Yapı Kredi 7 Taksit Fırsatı! - Top Banner
Pirelli Logo

Pirelli Cinturato P7 RFT * 225/50R17 98Y XL

kategori
Benzin Icon B
Yağmur Icon B
Sound Icon 68
yaz

Kategori Otomobil
Marka Pirelli
Desen Cinturato P7
OEM Kodu *
Ebat 225/50R17
Mevsim Yaz Lastiği
RunFlat RFT
Yük Endeksi 98 (750 kg)
Hız Endeksi Y (300 km/s)
Garanti 24 Ay
Stok Kodu 2745700A23
Favorilere Ekle

6.209 TL
Üretim Tarihi :
Sepete Ekle
Ayda 358 TL'den Başlayan Alışveriş Kredisi
Kredi Kartına Peşin Fiyatına 7 Taksit İmkanı
Stok Adedi : +12
Mavi Etiketli Ürün
81 İlde
Montaj Hizmeti
Peşin Fiyatına
7 Taksit
B productDetail B 68dB

Pirelli Cinturato P7 RFT * 225/50R17 98Y XL Yaz Lastiği

Lastikcim.com, yıllardır Formula1‘in ve dünya devi premium araç markalarının orijinal ekipman lastiklerini üreten Pirelli markasının yetkili satıcısıdır.

Pirelli Yetkili Satıcı

Pirelli Cinturato P7

Pirelli Cinturato P7, İtalyan premium lastik markasının spor otomobil ve sedan kullanıcıları için geliştirdiği yüksek performans yaz lastiği desenidir. Sürüş keyfi, performans, güvenlik ve çevre dostu teknolojilerin kombinasyonu “Yeşil Performans” anlayışı ile geliştirilmiştir. Pirelli yaz lastiği yanak bölgesinde yer alan Ecoimpact işaretlemesi; enerji verimliliği, temiz hava, düşük gürültü ve uzun kilometre ömrü özellikleri ile çevreye olan katkısını vurgulamaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği

Pirelli Cinturato P7 deseninin nano teknolojik polimerler ile zenginleştirilmiş kauçuk bileşiği, ıslak ve kuru zeminde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sağlamaktadır. Bununla birlikte; yuvarlanma direncini düşürerek yakıt tüketimini azaltmaktadır. Pirelli Cinturato P7, gürültü seviyesini azaltarak daha fazla sürüş konforu sağlayan özel asimetrik sırt tasarımına sahiptir. Sırt üzerindeki dört geniş kanal, su birikintilerinin aşıp geçilmesine, suyun hızla tahliye edilmesine yardımcı olmaktadır. Geniş kanallar, üst seviyede suda kızaklama direnci sağlarken ıslak zeminlerde çekiş gücünü yükseltmektedir. Pirelli Cinturato P7 deseninin sağlam omuz blokları ile üç sıra hâlinde ilerleyen sırt blokları, özellikle kuru zeminde dönüşlerde yol tutuşunu arttırmaktadır. Pirelli yaz lastiği, ıslak ve kuru zeminle yüksek manevra kabiliyeti sergilemekte ve üstün viraj performansı sunmaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği

1) İnovatif Hammadde ve Tasarım: Daha yavaş aşınan dişler.

2)Dört Geniş Kanal: Etkili su tahliyesi ile suda kızaklamaya karşı yüksek dayanıklılık.

3) Kompakt Sırt Blokları: Lastiğin direksiyon manevralarına daha iyi karşılık vermesini sağlamakta; sağlam dış kısım ile birlikte yüksek viraj performansı sağlamaktadır. Dönüşlerde lastik deformasyonunu azaltmaktadır.

4) Özel Blok Dizilimi: Gürültüyü azaltarak sürüş konforunu arttırmaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Karkas Yapısı

Pirelli Cinturato P7, karkasında kullanılan spiral olarak sarılan naylonla takviye edilen iki çelik kuşak sayesinde yüksek hızlara karşı dayanıklıdır. Bu esnek kompozit, sahip olduğu yüksek dayanıklılığa karşın oldukça hafiftir. Böylelikle lastik ağırlığını azaltmakta; yuvarlanma direnci değerlerinin daha da iyileştirilmesine katkı sağlamaktadır.

