Futbol Heyecanı Başladı
Pirelli Logo

Pirelli Cinturato P7 RFT * 225/55R16 95W

kategori
Benzin Icon E
Yağmur Icon B
Sound Icon 71
yaz

Kategori Otomobil
Marka Pirelli
Desen Cinturato P7
OEM Kodu *
Ebat 225/55R16
Mevsim Yaz Lastiği
RunFlat RFT
Yük Endeksi 95 (690 kg)
Hız Endeksi W (270 km/s)
Garanti 24 Ay
Stok Kodu 2040900A23
Favorilere Ekle

5.972 TL
Üretim Tarihi :
Sepete Ekle
Ayda 379 TL'den Başlayan Alışveriş Kredisi
Kredi Kartına Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı
Stok Adedi : 8
Ücretsiz
Kargo
81 İlde
Montaj Hizmeti
Peşin Fiyatına
6 Taksit
E productDetail B 71dB

Pirelli Cinturato P7 RFT * 225/55R16 95W Yaz Lastiği

Lastikcim.com, yıllardır Formula1‘in ve dünya devi premium araç markalarının orijinal ekipman lastiklerini üreten Pirelli markasının yetkili satıcısıdır.

Pirelli Yetkili Satıcı

Pirelli Cinturato P7

Pirelli Cinturato P7, İtalyan premium lastik markasının spor otomobil ve sedan kullanıcıları için geliştirdiği yüksek performans yaz lastiği desenidir. Sürüş keyfi, performans, güvenlik ve çevre dostu teknolojilerin kombinasyonu “Yeşil Performans” anlayışı ile geliştirilmiştir. Pirelli yaz lastiği yanak bölgesinde yer alan Ecoimpact işaretlemesi; enerji verimliliği, temiz hava, düşük gürültü ve uzun kilometre ömrü özellikleri ile çevreye olan katkısını vurgulamaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği

Pirelli Cinturato P7 deseninin nano teknolojik polimerler ile zenginleştirilmiş kauçuk bileşiği, ıslak ve kuru zeminde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sağlamaktadır. Bununla birlikte; yuvarlanma direncini düşürerek yakıt tüketimini azaltmaktadır. Pirelli Cinturato P7, gürültü seviyesini azaltarak daha fazla sürüş konforu sağlayan özel asimetrik sırt tasarımına sahiptir. Sırt üzerindeki dört geniş kanal, su birikintilerinin aşıp geçilmesine, suyun hızla tahliye edilmesine yardımcı olmaktadır. Geniş kanallar, üst seviyede suda kızaklama direnci sağlarken ıslak zeminlerde çekiş gücünü yükseltmektedir. Pirelli Cinturato P7 deseninin sağlam omuz blokları ile üç sıra hâlinde ilerleyen sırt blokları, özellikle kuru zeminde dönüşlerde yol tutuşunu arttırmaktadır. Pirelli yaz lastiği, ıslak ve kuru zeminle yüksek manevra kabiliyeti sergilemekte ve üstün viraj performansı sunmaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği

1) İnovatif Hammadde ve Tasarım: Daha yavaş aşınan dişler.

2)Dört Geniş Kanal: Etkili su tahliyesi ile suda kızaklamaya karşı yüksek dayanıklılık.

3) Kompakt Sırt Blokları: Lastiğin direksiyon manevralarına daha iyi karşılık vermesini sağlamakta; sağlam dış kısım ile birlikte yüksek viraj performansı sağlamaktadır. Dönüşlerde lastik deformasyonunu azaltmaktadır.

4) Özel Blok Dizilimi: Gürültüyü azaltarak sürüş konforunu arttırmaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Karkas Yapısı

Pirelli Cinturato P7, karkasında kullanılan spiral olarak sarılan naylonla takviye edilen iki çelik kuşak sayesinde yüksek hızlara karşı dayanıklıdır. Bu esnek kompozit, sahip olduğu yüksek dayanıklılığa karşın oldukça hafiftir. Böylelikle lastik ağırlığını azaltmakta; yuvarlanma direnci değerlerinin daha da iyileştirilmesine katkı sağlamaktadır.

