Tatile Hazırlık Günleri - Topbar Desktop

Lastikcim.com.tr - Ödeme ve Teslimat

Ödeme Tercihleri

Lastikcim.com’da verilen tüm siparişlerde ödemeler, sanal pos üzerinden kredi kartıyla ya da havale yoluyla yapılabilmektedir. İhtiyaç duyduğun ürünleri, ‘’Lastik arama motoru’’nu kullanarak ya da sitede dolaşarak tespit edip sepete ekleyebilirsin. Ardından ‘’Hemen al’’ butonuna tıklayarak sipariş oluşturma sayfasına gidip, sipariş adetlerini tanımladıktan sonra ‘’siparişi bitir’’ butonu ile sipariş sürecini tamamlayabilirsin. 

‘’Siparişi Bitir’’ sayfasının ardından üye giriş sayfasına geçiş yaparak; 

1. Üye girişi

2. Üyelik oluşturma

3. Üye olmadan alışveriş yapma yollarından kendine en uygun yöntemi belirleyebilirsin. 

Fatura ve teslimat bilgilerini girdikten sonra ödeme sayfasına yönlendirileceksin.  

Ödeme Seçenekleri:
Burada üç ayrı ödeme seçeneği bulunmakta, 1. Kredi Kartı ile Ödeme

- Ödeme sayfasında Kredi Kartı İle Ödeme seçeneğini tıklarsan, kredi kartı bilgilerini eksiksiz bir şekilde doldurup ‘’onayla’’ butonunu tıkladıktan sonra, bilgilerin bankanın sanal POS sistemi tarafından sorgulanır.

- Lastikcim.com, 3D security güvenlik sistemiyle donandığı için, onay butonuna basmanın ardından işlem yaptığın kredi kartına tanımlı cep telefonuna mobil onay kodu gönderilir. Bu kodu ekrana girdikten sonra, sipariş onay sayfası açılır, oluşturulan siparişin takip numarası ekrana gelir.2. EFT ya da Havale ile  ödeme

- Havale veya EFT ile ödeme seçeneğini tercih edersen, ödeme hesaba düştüğü an siparişin tamamlanmış kabul edilir. Siparişle ilgili hazırlık ve teslimat süreci bu andan sonra başlar. 3. Alışveriş Kredisi ile Ödeme

- Ödeme sayfasında ‘’Alışveriş Kredisi ile Ödeme’’ seçeneğini tıklarsan; krediyi kullanmak istediğin bankanın; banka müşterisiyim veya banka müşterisi değilim sekmelerinden uygun olanını seçmelisin.  Ardından ‘’Detaylı Bilgi Al’’ butonuna tıklayarak ilgili bankanın sunmuş olduğu önerileri takip edebilirsin. Alışveriş kredin banka tarafından onaylandıktan sonra, siparişinle ilgili tutar, Lastikcim.com hesabına aktarılacaktır. 


Teslimat ve Kargo Süreçleri:

1) Teslimat Süreci

Alınan sipariş onayının ardından Lastikcim.com stoklarında ürünlerin hazır bulunduğu takdirde; Ege, Marmara, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Akdeniz bölgesinin batı kesimi için; onaylanan siparişlerde 5 iş günü içerisinde, 

Diğer bölgelerde saat 15:00 dan önce onaylanan siparişlerde 5 iş günü, 15:00 dan sonra onaylanan siparişlerde 7 iş günü içerisinde teslimatın gerçekleşir. 

Merkeze uzak ilçelerde teslimat süresi 1 -3 iş günü uzayabilir. 

Hava ve yol durumunun elverişsizliği, hafta sonu, milli ve dini bayramların sipariş sürecine dahil olması gibi durumlarda taahhüt edilen teslimat sürelerinde esneme olabilir.

Teslimatla ilgili merak ettiğin her şey için Lastikcim.com Müşteri Hizmetleri’nden sipariş öncesi bilgi alabilirsin. 

2) Stok Etkisi

Seçtiğin ürünün altında ‘’stok sorunuz’’ ibaresi görürsen, Lastikcim.com Müşteri Hizmetleri’nden stok teyidi yapabilirsin. Seçtiğin ürünün altında ‘’ön siparişli ürün’’ ibaresi gördüğün zaman, Lastikcim.com Müşteri Hizmetleri’nden ürünün Lastikcim.com stoklarına giriş tarihleri hakkında bilgi alabilirsin. 

Stok teyidi ve ön sipariş teyidi alınmadan tamamlanan siparişlerde, değişen teslimat süreci ile ilgili taahhütlerin geçerliliğini yitirdiğini peşinen kabul etmiş sayılırsın.

3) Müşteri Adres Bilgisi

Adresin ile ilgili mahalle, cadde, sokak, kapı numarası, daire numarası, site adı, ilçe/semt adı, bağlı olunan il bilgilerini tam ve eksiksiz bir şekilde girmelisin. Adres bilgilerindeki eksiklikten kaynaklı teslimat gecikmelerinden Lastikcim.com sorumlu değildir.

Hatalı/eksik adres nedeniyle oluşabilecek ikinci kargo hizmeti ihtiyacında ödeme sana ait olacaktır.   

4) Kapıda Ödeme

Lastikcim.com’dan yapılan alışverişlerde kapıda ödeme hizmeti şu anda verilmemektedir.

5) Teslimatta Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Ürününün sağlam, tam, eksiksiz ve doğru ürün olduğunu tespit etmeden kargo teslim fişini imzalamamalı, ürünü teslim almamalısın.

Tüm bu kontrollerin sonucu olumlu olduğu takdirde ürünü teslim alabilirsin.

Aksi bir durumda belirtilen telefon numaraları vasıtasıyla Lastikcim.com Müşteri Hizmetleri ile irtibata geçebilirsin. 

6) Kargo Bedeli

Lastikcim.com, kargo ile gönderim hizmetini ücretsiz olarak sunmaktadır.