca, hava nasıl olursa olsun sürüş keyfini çıkarmanız için size güven verir. Karlı zeminlerde maksimum çekiş gücü ve fren performansı MICHELIN'in V şeklindeki sırt deseni ve birbirine kenetlenebilen 3 boyutlu kılcalları ile elde edilir. Dağ yollarında ya da otoyollarda, kar yağışının yolculukların tadını kaçırmasına izin vermeyin.

Michelin CrossClimate+ Lastik Ömrü

Mükemmel uzun ömürlülük.[5]

  

MICHELIN CrossClimate + dört mevsim lastiğinin kullanım ömrünü uzatan yüksek sağlamlığa sahip sırt deseni sayesinde %28 daha fazla kilometre elde edin. Bu, her sürücünün rakip lastiklerin ortalamasına kıyasla bir yıl daha fazla sürüşten yararlanacağı anlamına gelir.[6]

Michelin CrossClimate+ Güvenlik

Kilometreler boyunca korunan yüksek güvenlik seviyelerini bekleyin[1][3]

MICHELIN'in damla şeklindeki, tam derinliğe sahip kılcallar ve silika içeren özel bileşiği ile geliştirilen yenilikçi EverGrip Teknolojileri ile ilk kilometreden son kilometreye üstün güvenlik ve uzun ömürlülük.[1][3]

  

MICHELIN EverGrip Teknolojileri: damla şeklindeki ve tam derinlikteki kılcallar, silika içeren özel bileşik

  • Eğimli kenarlara sahip sağlam sırt blokları
  • Yol tutuşunu maksimize eden bileşik
  • V şeklindeki sırt deseni
  • 3 boyutlu kendi kendine kenetlenebilen kılcallar

Michelin CrossClimate+

MICHELIN LASTİKLERİ: UZUN ÖMÜRLÜ PERFORMANS

Michelin, sizin için önemli olduklarından performans ve güvenliği uzun ömürlü hâle getiriyor. Michelin, lastiklerinin tüm sürüş koşullarında mükemmel kullanım ömrü ve uzun ömürlü performans sunmasını sağlıyor. Michelin müşterileri, kullanım ömrünün sonuna dek süren mükemmel performans seviyesi sayesinde lastiklerinin tam potansiyelinin keyfini sürebiliyor.

Michelin Sürdürülebilirlik

Michelin, çevresel ayak izini azaltmaya kararlı

Michelin, lastiklerinin enerji performansını sürekli olarak iyileştiriyor. Michelin, yalnızca lastiklerin yakıt tüketimi üzerindeki etkisini azaltmayı değil, aynı zamanda elektrikli araçların otonomluğunu artırmayı da hedefliyor. Ürünlerinin kullanımından kaynaklı CO2 emisyonlarının azaltılması, Michelin stratejisinin ayrılmaz bir parçası. Michelin, aynı zamanda müşterilerinin aynı kilometreyi daha az sayıda lastik seti satın alarak elde etmesi için çalışıyor.

Michelin, birçok ülkede kullanılmış lastiklerin geri dönüştürülmesi için toplanmasına yardımcı oluyor. Lastik üreticisi, yenilikçi ve daha verimli geri kazanma çözümleri bulmak için Ar-Ge alanına yatırım yapıyor. Ömrünü tamamlamış Michelin lastikleri, yeni ürünlerde kullanılmak üzere yol alıyor. Bunlar arasında yollar ve merkezi ısıtma gibi enerji kaynakları yer alıyor.

Michelin 130 Yıl

130 YILDIR YENİLENEREK YANINIZDA

Michelin, 1889'dan beri insanların ve yüklerin daha güvenli, daha temiz ve daha verimli şekilde hareket edebilmesi için yenilikler yapıyor. Lastik çözümleri, rekabet pazarı ve yolculukla ilgili pazarlarda Michelin ve ürünleri, ölçüt olarak alınıyor. Dünyanın önde gelen markaları arasında bulunan ve herkese ilerlemenin en iyi yolunu sunan Michelin, bu amaçtan güç alıyor.

 

(1)Yeni ve Aşınmış* 205/55 R16 91H MICHELIN CROSSCLIMATE+, hem “kar lastiği” hem “normal lastik” kategorisinde R117 nolu Avrupa yönetmeliğinde belirtilen ıslak zeminde yol tutuş seviyesi eşiğinin üzerindedir. 

*Aşınmış lastik, lastik dişleri makina yardımıyla Diş Aşınma Göstergesi için Avrupa yönetmeliği ECE R30r03f’ye uygun olarak, Diş Derinliği Göstergesi sınırına dek aşındırılmış lastik anlamına gelmektedir.

(2) MICHELIN CrossClimate+ 27 Eylül 2019'da sonuçları yayınlanan, 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirilen karşılaştırmalı Auto Bild testinde kuru zeminde frenleme kategorisinde en iyi 2. lastik seçilmiştir.

(3) MICHELIN CrossClimate+'ın Avrupa lastik etiketinde Islak Zeminde Yol Tutuşu kategorisindeki etiket değeri "B"dir.

(4) MICHELIN CrossClimate+, kar koşullarında kullanım için (3PMSF - 3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi işaretlemesi ile) onaylanmıştır.

(5) MICHELIN CrossClimate+ 27 Eylül 2019'da sonuçları yayınlanan, 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirilen karşılaştırmalı Auto Bild testinde, uzun ömürlülük kategorisinde en yüksek kilometre ömrüne sahip lastik seçilmiştir.

(6) MICHELIN CrossClimate+; sonuçları 27 Eylül 2018'de yayınlanan, 195/65 R15 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirilen AutoBild testinde rakiplerinin ortalamasından 17.011 km daha fazla kilometre ömrü sağladığını kanıtlamıştır.

2017 Fransa Ulusal İstatistik ve Ekonomik Araştırmalar Enstitüsü çalışmasına göre araçlar yılda ortalama 13,193 km (kilometre/araç) yol katetmektedir. Bu, ayda 1,099 km anlamına gelmektedir.

(https://www.insee.fr/fr/statistiques/2045167)

(7) Tüketicilerin MICHELIN CrossClimate + lastiğine ilişkin tüm Michelin Avrupa web sitelerinde yayınlanan görüşleri (594) 19/09/2018 tarihinde yayınlanmıştır. [Bilgiler web sitesinde ( www.michelin.fr ) toplanmış ve resmi olarak onaylanmıştır.]

(8) Kaynak: GFK Panel Sell Out - Binek Araçlar için Dört Mevsim Lastikleri (tüm segmentlerde) - Zaman Aralığı : 01/2018'den 12/2019'a.

205/60R16 4 Mevsim Lastik Fiyatları
205/60R16 Lastik Fiyatları
205/60R16 Michelin Lastik Fiyatları
Michelin Runflat Lastik Fiyatları
Runflat Lastik Fiyatları
Dört Mevsim Lastikleri
Michelin 4 Mevsim Lastik Fiyatları
205/60R16 Michelin 4 Mevsim Lastik Fiyatları
205/60R16 Runflat Lastik Fiyatları
205/60R16 Michelin Runflat Lastik Fiyatları
205/60R16 Runflat 4 Mevsim Lastik Fiyatları