 

Çevre dostu teknolojilerin etkisi sanıldığından çok daha fazladır. Sadece yakıt verimliliği ve CO2 emisyonuna olumlu katkı ile sınırlı değildir. Daha uzun kilometre ömrü, daha uzun lastik değişim periyodu anlamına da gelir. Daha az sıklıkta değiştirilen lastikler sayesinde daha az atık oluşur. Daha az talep, buna bağlı olarak daha az arz, daha az hammadde kullanımı, daha az enerji tüketimi meydana gelir. Çevre dostu üretim süreçleri de ekstra katkı sağlamakta ve daha çok fayda elde edilmektedir.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği Kışın Kullanılır mı?

Pirelli Cinturato P7, karlı ve buzlu zeminler ile bu şartların oluşmasına sebep olabilecek çok düşük sıcaklıklarda kullanım için uygun değildir. İtalyan premium lastik markası, bu tip yol koşullarında ve 7 derece altı sıcaklıklarda; güvenlik ve performansı kabul görmüş Pirelli kış lastiklerinin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Hava sıcaklıkları 7 derece altına indiğinde herhangi bir yağış görülmese de kış lastiklerine geçiş yapılmalıdır.


Pirelli Cinturato

İlk Radyal Lastik ile Devrim Yaratan Seri: Cinturato

Temeli 1950’lere dayanan Radyal Lastik teknolojisinin ilk defa kullanıldığı Cinturato, devrin en gelişkin ve en teknolojik araçlarında kullanılmıştı. Devrim yaratan radyal kemer teknolojisinin atası (Radyal kemer’in İtalyancası ‘’cintura’’ dır.) Cinturato ailesinin üyesi olan Pirelli Cinturato P1 Verde, Pirelli tarafından küçük ve orta segment araç kullanıcılarına hitaben; performans, güvenlik ve tasarrufu bir arada sunmak üzere tasarlanmıştır.  Cinturato ailesinin temel prensibi olan 360 derece çok yönlü performans anlayışı, Pirelli mühendislerinin yenilikçi çözümleri ve geliştirdikleri üstün teknolojilerinin ürünlere uygulanması ile elde edilmiştir.

Pirelli Araştırma Geliştirme

Yenilikçi Teknolojiler ile Çok Yönlü Performans

Pirelli Cinturato P1 Verde, Formula 1 lastiklerinin de tasarlanmış olduğu Pirelli’nin Milano yerleşkesindeki  Pirelli Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde geliştirilmiştir. Pirelli yaz lastiği, en iyi performansı sağlamak için geliştirilen üstün teknolojiler ile Pirelli’nin çevre dostu üretim, çevre dostu ürün anlayışının bir sentezi olarak hayata geçirilmiştir. Pirelli tarafından karkas inşasında, desen tasarımında ve hamur bileşiminde kullanılan çevre dostu teknolojilerin ürünü olan Pirelli Cinturato P1 Verde, CO2 emisyonu ve atık oluşumu gibi konular ile ilgili önemli kriterleri de başarıyla karşılamaktadır.

Güvenlik için Pirelli

Lastikler, araçların zeminle temas hâlinden tek bölgesidir. Pirelli, bu nedenle doğru lastik seçiminin ve lastiklerin uygun kullanımının hem güvenlik hem de lastik ömrünu uzatma açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtmektedir. Araç kullanımı sırasında lastik diş derinliği (lastik sırtı derinliği) 1,6 mm’den daha düşükse hem ehliyetinizden 3 puan kaybeder hem de idari para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 

Pirelli'nin Yaz Lastiği Diş Derinliği Tavsiyesi

 • 8 mm- 3 mm Arası: Mükemmel 
 • 3 mm - 1,6 mm Arası: Değiştirilmesi Tavsiye Edilir
 • 1,6 mm'nin Altı: Değiştirilmesi Zorunlu

Lastikleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pirelli Yaz Lastiği Diş Derinliği

Lastik Diş Derinliği Düzenli Olarak Kontrol Edilmelidir

Pirelli; binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlarında kullanılan lastiklerin diş derinliğinin 1,6 mm’nin altına düşmemesi gerektiğini belirtmektedir. Pirelli, daha güvenli kullanım için diş derinliği 3 mm altına indiğinde (kış lastiklerinde 4 mm altında düştüğünde) lastiklerin değiştirilmesini tavsiye etmektedir. Lastik diş derinliğinin azalması ile doğru orantılı olarak ıslak zemin performansı da düşmektedir.

Pirelli Yaz Lastiği Hava Basıncı

Lastikler Doğru Basınç ile Kullanılmalıdır

Lastik basıncı, hem güvenlik hem de lastik ömrü ile doğrudan ilişkilidir. Pirelli, lastik hava basıncının en az ayda bir defa ve uzun yolculuklara çıkmadan önce kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Doğru lastik basıncı, araçların teknik kataloğunun yanı sıra araç üzerine yapıştırılmış metal etiketlerde de bulunmaktadır. Etiketler, genellikle sürücü kapısının bulunduğu bölgede, torpido gözü veya yakıt deposu kapağı içerisinde yer almaktadır.

Pirelli Lastik Kontrolü

Hasarlar Kontrol Edilmelidir

Kaldırımlar, kasisler ve yollarda yer alan engellere çarpmak, lastiklerin iç bölgesinde gözle görülemeyen hasarlara neden olabilmektedir. Pirelli, böyle bir durumdan şüphelendiğinizde lastiklerin bir uzman tarafından kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Aynı zamanda lastik üzerinde oluşabilen belirgin bir çıkıntı, yükseklik ya da balonun sürüş güvenliği için uygun olmadığını; bu durumda lastiklerin değiştirilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Güvenilir lastik testleri ile de öne çıkan Avrupa'nın en büyük otomobil derneği ADAC tarafından kış ve yaz lastikerinin fren performansı karşılaştırılmıştır. ABS ile Frenleme (100-0 km/s) testi, 25 derece sıcaklıkta kuru zeminde gerçekleştirilmiştir. Test sonuçlarına göre yaz lastikleri, kış lastiklerinden %44 oranında daha kısa fren mesafesine sahip olmuştur.

    Yaz Aylarında Neden Yaz Lastikleri Kullanılmalı?

Yaz Lastiği Neden Gerekli

Yaz lastiklerinin kauçuk bileşiği, ortalama yaz sıcaklarında en iyi yol tutuşunu sağlamak için geliştirilmiştir. Bu lastikler, yaz koşullarında performansı optimize etmek için uygun diş ve kanal yapısına sahiptir. Yaz lastiklerinin sırt desenleri de yaz koşulları için uygun olarak tasarlanmaktadır.

Yaz Lastiği Yakıt Tüketimi

Yaz aylarında kış lastiği kullanmak, yakıt tüketimini arttırmaktadır. Yaz lastikleri, kış lastiklerine kıyasla daha düşük yuvarlanma direncine sahiptir. Bu da yaz koşullarına yaz lastiklerinin daha az yakıt harcacayağı anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Faydaları

Yaz mevsiminde kış lastikleri ile yola devam etmek; hem güvenlik ve konfordan feragat etmek hem de daha fazla maliyet anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Fren Performansı

Yaz lastikleri, yaz mevsiminde ıslak ve kuru zemin koşullarında daha kısa fren mesafelerine sahiptir.

Not: Sitemizde kullanılan ürün resimleri ve teknik bilgi alanlarında, üreticiler ve yetkili distribütörler tarafından sağlanan veriler kullanılmaktadır.

