icon_cargo En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
Momo Logo

Momo M4 Four Season 195/55R15 89V XL

kategori
4m

Kategori Otomobil
Marka Momo
Desen M4 Four Season
Ebat 195/55R15
Mevsim 4 Mevsim
Yük Endeksi 89 (580 kg)
Hız Endeksi V (240 km/s)
Garanti 24 Ay
Stok Kodu 29302A19
Favorilere Ekle

Bu ürün şu anda stoklarımızda bulunmamaktadır. Fiyat teklifi almak için stok sorunuz butonuna basınız.
Üretim Tarihi :
Ücretsiz
Kargo
Benzer Ürünleri İncele

Momo 4Run M4 Dört Mevsim Lastikleri

Momo 4Run M4

Momo 4Run M4, tüm yıl güvenli yol tutuşu ve frenleme sağlamak için geliştirilmiş bir binek araç lastiğidir. V şeklindeki tasarımı sayesinde etkili drenaj performansı sunmakta ve suda kızaklamaya karşı dayanıklılığı arttırmaktadır.

Momo 4Run M4, farklı hava ve zemin koşullarında güvenliği nasıl sağlamaktadır? Silika ile zenginleştirilmiş kauçuk bileşiği, farklı sıcaklık aralıklarında lastiğin esnek kalmasını sağlamaktadır. Momo 4 Run M4, böylece soğuk ve sert hava koşullarında performansını sürdürebilmektedir. Lastiğin yanak bölgesinde yer alan 3PMSF işaretlemesi, zorlu kış şartlarında kullanılmak üzere onaylandığını göstermektedir. Momo 4 mevsim lastik, V şeklindeki deseni ile aynı zamanda yuvarlanma direncini de azaltmaktadır.

Yuvarlanma direnci nedir? Yuvarlanma direnci için kısaca lastiğin hareket etmek için ihtiyaç duyduğu enerji denilebilir. Yuvarlama direncinin düşük olması, yakıt tüketiminin düşmesinde etkilidir. “Momo 4Run M4 yol tutuşunu arttırmak için hangi tasarım özelliklerine sahiptir? Momo dört mevsim lastiği karlı zeminde iyi mi?” sorularının cevabını yazı içerisinde bulabilirsiniz.

M4 4 Run All Season Özellikler

Momo 4Run M4 Özellikleri

  • 4 mevsim performans sağlayan ve yakıt tüketimini düşüren V şeklindeki tasarım
  • Sert kış koşullarında çekiş gücünü ve yol tutuşunu güçlendiren zikzak şeklindeki kılcallar
  • Islak zeminde daha iyi çekiş gücü sağlayan ve suda kızaklamaya karşı direnci yükselten V şeklindeki oluklar ve geniş kanallar
  • Yüksek kılcal yoğunluğu sayesinde dört mevsim hareketlilik
  • Islak, kuru ve karlı zeminlerde etkili yol tutuşu ve frenleme sağlayan kauçuk bileşiği

Momo Performans

Momo 4Run M4 Yol Tutuşu

Momo 4Run M4, hem soğuk havalarda hem yüksek sıcaklıklarda esneklik sağlayan “Tempo Metereologico Flex” isimli kauçuk bileşiğine sahiptir. Bu sayede dört mevsim etkili yol tutuşu sağlayabilmektedir. Aynı zamanda sırt tasarımı da kuru, ıslak ve karlı zemin yol tutuş performansını optimum düzeyde sunmak için geliştirilmiştir. Momo 4Run M4, ıslak zeminde nasıl avantaj sağlamaktadır?

Momo 4Run M4 Islak Zemin Performansı

Momo 4Run M4, sırtı üzerinde çok sayıda geniş kanala sahiptir. Yönlü desen tasarımı ise özellikle ıslak zeminlerde avantaj sağlayan bir özelliğidir. Lastiğin V şeklindeki kanal ve olukları, su tahliye performansını güçlendirmektedir. Momo lastik, bu sayede aquaplanning (suda kızaklama) riskine karşı yüksek direnç sunmaktadır. Momo 4Run M 4, hem yaz hem kış koşullarında, ıslak zeminde etkili yol tutuşu ve frenleme performansı sağlamaktadır. Peki, Momo 4Run M4 karda hangi özellikleri ile güvenlik sağlıyor?

Momo 4Run M4 Kar Performansı

Momo 4Run M4 deseninde dikkat çeken ilk nokta sırt bloklarının (dişlerinin) sayısıdır. Momo 4 mevsim lastik, yüksek blok sayısı ve bloklar üzerindeki ince kılcallar ile karlı zeminlerde etkili yol tutuşu sağlayabilmektedir. Lastiğin özel yönlü tasarımı ve kılcallar, karlı zeminlerde fren mesafelerini kısaltmakta ve çekiş gücünü yükseltmektedir. Momo dört mevsim lastiği, kış aylarında elastikiyetini özel kauçuk bileşiği sayesinde korumaktadır. Momo 4Run M4, yanak bölgesinde M+S ve 3PMSF işaretlemelerini taşımaktadır. Peki, 3PMSF ne anlama gelmektedir? 3PMSF ile M+S farkı nedir?

3PMSF ile M+S Farkı Nedir?

