Momo M4 Four Season 225/45R17 94W XL M+S 3PMSF
Momo M4 Four Season 225/45R17 94W XL M+S 3PMSF
Momo M4 Four Season 225/45R17 94W XL M+S 3PMSF
Momo M4 Four Season 225/45R17 94W XL M+S 3PMSF
Momo

Momo M4 Four Season 225/45R17 94W XL M+S 3PMSF

Otomobil - 4 Mevsim Lastiği
Lastik yakıt verimliliği; A ve G arasında yedi harf ile etiketlenmektedir. G etiketli ve A etiketli lastikler arasında, toplam %7.5 yakıt tüketim farkı bulunmaktadır. Ortalama ömrü 40.000-45.000 KM olan lastikler, doğru kullanımla birlikte toplamda 7 Litrenin üzerinde tasarruf sağlamaktadır.D
Lastik Yol Tutuşu; Lastiklerde ıslak zemin fren performansı değeri A ve G harfleri arasında ifade edilmektedir. Ortalama 80 Km/s hızla ilerleyen bir araç için A değeri ile G değeri arasında maksimum %30’a varan fren mesafesi farkı bulunmaktadır.C
Lastik Ses Seviyesi; Ses seviyesi etiketi, lastiğin dış dönme gürültüsü düzeyini göstermektedir. Minimum 68 desibelden başlayan gürültü etiketindeki her üç desibel artışta, lastiğin dış gürültüsü iki kat yükselmektedir.72
Lastik Gürültü Sınıfı; A - B ve C değerleri ile ürünün gürültü seviyesini sınıflandırmaktadır. B
Ebat225/45R17
Yük Endeksi94 (670 kg)
Hız EndeksiW (270 km/s)
Üretim Tarihi2024
Garanti Süresi24
Stok KoduM32798A24
Tüm Özellikleri Gör

Üretim Tarihi Seçiniz

20242.709 TL
2.709 TL
1 Adet
Stok: 12+

Ücretsiz Kargo

 Peşin Fiyatına 452 TL'den başlayan taksitlerle

 Ayda 172 TL'den başlayan alışveriş kredisiyle

Momo M4 Four Season 225/45R17 94W XL M+S 3PMSF 4 Mevsim Lastik


Momo 4Run M4 Dört Mevsim Lastikleri

Momo 4Run M4

Momo 4Run M4, tüm yıl güvenli yol tutuşu ve frenleme sağlamak için geliştirilmiş bir binek araç lastiğidir. V şeklindeki tasarımı sayesinde etkili drenaj performansı sunmakta ve suda kızaklamaya karşı dayanıklılığı arttırmaktadır.

Momo 4Run M4, farklı hava ve zemin koşullarında güvenliği nasıl sağlamaktadır? Silika ile zenginleştirilmiş kauçuk bileşiği, farklı sıcaklık aralıklarında lastiğin esnek kalmasını sağlamaktadır. Momo 4 Run M4, böylece soğuk ve sert hava koşullarında performansını sürdürebilmektedir. Lastiğin yanak bölgesinde yer alan 3PMSF işaretlemesi, zorlu kış şartlarında kullanılmak üzere onaylandığını göstermektedir. Momo 4 mevsim lastik, V şeklindeki deseni ile aynı zamanda yuvarlanma direncini de azaltmaktadır.

Yuvarlanma direnci nedir? Yuvarlanma direnci için kısaca lastiğin hareket etmek için ihtiyaç duyduğu enerji denilebilir. Yuvarlama direncinin düşük olması, yakıt tüketiminin düşmesinde etkilidir. “Momo 4Run M4 yol tutuşunu arttırmak için hangi tasarım özelliklerine sahiptir? Momo dört mevsim lastiği karlı zeminde iyi mi?” sorularının cevabını yazı içerisinde bulabilirsiniz.

