icon_cargo En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
Michelin Logo

Michelin Alpin 6 205/55R16 91T

kategori
Benzin Icon C
Yağmur Icon B
Sound Icon 69
kis

Kategori Otomobil
Marka Michelin
Desen Alpin 6
Ebat 205/55R16
Mevsim Kış Lastiği
Yük Endeksi 91 (615 kg)
Hız Endeksi T (190 km/s)
Garanti 24 Ay
Stok Kodu 86442A21
Favorilere Ekle

Bu ürün şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır. Fiyat teklifi almak için stok sorunuz butonuna basınız.
Üretim Tarihi :
Ücretsiz
Kargo
81 İlde
Montaj Hizmeti
Peşin Fiyatına
8 Taksit
Benzer Ürünleri İncele
C productDetail B 69dB

Michelin Alpin 6 205/55R16 91T Kış Lastiği

MICHELIN Alpin 6

Kompakt ve orta boy 4x4 / SUV araçlar, sedanlar ve elektrikli arabaların sürücüleri için tasarlanmıştır.

 • Michelin'in yeni nesil yüksek güvenlikli kış lastiği
 • Zorlu kış koşullarında maksimum güvenlik ve uzun lastik ömrü [1][2] (3PMSF) [3]
 • Karda ilk kilometreden son kilometreye dek yüksek yol tutuşu ve fren performansı için tasarlandı.
 • Uzun ömürlü performans [1] ve en iyi kilometre ömrü [4]
 • Diş derinliğinizi, MICHELIN’in yenilikçi aşınma göstergesiyle takip edin.
 • 2019 AutoBild Eco-Champion Ödülü
MICHELIN Alpin 6
 

Michelin Alpin 6, zorlu kış şartlarında önce güvenlik diyen, uzun ömür ve yüksek kilometre performansı bekleyen sürücüler için geliştirilmiştir.

Zorlu kış koşullarında [2] uzun süre korunan yüksek frenleme, hızlanma ve yol tutuş performansı için EverWinterGrip Teknoloijsi’ne sahip MICHELIN Alpin 6’yı tercih edin. Bu en yeni nesil kış lastiği, en iyi uzun ömürlülüğü sağlamak için tasarlandı. [4] Her sürüşün keyfini çıkarın ve MICHELIN’in sırt aşınması göstergesinin lastiklerinizi değiştirme zamanı ile ilgili endişeleri gidermesine izin verin. MICHELIN Alpin 6 ile karda güvendesiniz, bu sayede kış yollarının güzelliğine hayran kalacaksınız.

 Zorlu Kış Koşullarında Uzun Ömürlü Güvenlik

MICHELIN Alpin 6 Güvenlik

Ağır kış koşullarında yüksek seviyede çekiş gücü ve güvenlik. [1][2].

Güvenli ve konforlu sürüş için geliştirilmiş MICHELIN Alpin 6 kış lastiği ile düşük sıcaklıklarda ve sert kış koşullarında [1][2] mükemmel yol tutuşunu deneyimleyin. Bu en yeni nesil kış lastiği, bir önceki modele göre ıslak zeminlerde %6, karlı zeminlerde %8 daha iyi performans sergilemektedir.

MICHELIN Alpin 6 Fren Performansı

Karlı zeminlerde kilometreler boyunca yüksek çekiş gücü ve frenleme performansı sunmak için tasarlandı.

MICHELIN EverWinterGrip Teknolojisi ile gelişen sırt deseni ve çok katmanlı kauçuk bileşiği ile ilk kilometreden son kilometreye dek zorlu kış koşullarında güvende olun. Sizi tüm kış boyunca yolda tutmak, karlı zeminlerde istikrarlı yol tutuşu ve frenleme performansı sağlamak için geliştirilen MICHELIN Alpin 6'yı aracınıza takın.

MICHELIN Alpin 6 Lastik Ömrü

En iyi uzun ömürlülük. [4]

Uzun ömürlü performans [1] ve en yüksek kilometre ömrü [4] için MICHELIN Alpin 6'yı seçin. Lastiklerinizi değiştirmeden dağ yollarında sürüş yapmanın keyfini çıkarın ve optimum lastik ömrü için lastik basıncını eşit bir şekilde dağıtan MICHELIN MaxTouch Construction teknolojisine güvenin. Bu teknoloji, sürüş keyfini çıkarmanız için daha fazla kilometre sağlar.

MICHELIN Alpin 6 Kış Lastiği

Michelin'in sırt aşınma göstergesi.

Bu kış, kendinizi ve yolcularınızı güvende tutun. MICHELIN’in ustaca tasarlanmış sırt aşınma göstergesi ile tahmine dayalı lastik değişimini ortadan kaldırın.

