icon_cargo En geç 5 iş günü içerisinde ücretsiz kargo!

Pirelli Oto Lastikleri

products/index/kategori/1/desen/winter-carrier/tip/lastik
Filtrele

Lastik Markaları

Aradığınız özelliklerde bir ürün bulunamadı!
Aynı ebatlarda aşağıdaki ürünler stoklarımızda bulunmaktadır.

Pirelli Winter Carrier

Pirelli Carrier Winter, Pirelli’nin panelvan, kamyonet ve hafif ticari araç kullanıcılarının kış mevsiminin ağır yol ve hava şartlarında ihtiyaç duydukları hızlı kavrama, istikrarlı tutunma ve kararlı çekiş kabiliyetlerini yüksek taşıma kapasitesi ile bir arada sunmak üzere geliştirdiği hafif ticari araç kış lastiğidir. Gerek sık dur kalklı şehir trafiğinde gerekse konforun ön plana çıktığı şehirlerarası uzun yolculuklarda performans, güvenlik ve konfor kabiliyetleri ile kullanıcısına üst düzey bir seyir keyfi yaşatan Pirelli Carrier Winter, yapılan testlerde Pirelli’nin hafif ticari araç kış lastikleri segmentindeki bir önceki üyesine göre %30 daha yüksek dayanıklılık sergilemiştir. Optimize edilmiş asimetrik sırt deseninin açık omuz bölgesi ve üç büyük çevresel oluğu ile su filmini hızla yarıp etkin bir su tahliye kapasitesi meydana getirdiği Pirelli Carrier Winter, yol ile kuvvetli temasını kararlılıkla sürdürmekte, birikinti ya da hacimli akış halindeki suda kızaklamaya karşı üst düzey bir direnç sergilemektedir. Islak zemin fren mesafe değerlerinde belirgin bir azalmanın ölçümlendiği Pirelli Carrier Winter, tutunma kabiliyetlerindeki tüm bu gelişmelere karşın yuvarlanma direnci değerlerinde %10 nispetinde bir iyileşme göstermiştir.

 

 Pirelli’nin bu yeni sürümündeki çok yönlü iyileşmenin temelinde kauçuk sırt hamur bileşiğinin çok daha yüksek oranda silika içermesi yer almaktadır. Bileşiğe daha fazla silika ilave edilebilmesini uzun çalışmalarla geliştirilen nanoteknoloji ürünü elastomerler mümkün kılmıştır. Yenilikçi sırt hamur bileşiği ve profil geometrisi ile kullanıcılarına çok daha yüksek kilometre  ömrünü yüksek güvenlikten ödün vermeksizin sunan Pirelli Carrier Winter, ticari hizmet gereksinimlerini karşılamak üzere geliştirilmiş olmakla birlikte konforlu ve rahat kullanım özellikleri sergileyecek formda tasarlanmıştır. Kış mevsiminin aşırı soğuk şartlarında güvenli bir sürüşü garanti eden Pirelli Carrier Winter, hava sıcaklıklarının yükselmeye başladığı bahar ve sıcak yaz dönemlerinde kullanılmamalı, bu zamanlarda yaz lastik setleri ile değiştirilmelidir. Yüksek sıcaklıklarda kullanım lastiğin yapısal bütünlüğünü bozar kilometre ömrünü azaltır. Pirelli, tüm kış lastiklerinde olduğu gibi Pirelli Carrier Winter’ın da yedi derecenin altı sıcaklıklarda, doğru basınç uygulamalarına riayet ederek tüm akslarda eşdeğer setler halinde kullanılmasını önemle tavsiye etmektedir.

x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız ve detaylar için lütfen tıklayınız”. Tamam