Garanti Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 2.100 TL 6.300 TL
4 1.605 TL 6.420 TL
5 1.308 TL 6.539 TL
6 1.105 TL 6.629 TL
7 964 TL 6.748 TL
8 855 TL 6.838 TL
9 773 TL 6.957 TL
10 708 TL 7.077 TL
11 657 TL 7.226 TL
12 612 TL 7.346 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Yapı Kredi
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 1.991 TL 5.972 TL
4 1.493 TL 5.972 TL
5 1.194 TL 5.972 TL
6 995 TL 5.972 TL
7 964 TL 6.748 TL
8 858 TL 6.868 TL
9 773 TL 6.957 TL
10 711 TL 7.107 TL
11 657 TL 7.226 TL
12 607 TL 7.286 TL

Peşin Fiyatını 6 Taksit İmkanı !

Akbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 2.100 TL 6.300 TL
4 1.605 TL 6.420 TL
5 1.302 TL 6.509 TL
6 1.105 TL 6.629 TL
7 960 TL 6.719 TL
8 855 TL 6.838 TL
9 773 TL 6.957 TL
10 708 TL 7.077 TL
11 657 TL 7.226 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

T. İş Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 1.991 TL 5.972 TL
4 1.493 TL 5.972 TL
5 1.194 TL 5.972 TL
6 995 TL 5.972 TL
7 964 TL 6.748 TL
8 858 TL 6.868 TL
9 770 TL 6.928 TL
10 708 TL 7.077 TL
11 651 TL 7.166 TL
12 612 TL 7.346 TL

Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı!

T. Halk Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 2.100 TL 6.300 TL
4 1.605 TL 6.420 TL
5 1.308 TL 6.539 TL
6 1.105 TL 6.629 TL
7 964 TL 6.748 TL
8 858 TL 6.868 TL
9 773 TL 6.957 TL
10 708 TL 7.077 TL
11 654 TL 7.196 TL
12 612 TL 7.346 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Kuveyt Türk
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 1.991 TL 5.972 TL
4 1.493 TL 5.972 TL
5 1.194 TL 5.972 TL
6 995 TL 5.972 TL
7 947 TL 6.629 TL
8 844 TL 6.748 TL
9 760 TL 6.838 TL
10 696 TL 6.957 TL
11 641 TL 7.047 TL
12 597 TL 7.166 TL

Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı !

Vakıfbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 2.110 TL 6.330 TL
4 1.612 TL 6.450 TL
5 1.302 TL 6.509 TL
6 1.105 TL 6.629 TL
7 960 TL 6.719 TL
8 855 TL 6.838 TL
9 773 TL 6.957 TL
10 708 TL 7.077 TL
11 657 TL 7.226 TL
12 607 TL 7.286 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Ziraat
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 2.090 TL 6.271 TL
4 1.598 TL 6.390 TL
5 1.302 TL 6.509 TL
6 1.105 TL 6.629 TL
7 960 TL 6.719 TL
8 855 TL 6.838 TL
9 776 TL 6.987 TL

Peşin fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Finansbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 5.972 TL 5.972 TL
2 2.986 TL 5.972 TL
3 2.110 TL 6.330 TL
4 1.612 TL 6.450 TL
5 1.314 TL 6.569 TL
6 1.105 TL 6.629 TL
7 964 TL 6.748 TL
8 866 TL 6.928 TL
9 783 TL 7.047 TL


Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Fibabank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 - -
6 1.088 TL 6.527 TL
9 753 TL 6.775 TL
12 586 TL 7.029 TL
15 486 TL 7.288 TL
18 - -
24 - -
36 - -

 • Fibabank'ın yeni müşterilerine özel Faizsiz ve Masrafsız 5 ay 5.000 TL ye kadar alışveriş kredisi.
 • Alış Giriş Kredisi 500 TL - 50.000 TL arasındaki alışverişlerde geçerlidir.
Garanti
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.238 TL 6.713 TL
5 1.421 TL 7.105 TL
6 1.218 TL 7.306 TL
9 881 TL 7.931 TL
12 716 TL 8.587 TL
15 615 TL 9.227 TL
18 552 TL 9.932 TL
24 476 TL 11.427 TL
36 403 TL 14.510 TL
 • Garanti Alışveriş Kredisi, 750 TL - 80.000 TL arasındaki alışverişlerde geçerlidir.
Türkiye Finans
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 - -
5 - -
6 1.213 TL 7.279 TL
9 - -
12 711 TL 8.532 TL
15 - -
18 - -
24 474 TL 11.385 TL
36 407 TL 14.647 TL

