icon_cargo En geç 2 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!
Progress

Goodyear Oto Lastikleri

Filtrele

Lastik Markaları
(Tümünü Gör)

Aradığınız özelliklerde bir ürün bulunamadı!
Aynı ebatlarda aşağıdaki ürünler stoklarımızda bulunmaktadır.

Goodyear Ultra Grip

Goodyear UltraGrip, zorlu kış şartlarında hızlı direksiyon tepkisi,yüksek çekiş gücü istikrarlı yol tutuş performansını sunmak üzere geliştirilmiştir. Islak, yoğun karla kaplı ya da buzlanmanın olduğu yol koşullarında üst düzey çekiş gücü sağlayan Goodyear UltraGrip, düşük sıcaklıklarda kuru asfalt üzerinde de performansını sürdürmektedir. Goodyear’ın kauçuk bileşiğinde ileri teknoloji ürünü polimerler kullanarak silika oranı maksimum seviyeye çıkarılmıştır. Bu yeni lastik hamuru bileşiği ile aşırı düşük hava ve yol sıcaklıklarında optimum esneklik muhafaza edilmektedir.

Goodyear Ultra Grip SUV
  

Goodyear Ultra Grip Desen Tasarımı

Goodyear Ultra Grip, V şeklindeki yönlü sırt deseni ile kar, su ve sulu karla kaplı zeminleri kolayca aşıp geçebilmektedir. Geniş olukları ile yüksek tahliye kapasitesine sahiptir; bu sayede sulu kar ve suda kızaklamaya karşı sıradışı bir direnç meydana getirmektedir. Sırt merkezinde yer alan kesitli bloklar, düz yolda stabil performans için zeminle teması kesintisiz olarak korumaktadır. Ovalliği arttırılmış omuz blokları; karlı ve buzlu zeminlerde yol tutuşunu arttırmaktadır. Goodyear 3D Blade Sipes teknolojisine sahip 3 boyutlu kılcallar; karlı ve buzlu zeminlerde zemini kavramak için daha fazla kenar oluşmasını sağlamakta ve yol tutuşunu arttırmaktadır. Bu kılcalların birbirine kenetlenen yapısı, frenleme sırasında ve virajlarda çok daha güçlü tutuş sağlamaktadır. Goodyear Ultra Grip, bu sayede kısa fren mesafeleri ve güvenli viraj performansı sunmaktadır.

Goodyear Ultra Grip SUV
  

Goodyear Lastikleri Hakkında

Goodyear firması 1898 yılında ABD’de kurulmuştur. 1926 yılında ise dünyanın en büyük kauçuk şirketi unvanına sahip olmuştur. Goodyear Türkiye fabrikası 1963 yılından bu yana faaliyette olsa da, fabrika Goodyear Lastikleri TAŞ tarafından 1986 yılında satın alınarak markanın Türkiye’deki tüm operasyonları Goodyear’ın yönetimine geçmiştir.

Goodyear Lastik Fiyatları

Premium markalar arasında yer alsa da Goodyear lastik fiyatları, sunulan kalite ile kıyaslandığında birçok sürücünün dikkatini çekmektedir. Dünya lastik pazarında oldukça hakim ve özel bir yeri olan Goodyear lastikleri gerek bünyesinde bulundurduğu alt markalar, gerek geniş ürün segmenti ile tüketicilerin büyük beğenisini toplamaktadır. Sunmakta olduğu ürünlerde, tamamen yumuşaklık ve konfora odaklanarak dayanıklılıktan ödün vermektense, kendisine has lastik teknolojileri ile konfor ve dayanıklılığı birlikte sunmaya odaklanmaktadır. Dayanıklı ve uzun ömürlü olma özellikleri ile ele alındığında ise Goodyear lastik fiyatları birçok rakip markadan daha uygun seçeneğe dönüşmektedir.

Goodyear Lastikleri Öne Çıkan Tarihler

Sektöre kattığı en önemli teknik ise günümüz silika karışımlarının temelini oluşturan vulkanizasyon yöntemidir. Firmanın bazı önemli başarıları şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • 1904 – Dünyanın ilk çıkarılabilir lastiğinin üretimi
  • 1908 – Dünyanın ilk seri üretim otomobilinin lastik tedarikçisi oldu
  • 1909 – Uçaklar için ilk pnömatik lastiği üretti
  • 1921 – İlk arazi lastiği olan Rut-proof ‘u üretti
  • 1934 – Patladığı zaman ekstra sabitlik sağlayabilen ilk lastik “Lifeguard”ı piyasaya sundu.
  • 1965 – Saatte 966 km’lik hızla dönemin hız rekorunu kıran aracın lastikleri de Goodyear’dı.
  • 1971 – Ay yüzeyine ilk dokunan lastik markası
  • 1993 – Islak zemin için tasarlanan ilk lastiğin icadı
  • 2013 – Islak zeminde A etiket değerine sahip ilk yaz lastiği Efficientgrip Performance deseninin geliştirilmesi
x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız görüntülemek için tıklayınız. Ziyaretçi Aydınlatma Metni'ni görüntülemek için tıklayınız.”. Tamam