Teknolojiler

 • Michelin EverWinterGrip Teknolojileri: Yenilenen sırt deseni, lastik aşındıkça genişleyen oluklar (emerging groove), çok katmanlı kauçuk bileşiği
 • En yeni nesil kauçuk bileşiği
 • MaxTouch Construction
 • Aşınmaya son derece dayanıklı bileşik
 • Sırt aşınması göstergesi 

Yeniyken de Aşındığında da Güvenli

MICHELIN LASTİKLERİ: UZUN ÖMÜRLÜ PERFORMANS 

Michelin, sizin için önemli olduklarından performans ve güvenliği uzun ömürlü hâle getiriyor. Michelin, lastiklerinin tüm sürüş koşullarında mükemmel kullanım ömrü ve uzun ömürlü performans sunmasını sağlıyor. Michelin müşterileri, kullanım ömrünün sonuna dek süren mükemmel performans seviyesi sayesinde lastiklerinin tam potansiyelinin keyfini sürebiliyor.

Michelin Sürdürülebilirlik

Michelin, çevresel ayak izini azaltmaya kararlı

Michelin, lastiklerinin enerji performansını sürekli olarak iyileştiriyor. Michelin, yalnızca lastiklerin yakıt tüketimi üzerindeki etkisini azaltmayı değil, aynı zamanda elektrikli araçların otonomluğunu artırmayı da hedefliyor. Ürünlerinin kullanımından kaynaklı CO2 emisyonlarının azaltılması, Michelin stratejisinin ayrılmaz bir parçası. Michelin, aynı zamanda müşterilerinin aynı kilometreyi daha az sayıda lastik seti satın alarak elde etmesi için çalışıyor. Michelin, birçok ülkede kullanılmış lastiklerin geri dönüştürülmesi için toplanmasına yardımcı oluyor. Lastik üreticisi, yenilikçi ve daha verimli geri kazanma çözümleri bulmak için Ar-Ge alanına yatırım yapıyor. Ömrünü tamamlamış Michelin lastikleri, yeni ürünlerde kullanılmak üzere yol alıyor. Bunlar arasında yollar ve merkezi ısıtma gibi enerji kaynakları yer alıyor.

Michelin 130 Yıl

130 YILDIR YENİLENEREK YANINIZDA

Michelin, 1889'dan beri insanların ve yüklerin daha güvenli, daha temiz ve daha verimli şekilde hareket edebilmesi için yenilikler yapıyor. Lastik çözümleri, rekabet pazarı ve yolculukla ilgili pazarlarda Michelin ve ürünleri, ölçüt olarak alınıyor. Dünyanın önde gelen markaları arasında bulunan ve herkese ilerlemenin en iyi yolunu sunan Michelin, bu amaçtan güç alıyor.

 

(1) - uzun ömürlü performans - Yeni ve aşınmış 205/55 R16 91H Michelin Alpin 6, R117 Avrupa ıslak zemin yol tutuşu eşiğinin üzerinde performansa sahiptir. “Aşınmış” ifadesi, lastiğin sırt aşınması için Avrupa regülasyonu olan ECE R30r03f’ye uygun olarak makinede Sırt Aşınması Göstergesi derinliğine kadar aşındırıldığı, diş derinliğinin azaltıldığı anlamına gelmektedir. Her koşulda, kış lastikleri için yerel yasalara uygundur.

(2) - ıslak zeminde yol tutuşu - MICHELIN Alpin 6, Avrupa lastik etiket skalasına göre Islak Zeminde Yol Tutuşu kategorisinde "B" sınıfı etiket değerine sahiptir.

(3) - 3PMSF - MICHELIN Alpin 6, karlı zemin koşullarında kullanım için onaylanmıştır (3PMSF işaretlemesi ile). Lastikler, 3PMSF işaretlemesine sahip olmak için karlı zeminde asgari seviyede güvenlik ve hareket kabiliyetini sağlamalıdır.

(4) - uzun ömür - MICHELIN Alpin 6, AutoBild tarafından 225/45 R17 ebadındaki lastiklerle gerçekleştirilen ve 26 Eylül 2020 tarihinde yayınlanan karşılaştırmalı testte yer alan en yüksek ömre sahip lastiktir.

(5) - MICHELIN Alpin 5'e kıyasla daha iyi performans - Michelin'in talebi üzerine TÜV SÜD Ürün Servisi tarafından gerçekleştirilen karlı ve ıslak zeminde frenleme testlerinde iki ürünün performansı karşılaştırılmıştır. Testler, Aralık 2017-Ocak 2018 tarihlerinde 205/55 R16 91H ebadındaki MICHELIN Alpin 6 ve MICHELIN Alpin 5 ile VW Golf 7 test aracı üzerinde gerçekleştirilmiştir.

Not: Sitemizde kullanılan ürün resimleri ve teknik bilgi alanlarında, üreticiler ve yetkili distribütörler tarafından sağlanan veriler kullanılmaktadır.