3PMSF (3 Zirveli Dağ Üzerinde Kar Tanesi) sembolü, lastiğin karlı zeminlerde kullanım için onaylandığını gösterir. Lastiklerin bu işaretlemeyi taşıyabilmeleri için standartlaştırılmış testlerden geçmeleri gerekir. M+S ise İngilizce "Çamur ve Kar" ifadesinin kısaltmasıdır. Bu işaretleme, lastiğin karlı ve çamurlu zeminlerde kullanıma uygun diş yapısına sahip olduğunu gösterir. Kar tanesi (3PMSF) sembolüne sahip olan tüm lastiklerde M+S işaretlemesi de yer almaktadır. M+S işaretlemesi için lastiklerin herhangi bir teste tabi tutulması gerekmemekte; bu işaretleme, çamur lastiklerinde de bulunmaktadır. Bu nedenle Momo 4Run M4 gibi 3PMSF sertifikasına sahip ürünler, diğer 4 mevsim lastik seçeneklerine göre kış aylarında kullanım için daha uygundur.

Momo Tarihçe

Momo Lastik Hangi Ülkenin Firması?

Markanın Türkiye pazarına birçok markaya göre geç tarihte girmesi nedeniyle "Momo lastik hangi ülkenin? Momo markası, ne zaman kurulmuştur?" gibi sorular araç sahipleri tarafından sıkça sorulmaktadır. Momo Lastikleri, 1964'te İtalya'da Gianpiero Moretti tarafından kurulmuştur. İtalyan menşeili lastik üreticisi, ürünlerini AB standartlarına uygun olarak Avrupa'da test etmektedir. Merkezi Milano'da yer alan Momo; ABD, Kanada ve Avrupa ülkelerini kapsayan global ağa sahiptir.

Momo Lastikleri Global

Not: Sitemizde kullanılan ürün resimleri ve teknik bilgi alanlarında, üreticiler ve yetkili distribütörler tarafından sağlanan veriler kullanılmaktadır.

Garanti Bankası
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2
-
-
3
-
-
4 + 4
-
-
5 + 4
-
-
6 + 4
-
-
7 + 4
-
-
8 + 4
-
-

Garanti Bankası Bonus Card, Shop & Miles, American Express, Deniz Bonus, TEB Bonus, Şeker Bonus, Türkiye Finans Happy Card ve Eurobank Tekfen Bonus kartlarını kapsamaktadır. 

Yapı Kredi
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 5
-
-
3 + 5
-
-
4 + 5
-
-
5 + 5
-
-
6 + 5
-
-
7 + 5
-
-

World özellikli kartlarda geçerli 2 ile 7 taksit arası + 5 taksit. 

Akbank
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 2
-
-
3 + 2
-
-
4 + 2
-
-
5 + 2
-
-
6 + 2
-
-
7 + 2
-
-
8 + 2
-
-
9 + 2
-
-
10 + 2
-
-

Axess, Wings ve Free kartlarını kapsamaktadır.

Finansbank
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 3
-
-
3 + 3
-
-
4 + 3
-
-
5 + 3
-
-
6 + 3
-
-
7 + 3
-
-
8 + 3
-
-
9 + 3
-
-

Finansbank ve Advantage kredi kartlarını kapsamaktadır.

T. İş Bankası
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 2
-
-
3 + 2
-
-
4 + 2
-
-
5 + 2
-
-
6 + 2
-
-
7 + 2
-
-
8 + 2
-
-
9
-
-
10
-
-

250 tl ve üzeri işlemlerde 2+2 toplam 4 taksit imkanı sağlanacaktır. Daha yüksek taksit sayılarında da (toplam taksit sayısı 10'u geçmemek şartıyla) +2 taksit uygulanacaktır.

T. Halk Bankası
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2 + 2
-
-
3 + 2
-
-
4 + 2
-
-
5 + 2
-
-
6 + 2
-
-
7 + 2
-
-
8 + 2
-
-
9 + 2
-
-
10 + 2
-
-

Halk Bankası Paraf özellikli kartlarda geçerlidir.

Ziraat
Taksit Sayısı
Aylık Ödeme
Toplam
1
-
-
2
-
-
3
-
-
4
-
-
5
-
-
6 + 2
-
-
7 + 2
-
-
8 + 2
-
-
9 + 2
-
-

Tek seferde yapılan 1.000 TL ve üzeri 6-10 taksitli işlemlerde +2 taksit

ALFA ROMEO
ALFA ROMEO Detaylı Bilgi
CHEVROLET
CHEVROLET Detaylı Bilgi
CITROEN
CITROEN Detaylı Bilgi
HYUNDAI
HYUNDAI Detaylı Bilgi
MERCEDES
MERCEDES Detaylı Bilgi
MITSUBISHI
MITSUBISHI Detaylı Bilgi
PEUGEOT
PEUGEOT Detaylı Bilgi
RENAULT
RENAULT Detaylı Bilgi
VOLKSWAGEN
VOLKSWAGEN Detaylı Bilgi
Momo M4 Four Season 195/55R15 89V XL Ürün Yorumları (0 Adet)
İlk Yorumu Siz Yapın!
x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız görüntülemek için tıklayınız. Ziyaretçi Aydınlatma Metni'ni görüntülemek için tıklayınız.”. Tamam