 • 3 ay erteleme opsiyonu sadece yeni banka müşterisi olacak kişiler için geçerlidir.
 • 3 Ay erteleme seçeneği tüm vadelerde geçerlidir.
 • Ertelenen gün sayısı finansman vadesine dahildir. 
 • Finansman tutarının 50.000TL’ye kadar olması durumunda maximum vade 36 aydır.
Paycell
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.276 TL 6.828 TL
5 - -
6 1.253 TL 7.519 TL
9 917 TL 8.252 TL
12 752 TL 9.026 TL
15 656 TL 9.840 TL
18 594 TL 10.692 TL
24 521 TL 12.504 TL
36 459 TL 16.506 TL

 •  Üst limit 100.000 TL'dir.
 • 500 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
İş Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.255 TL 6.765 TL
5 1.437 TL 7.185 TL
6 1.221 TL 7.327 TL
9 885 TL 7.962 TL
12 719 TL 8.630 TL
15 611 TL 9.172 TL
18 548 TL 9.865 TL
24 472 TL 11.331 TL
36 379 TL 13.659 TL
 • Maksimum vade 36 aydır. Üst limit 150.000 TL'dir.
 • 500 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
 • Kredi kullanımı banka müşterilerine özeldir.
Vakıfbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.289 TL 6.868 TL
5 1.469 TL 7.347 TL
6 1.266 TL 7.595 TL
9 930 TL 8.366 TL
12 765 TL 9.183 TL
15 670 TL 10.043 TL
18 608 TL 10.944 TL
24 536 TL 12.863 TL
36 475 TL 17.102 TL
 • Alışveriş Kredisi faiz oranı % 5,64'dür.
 • Kredide maksimum vade 36 aydır.
 • Üst limit 25.000 TL'dir.
 • 750 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
 • Kredi kullanımı banka müşterilerine özeldir.
Kuveyttürk
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.263 TL 6.789 TL
5 1.445 TL 7.223 TL
6 1.241 TL 7.447 TL
9 905 TL 8.143 TL
12 740 TL 8.877 TL
15 643 TL 9.647 TL
18 581 TL 10.452 TL
24 507 TL 12.164 TL
36 443 TL 15.940 TL

 • 0-50.000 TL: maksimum 36 ay vade
 • 50.001-100.000 TL: maksimum 24 ay vade
 • 100.000 TL üzeri: maksimum 12 ay vade uygulanacaktır.
 • Alışveriş kredisi ile ödeme seçeneği için tabloda yer alan toplam tutar ve aylık ödeme rakamları, tek ürün fiyatı üzerinden hesaplanmakta ve gösterilmektedir.
 • Ürün adedinin değişmesi ya da hizmet eklenmesi sonucu toplam sepet tutarının değişmesi durumunda, ödenecek tutarlar da değişiklik göstermektedir.
MERCEDES
MERCEDES Detaylı Bilgi
CHEVROLET
CHEVROLET Detaylı Bilgi
PEUGEOT
PEUGEOT Detaylı Bilgi
RENAULT
RENAULT Detaylı Bilgi
CITROEN
CITROEN Detaylı Bilgi
HYUNDAI
HYUNDAI Detaylı Bilgi
ALFA ROMEO
ALFA ROMEO Detaylı Bilgi
CADILLAC
CADILLAC Detaylı Bilgi
Pirelli Cinturato P7 RFT * 225/55R16 95W Ürün Yorumları (0 Adet)
İlk Yorumu Siz Yapın!
Benzer Ürünleri İncele