 

Çevre dostu teknolojilerin etkisi sanıldığından çok daha fazladır. Sadece yakıt verimliliği ve CO2 emisyonuna olumlu katkı ile sınırlı değildir. Daha uzun kilometre ömrü, daha uzun lastik değişim periyodu anlamına da gelir. Daha az sıklıkta değiştirilen lastikler sayesinde daha az atık oluşur. Daha az talep, buna bağlı olarak daha az arz, daha az hammadde kullanımı, daha az enerji tüketimi meydana gelir. Çevre dostu üretim süreçleri de ekstra katkı sağlamakta ve daha çok fayda elde edilmektedir.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği Kışın Kullanılır mı?

Pirelli Cinturato P7, karlı ve buzlu zeminler ile bu şartların oluşmasına sebep olabilecek çok düşük sıcaklıklarda kullanım için uygun değildir. İtalyan premium lastik markası, bu tip yol koşullarında ve 7 derece altı sıcaklıklarda; güvenlik ve performansı kabul görmüş Pirelli kış lastiklerinin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Hava sıcaklıkları 7 derece altına indiğinde herhangi bir yağış görülmese de kış lastiklerine geçiş yapılmalıdır.


Pirelli Cinturato

İlk Radyal Lastik ile Devrim Yaratan Seri: Cinturato

Temeli 1950’lere dayanan Radyal Lastik teknolojisinin ilk defa kullanıldığı Cinturato, devrin en gelişkin ve en teknolojik araçlarında kullanılmıştı. Devrim yaratan radyal kemer teknolojisinin atası (Radyal kemer’in İtalyancası ‘’cintura’’ dır.) Cinturato ailesinin üyesi olan Pirelli Cinturato P1 Verde, Pirelli tarafından küçük ve orta segment araç kullanıcılarına hitaben; performans, güvenlik ve tasarrufu bir arada sunmak üzere tasarlanmıştır.  Cinturato ailesinin temel prensibi olan 360 derece çok yönlü performans anlayışı, Pirelli mühendislerinin yenilikçi çözümleri ve geliştirdikleri üstün teknolojilerinin ürünlere uygulanması ile elde edilmiştir.

Pirelli Araştırma Geliştirme

Yenilikçi Teknolojiler ile Çok Yönlü Performans

Pirelli Cinturato P1 Verde, Formula 1 lastiklerinin de tasarlanmış olduğu Pirelli’nin Milano yerleşkesindeki  Pirelli Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde geliştirilmiştir. Pirelli yaz lastiği, en iyi performansı sağlamak için geliştirilen üstün teknolojiler ile Pirelli’nin çevre dostu üretim, çevre dostu ürün anlayışının bir sentezi olarak hayata geçirilmiştir. Pirelli tarafından karkas inşasında, desen tasarımında ve hamur bileşiminde kullanılan çevre dostu teknolojilerin ürünü olan Pirelli Cinturato P1 Verde, CO2 emisyonu ve atık oluşumu gibi konular ile ilgili önemli kriterleri de başarıyla karşılamaktadır.

Güvenlik için Pirelli

Lastikler, araçların zeminle temas hâlinden tek bölgesidir. Pirelli, bu nedenle doğru lastik seçiminin ve lastiklerin uygun kullanımının hem güvenlik hem de lastik ömrünu uzatma açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtmektedir. Araç kullanımı sırasında lastik diş derinliği (lastik sırtı derinliği) 1,6 mm’den daha düşükse hem ehliyetinizden 3 puan kaybeder hem de idari para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 

Pirelli'nin Yaz Lastiği Diş Derinliği Tavsiyesi

 • 8 mm- 3 mm Arası: Mükemmel 
 • 3 mm - 1,6 mm Arası: Değiştirilmesi Tavsiye Edilir
 • 1,6 mm'nin Altı: Değiştirilmesi Zorunlu

Lastikleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pirelli Yaz Lastiği Diş Derinliği

Lastik Diş Derinliği Düzenli Olarak Kontrol Edilmelidir

Pirelli; binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlarında kullanılan lastiklerin diş derinliğinin 1,6 mm’nin altına düşmemesi gerektiğini belirtmektedir. Pirelli, daha güvenli kullanım için diş derinliği 3 mm altına indiğinde (kış lastiklerinde 4 mm altında düştüğünde) lastiklerin değiştirilmesini tavsiye etmektedir. Lastik diş derinliğinin azalması ile doğru orantılı olarak ıslak zemin performansı da düşmektedir.