Garanti Bankası
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2
-
-
3
-
-
4 + 4
-
-
5 + 4
-
-
6 + 4
-
-
7 + 4
-
-
8 + 4
-
-

Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarını kapsamaktadır. Aidatsız kartlar ve sanal kartlar, kampanyaya dahil değildir.

Yapı Kredi
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2
-
-
3 + 5
-
-
4 + 5
-
-
5 + 5
-
-
6 + 5
-
-
7 + 5
-
-

Peşin Fiyatına 3 + 5 toplamda 8 Ay Taksit İmkanı!

Akbank
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 2
-
-
3 + 3
-
-
4 + 4
-
-
5
-
-
6
-
-
7
-
-
8
-
-
9
-
-
10
-
-

Peşin Fiyatına 2 + 2 toplamda 4 Ay Taksit İmkanı!

Finansbank
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 3
-
-
3 + 3
-
-
4 + 3
-
-
5 + 3
-
-
6 + 3
-
-
7 + 3
-
-
8 + 3
-
-
9
-
-

Finansbank ve Advantage kredi kartlarını kapsamaktadır.

T. İş Bankası
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 3
-
-
3 + 3
-
-
4 + 3
-
-
5 + 3
-
-
6 + 3
-
-
7 + 3
-
-
8 + 3
-
-
9 + 3
-
-
10
-
-

300 TL ve üzeri işlemlerde 2+3 toplam 5 taksit imkanı sağlanacaktır. Daha yüksek taksit sayılarında da (toplam taksit sayısı 9'u geçmemek şartıyla) +2 taksit uygulanacaktır.

T. Halk Bankası
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 2
-
-
3 + 2
-
-
4 + 2
-
-
5 + 2
-
-
6 + 2
-
-
7 + 2
-
-
8 + 2
-
-
9 + 2
-
-
10 + 2
-
-

Halk Bankası Paraf özellikli kartlarda geçerlidir.

Ziraat
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2
-
-
3
-
-
4
-
-
5
-
-
6 + 2
-
-
7 + 2
-
-
8 + 2
-
-
9 + 2
-
-

Tek seferde yapılan 1.000 TL ve üzeri 6-10 taksitli işlemlerde +2 taksit

ALFA ROMEO
ALFA ROMEO Detaylı Bilgi
CHEVROLET
CHEVROLET Detaylı Bilgi
CITROEN
CITROEN Detaylı Bilgi
HYUNDAI
HYUNDAI Detaylı Bilgi
MASERATI
MASERATI Detaylı Bilgi
MERCEDES
MERCEDES Detaylı Bilgi
MITSUBISHI
MITSUBISHI Detaylı Bilgi
PEUGEOT
PEUGEOT Detaylı Bilgi
PONTIAC
PONTIAC Detaylı Bilgi
PORSCHE
PORSCHE Detaylı Bilgi
RENAULT
RENAULT Detaylı Bilgi
VOLKSWAGEN
VOLKSWAGEN Detaylı Bilgi
Michelin Alpin 6 205/55R16 91T Ürün Yorumları (16 Adet)
Sizden Gelenler
ERDİ
YOL TUTUŞ
YOL TUTUŞU AÇISINDAN ADETA YERE YAPIŞIYOR.DAHA ÖNCESİNDE'DE ALPİN 4(2SENE KADAR) KULLANDIM VE ODA PERFORMANSI İLE ALPİN 6 ALMAMDA ÖNEMLİ BİR REFERANS OLDU.
13.01.2022
Michelin Türkiye
mehmet hüsamettin
Michelin lastiklerine boşa para vermiyorsunuz.
SUV veya üst segment araba kulananlar zaten bu lastikten başkasını kullanmasın.500 bin TL verip güvenli araba alıyorsan bu lastiği kullanmaya gücün yeter.Cimrilik yapıp da başka lastik bakmayın. Orta segment arabası olanlar benim gibi ÖNCE EMNİYET diyorsan,ailenle bir yere giderken güven istiyorsan al sana helal olsun kardeşim. İskoç adam demiş ki: UCUZ MALA PARA VERECEK KADAR FAKİR DEĞİLİM. Gerisini sen anla.
13.01.2022
Michelin Türkiye
DURSUN
Yyyyy
Çok yumuşak bir lastik olduğu için çok nazik ve yabancı cisim batmalarında tamir aşamasında tamir eden kişinin de eksiklik durumunda sıkıntı oluyor şahsen ben yaşıyorum karda da başarılı değil bence zayıf şahsen ben mischelin kullanmayacağım artık üzgünüm
13.01.2022
Michelin Türkiye
Tüm Yorumları Göster

x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız görüntülemek için tıklayınız. Ziyaretçi Aydınlatma Metni'ni görüntülemek için tıklayınız.”. Tamam