M4 4 Run All Season Özellikler

Momo 4Run M4 Özellikleri

  • 4 mevsim performans sağlayan ve yakıt tüketimini düşüren V şeklindeki tasarım
  • Sert kış koşullarında çekiş gücünü ve yol tutuşunu güçlendiren zikzak şeklindeki kılcallar
  • Islak zeminde daha iyi çekiş gücü sağlayan ve suda kızaklamaya karşı direnci yükselten V şeklindeki oluklar ve geniş kanallar
  • Yüksek kılcal yoğunluğu sayesinde dört mevsim hareketlilik
  • Islak, kuru ve karlı zeminlerde etkili yol tutuşu ve frenleme sağlayan kauçuk bileşiği

Momo Performans

Momo 4Run M4 Yol Tutuşu

Momo 4Run M4, hem soğuk havalarda hem yüksek sıcaklıklarda esneklik sağlayan “Tempo Metereologico Flex” isimli kauçuk bileşiğine sahiptir. Bu sayede dört mevsim etkili yol tutuşu sağlayabilmektedir. Aynı zamanda sırt tasarımı da kuru, ıslak ve karlı zemin yol tutuş performansını optimum düzeyde sunmak için geliştirilmiştir. Momo 4Run M4, ıslak zeminde nasıl avantaj sağlamaktadır?

Momo 4Run M4 Islak Zemin Performansı

Momo 4Run M4, sırtı üzerinde çok sayıda geniş kanala sahiptir. Yönlü desen tasarımı ise özellikle ıslak zeminlerde avantaj sağlayan bir özelliğidir. Lastiğin V şeklindeki kanal ve olukları, su tahliye performansını güçlendirmektedir. Momo lastik, bu sayede aquaplanning (suda kızaklama) riskine karşı yüksek direnç sunmaktadır. Momo 4Run M 4, hem yaz hem kış koşullarında, ıslak zeminde etkili yol tutuşu ve frenleme performansı sağlamaktadır. Peki, Momo 4Run M4 karda hangi özellikleri ile güvenlik sağlıyor?

Momo 4Run M4 Kar Performansı

Momo 4Run M4 deseninde dikkat çeken ilk nokta sırt bloklarının (dişlerinin) sayısıdır. Momo 4 mevsim lastik, yüksek blok sayısı ve bloklar üzerindeki ince kılcallar ile karlı zeminlerde etkili yol tutuşu sağlayabilmektedir. Lastiğin özel yönlü tasarımı ve kılcallar, karlı zeminlerde fren mesafelerini kısaltmakta ve çekiş gücünü yükseltmektedir. Momo dört mevsim lastiği, kış aylarında elastikiyetini özel kauçuk bileşiği sayesinde korumaktadır. Momo 4Run M4, yanak bölgesinde M+S ve 3PMSF işaretlemelerini taşımaktadır. Peki, 3PMSF ne anlama gelmektedir? 3PMSF ile M+S farkı nedir?

3PMSF ile M+S Farkı Nedir?

3PMSF (3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi) sembolü, lastiğin karlı zeminlerde kullanım için onaylandığını gösterir. Lastiklerin bu işaretlemeyi taşıyabilmeleri için standartlaştırılmış testlerden geçmeleri gerekir. M+S ise İngilizce "Çamur ve Kar" ifadesinin kısaltmasıdır. Bu işaretleme, lastiğin karlı ve çamurlu zeminlerde kullanıma uygun diş yapısına sahip olduğunu gösterir. Kar tanesi (3PMSF) sembolüne sahip olan tüm lastiklerde M+S işaretlemesi de yer almaktadır. M+S işaretlemesi için lastiklerin herhangi bir teste tabi tutulması gerekmemekte; bu işaretleme, çamur lastiklerinde de bulunmaktadır. Bu nedenle Momo 4Run M4 gibi 3PMSF sertifikasına sahip ürünler, diğer 4 mevsim lastik seçeneklerine göre kış aylarında kullanım için daha uygundur.

Momo Tarihçe

Momo Lastik Hangi Ülkenin Firması?

Markanın Türkiye pazarına birçok markaya göre geç tarihte girmesi nedeniyle "Momo lastik hangi ülkenin? Momo markası, ne zaman kurulmuştur?" gibi sorular araç sahipleri tarafından sıkça sorulmaktadır. Momo Lastikleri, 1964'te İtalya'da Gianpiero Moretti tarafından kurulmuştur. İtalyan menşeili lastik üreticisi, ürünlerini AB standartlarına uygun olarak Avrupa'da test etmektedir. Merkezi Milano'da yer alan Momo; ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerini kapsayan global ağa sahiptir.

Momo Lastikleri Global

225/45R17 Lastik Fiyatları
225/45R17 Momo Lastik Fiyatları
Dört Mevsim Lastikleri
Momo 4 Mevsim Lastik Fiyatları
225/45R17 4 Mevsim Lastik Fiyatları
225/45R17 Momo 4 Mevsim Lastik Fiyatları
)