Pirelli Yaz Lastiği Hava Basıncı

Lastikler Doğru Basınç ile Kullanılmalıdır

Lastik basıncı, hem güvenlik hem de lastik ömrü ile doğrudan ilişkilidir. Pirelli, lastik hava basıncının en az ayda bir defa ve uzun yolculuklara çıkmadan önce kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Doğru lastik basıncı, araçların teknik kataloğunun yanı sıra araç üzerine yapıştırılmış metal etiketlerde de bulunmaktadır. Etiketler, genellikle sürücü kapısının bulunduğu bölgede, torpido gözü veya yakıt deposu kapağı içerisinde yer almaktadır.

Pirelli Lastik Kontrolü

Hasarlar Kontrol Edilmelidir

Kaldırımlar, kasisler ve yollarda yer alan engellere çarpmak, lastiklerin iç bölgesinde gözle görülemeyen hasarlara neden olabilmektedir. Pirelli, böyle bir durumdan şüphelendiğinizde lastiklerin bir uzman tarafından kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Aynı zamanda lastik üzerinde oluşabilen belirgin bir çıkıntı, yükseklik ya da balonun sürüş güvenliği için uygun olmadığını; bu durumda lastiklerin değiştirilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Güvenilir lastik testleri ile de öne çıkan Avrupa'nın en büyük otomobil derneği ADAC tarafından kış ve yaz lastikerinin fren performansı karşılaştırılmıştır. ABS ile Frenleme (100-0 km/s) testi, 25 derece sıcaklıkta kuru zeminde gerçekleştirilmiştir. Test sonuçlarına göre yaz lastikleri, kış lastiklerinden %44 oranında daha kısa fren mesafesine sahip olmuştur.

    Yaz Aylarında Neden Yaz Lastikleri Kullanılmalı?

Yaz Lastiği Neden Gerekli

Yaz lastiklerinin kauçuk bileşiği, ortalama yaz sıcaklarında en iyi yol tutuşunu sağlamak için geliştirilmiştir. Bu lastikler, yaz koşullarında performansı optimize etmek için uygun diş ve kanal yapısına sahiptir. Yaz lastiklerinin sırt desenleri de yaz koşulları için uygun olarak tasarlanmaktadır.

Yaz Lastiği Yakıt Tüketimi

Yaz aylarında kış lastiği kullanmak, yakıt tüketimini arttırmaktadır. Yaz lastikleri, kış lastiklerine kıyasla daha düşük yuvarlanma direncine sahiptir. Bu da yaz koşullarına yaz lastiklerinin daha az yakıt harcacayağı anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Faydaları

Yaz mevsiminde kış lastikleri ile yola devam etmek; hem güvenlik ve konfordan feragat etmek hem de daha fazla maliyet anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Fren Performansı

Yaz lastikleri, yaz mevsiminde ıslak ve kuru zemin koşullarında daha kısa fren mesafelerine sahiptir.

Not: Sitemizde kullanılan ürün resimleri ve teknik bilgi alanlarında, üreticiler ve yetkili distribütörler tarafından sağlanan veriler kullanılmaktadır.

Garanti Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 3.105 TL 6.209 TL
3 + 4 936 TL 6.551 TL
4 + 4 834 TL 6.675 TL
5 + 4 755 TL 6.799 TL
6 + 4 689 TL 6.892 TL
7 + 4 638 TL 7.016 TL
8 + 4 592 TL 7.109 TL
9 804 TL 7.233 TL
10 736 TL 7.358 TL
11 683 TL 7.513 TL
12 636 TL 7.637 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Yapı Kredi
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 + 5 887 TL 6.209 TL
3 + 5 819 TL 6.551 TL
4 + 5 742 TL 6.675 TL
5 + 5 677 TL 6.768 TL
6 + 5 627 TL 6.892 TL
7 + 5 585 TL 7.016 TL
8 889 TL 7.109 TL

Peşin Fiyatını 7 Taksit İmkanı !

Akbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 + 2 1.552 TL 6.209 TL
3 + 3 1.092 TL 6.551 TL
4 + 4 834 TL 6.675 TL
5 + 4 752 TL 6.768 TL
6 + 4 689 TL 6.892 TL
7 + 4 635 TL 6.985 TL
8 + 4 592 TL 7.109 TL
9 804 TL 7.233 TL
10 736 TL 7.358 TL
11 683 TL 7.513 TL

Peşin Fiyatına 4 Taksit İmkanı!

T. İş Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 + 4 1.035 TL 6.209 TL
3 + 4 936 TL 6.551 TL
4 + 4 834 TL 6.675 TL
5 + 4 755 TL 6.799 TL
6 + 4 689 TL 6.892 TL
7 + 4 638 TL 7.016 TL
8 + 4 595 TL 7.140 TL
9 800 TL 7.202 TL
10 736 TL 7.358 TL
11 677 TL 7.451 TL
12 636 TL 7.637 TL

Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı!

 

T. Halk Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 3.105 TL 6.209 TL
3 2.184 TL 6.551 TL
4 1.669 TL 6.675 TL
5 1.360 TL 6.799 TL
6 1.149 TL 6.892 TL
7 1.002 TL 7.016 TL
8 893 TL 7.140 TL
9 804 TL 7.233 TL
10 736 TL 7.358 TL
11 680 TL 7.482 TL
12 636 TL 7.637 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Kuveyt Türk
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 + 3 1.242 TL 6.209 TL
3 + 3 1.076 TL 6.457 TL
4 + 3 940 TL 6.582 TL
5 + 3 834 TL 6.675 TL
6 + 3 752 TL 6.768 TL
7 + 3 689 TL 6.892 TL
8 + 3 638 TL 7.016 TL
9 + 3 592 TL 7.109 TL
10 723 TL 7.233 TL
11 666 TL 7.327 TL
12 621 TL 7.451 TL

Peşin Fiyatına 5 Taksit İmkanı !

Ziraat
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 3.105 TL 6.209 TL
3 2.173 TL 6.519 TL
4 1.661 TL 6.644 TL
5 1.354 TL 6.768 TL
6 + 2 862 TL 6.892 TL
7 + 2 776 TL 6.985 TL
8 + 2 711 TL 7.109 TL
9 + 2 660 TL 7.265 TL
10 + 2 611 TL 7.327 TL

Peşin fiyatına 2 taksit imkanı !

Finansbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.209 TL 6.209 TL
2 3.105 TL 6.209 TL
3 2.173 TL 6.519 TL
4 1.661 TL 6.644 TL
5 1.347 TL 6.737 TL
6 1.138 TL 6.830 TL
7 993 TL 6.954 TL
8 885 TL 7.078 TL
9 797 TL 7.171 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Fibabank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 - -
6 1.131 TL 6.786 TL
9 783 TL 7.044 TL
12 609 TL 7.308 TL
15 505 TL 7.578 TL
18 - -
24 - -
36 - -
 • Fibabank'ın yeni müşterilerine özel Faizsiz ve Masrafsız 5 ay 5.000 TL ye kadar alışveriş kredisi.
 • Alış Giriş Kredisi 500 TL - 50.000 TL arasındaki alışverişlerde geçerlidir.
 •  15/11/2023 Tarihli BDDK kararı gereğince online alışverişe ilişkin almış olduğunuz kredinize ilgili banka tarafından 1000’de 5 oranında “kredi tahsis ücreti” yansıtılacak olup, kredi vadenize eşit taksitler halinde bölünerek taksit tutarınıza yansıtılacakır”
Garanti
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.285 TL 6.854 TL
5 1.438 TL 7.192 TL
6 1.228 TL 7.365 TL
9 878 TL 7.900 TL
12 705 TL 8.458 TL
15 603 TL 9.039 TL
18 536 TL 9.642 TL
24 455 TL 10.914 TL
36 381 TL 13.698 TL
 • Garanti Alışveriş Kredisi, 750 TL - 80.000 TL arasındaki alışverişlerde geçerlidir.
Türkiye Finans
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 - -
5 - -
6 1.190 TL 7.141 TL
9 - -
12 687 TL 8.249 TL
15 - -
18 - -
24 458 TL 10.997 TL
36 384 TL 13.835 TL

 • 1000 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
Paycell
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.305 TL 6.914 TL
5 - -
6 1.246 TL 7.476 TL
9 896 TL 8.065 TL
12 724 TL 8.682 TL
15 633 TL 9.488 TL
18 566 TL 10.196 TL
24 487 TL 11.695 TL
36 416 TL 14.992 TL

 • Alışveriş Kredisi faiz oranı 12 ay'a kadar % 4.29 15 ay -36 ay arası %4,49 . Üst limit 100.000 TL'dir.
 • 500 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
İş Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.286 TL 6.857 TL
5 1.439 TL 7.197 TL
6 1.229 TL 7.371 TL
9 879 TL 7.909 TL
12 706 TL 8.471 TL
15 604 TL 9.055 TL
18 537 TL 9.662 TL
24 456 TL 10.942 TL
36 382 TL 13.744 TL
 • Alışveriş Kredisi faiz oranı % 3,95 ve maksimum vade 36 aydır. Üst limit 150.000 TL'dir.
 • 100.000 TL’ye kadar 24 ay ve 100.000 TL üzeri için de 12 ay vadededir
 • Taksitli Ek Hesap faiz oranı % 4,42, maksimum vade 12 aydır.Üst limit 150.000 TL'dir.
 • 500 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
 • Kredi kullanımı banka müşterilerine özeldir.
Vakıfbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.299 TL 6.897 TL
5 1.452 TL 7.259 TL
6 1.241 TL 7.445 TL
9 891 TL 8.019 TL
12 718 TL 8.620 TL
15 616 TL 9.246 TL
18 550 TL 9.898 TL
24 470 TL 11.274 TL
36 397 TL 14.293 TL
 • Alışveriş Kredisi faiz oranı % 4,19 ve maksimum vade 36 aydır. Üst limit 25.000 TL'dir.
 • 3-36 ay arası taksit yapılmaktadır.
 • 750 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
 • Kredi kullanımı banka müşterilerine özeldir.
Kuveyttürk
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.265 TL 6.796 TL
5 1.420 TL 7.102 TL
6 1.210 TL 7.259 TL
9 860 TL 7.741 TL
12 687 TL 8.243 TL
15 584 TL 8.764 TL
18 517 TL 9.304 TL
24 435 TL 10.439 TL
36 359 TL 12.914 TL

 • 0-50.000 TL: maksimum 36 ay vade
 • 50.001-100.000 TL: maksimum 24 ay vade
 • 100.000 TL üzeri: maksimum 12 ay vade uygulanacaktır.
 • Alışveriş kredisi ile ödeme seçeneği için tabloda yer alan toplam tutar ve aylık ödeme rakamları, tek ürün fiyatı üzerinden hesaplanmakta ve gösterilmektedir.
 • Ürün adedinin değişmesi ya da hizmet eklenmesi sonucu toplam sepet tutarının değişmesi durumunda, ödenecek tutarlar da değişiklik göstermektedir.
MERCEDES
MERCEDES Detaylı Bilgi
VOLKSWAGEN
VOLKSWAGEN Detaylı Bilgi
CHEVROLET
CHEVROLET Detaylı Bilgi
PEUGEOT
PEUGEOT Detaylı Bilgi
RENAULT
RENAULT Detaylı Bilgi
HYUNDAI
HYUNDAI Detaylı Bilgi
MITSUBISHI
MITSUBISHI Detaylı Bilgi
CITROEN
CITROEN Detaylı Bilgi
ALFA ROMEO
ALFA ROMEO Detaylı Bilgi
CADILLAC
CADILLAC Detaylı Bilgi
Pirelli Cinturato P7 RFT * 225/50R17 98Y XL Ürün Yorumları (0 Adet)
İlk Yorumu Siz Yapın!
Benzer Ürünleri İncele
x
“Websitemizde ziyaretçi deneyimini artırmak adına Çerezler Kullanılmaktadır. Çerez Kullanım Politikamız görüntülemek için tıklayınız. Ziyaretçi Aydınlatma Metni'ni görüntülemek için tıklayınız.”.
Çerez Yönetimi Tamam