Futbol Heyecanı Başladı
Pirelli Logo

Pirelli Cinturato P7 RFT * 245/45R18 96Y

kategori
Benzin Icon E
Yağmur Icon B
Sound Icon 71
yaz

Kategori Otomobil
Marka Pirelli
Desen Cinturato P7
OEM Kodu *
Ebat 245/45R18
Mevsim Yaz Lastiği
RunFlat RFT
Yük Endeksi 96 (710 kg)
Hız Endeksi Y (300 km/s)
Garanti 24 Ay
Stok Kodu 2074800A24
Favorilere Ekle

Ekstra İndirim
%13
7.333 TL
6.350 TL
Üretim Tarihi :
Sepete Ekle
Ayda 403 TL'den Başlayan Alışveriş Kredisi
Kredi Kartına Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı
Stok Adedi : 12
Ücretsiz
Kargo
1.500 TL Migros Kartı Hediye
Peşin Fiyatına
6 Taksit
E productDetail B 71dB

Pirelli Cinturato P7 RFT * 245/45R18 96Y Yaz Lastiği

Lastikcim.com, yıllardır Formula1‘in ve dünya devi premium araç markalarının orijinal ekipman lastiklerini üreten Pirelli markasının yetkili satıcısıdır.

Pirelli Yetkili Satıcı

Pirelli Cinturato P7

Pirelli Cinturato P7, İtalyan premium lastik markasının spor otomobil ve sedan kullanıcıları için geliştirdiği yüksek performans yaz lastiği desenidir. Sürüş keyfi, performans, güvenlik ve çevre dostu teknolojilerin kombinasyonu “Yeşil Performans” anlayışı ile geliştirilmiştir. Pirelli yaz lastiği yanak bölgesinde yer alan Ecoimpact işaretlemesi; enerji verimliliği, temiz hava, düşük gürültü ve uzun kilometre ömrü özellikleri ile çevreye olan katkısını vurgulamaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği

Pirelli Cinturato P7 deseninin nano teknolojik polimerler ile zenginleştirilmiş kauçuk bileşiği, ıslak ve kuru zeminde yüksek yol tutuşu ve kısa fren mesafeleri sağlamaktadır. Bununla birlikte; yuvarlanma direncini düşürerek yakıt tüketimini azaltmaktadır. Pirelli Cinturato P7, gürültü seviyesini azaltarak daha fazla sürüş konforu sağlayan özel asimetrik sırt tasarımına sahiptir. Sırt üzerindeki dört geniş kanal, su birikintilerinin aşıp geçilmesine, suyun hızla tahliye edilmesine yardımcı olmaktadır. Geniş kanallar, üst seviyede suda kızaklama direnci sağlarken ıslak zeminlerde çekiş gücünü yükseltmektedir. Pirelli Cinturato P7 deseninin sağlam omuz blokları ile üç sıra hâlinde ilerleyen sırt blokları, özellikle kuru zeminde dönüşlerde yol tutuşunu arttırmaktadır. Pirelli yaz lastiği, ıslak ve kuru zeminle yüksek manevra kabiliyeti sergilemekte ve üstün viraj performansı sunmaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği

1) İnovatif Hammadde ve Tasarım: Daha yavaş aşınan dişler.

2)Dört Geniş Kanal: Etkili su tahliyesi ile suda kızaklamaya karşı yüksek dayanıklılık.

3) Kompakt Sırt Blokları: Lastiğin direksiyon manevralarına daha iyi karşılık vermesini sağlamakta; sağlam dış kısım ile birlikte yüksek viraj performansı sağlamaktadır. Dönüşlerde lastik deformasyonunu azaltmaktadır.

4) Özel Blok Dizilimi: Gürültüyü azaltarak sürüş konforunu arttırmaktadır.

Pirelli Cinturato P7 Karkas Yapısı

Pirelli Cinturato P7, karkasında kullanılan spiral olarak sarılan naylonla takviye edilen iki çelik kuşak sayesinde yüksek hızlara karşı dayanıklıdır. Bu esnek kompozit, sahip olduğu yüksek dayanıklılığa karşın oldukça hafiftir. Böylelikle lastik ağırlığını azaltmakta; yuvarlanma direnci değerlerinin daha da iyileştirilmesine katkı sağlamaktadır.

 

Çevre dostu teknolojilerin etkisi sanıldığından çok daha fazladır. Sadece yakıt verimliliği ve CO2 emisyonuna olumlu katkı ile sınırlı değildir. Daha uzun kilometre ömrü, daha uzun lastik değişim periyodu anlamına da gelir. Daha az sıklıkta değiştirilen lastikler sayesinde daha az atık oluşur. Daha az talep, buna bağlı olarak daha az arz, daha az hammadde kullanımı, daha az enerji tüketimi meydana gelir. Çevre dostu üretim süreçleri de ekstra katkı sağlamakta ve daha çok fayda elde edilmektedir.

Pirelli Cinturato P7 Yaz Lastiği Kışın Kullanılır mı?

Pirelli Cinturato P7, karlı ve buzlu zeminler ile bu şartların oluşmasına sebep olabilecek çok düşük sıcaklıklarda kullanım için uygun değildir. İtalyan premium lastik markası, bu tip yol koşullarında ve 7 derece altı sıcaklıklarda; güvenlik ve performansı kabul görmüş Pirelli kış lastiklerinin kullanılmasını tavsiye etmektedir. Hava sıcaklıkları 7 derece altına indiğinde herhangi bir yağış görülmese de kış lastiklerine geçiş yapılmalıdır.


Pirelli Cinturato

İlk Radyal Lastik ile Devrim Yaratan Seri: Cinturato

Temeli 1950’lere dayanan Radyal Lastik teknolojisinin ilk defa kullanıldığı Cinturato, devrin en gelişkin ve en teknolojik araçlarında kullanılmıştı. Devrim yaratan radyal kemer teknolojisinin atası (Radyal kemer’in İtalyancası ‘’cintura’’ dır.) Cinturato ailesinin üyesi olan Pirelli Cinturato P1 Verde, Pirelli tarafından küçük ve orta segment araç kullanıcılarına hitaben; performans, güvenlik ve tasarrufu bir arada sunmak üzere tasarlanmıştır.  Cinturato ailesinin temel prensibi olan 360 derece çok yönlü performans anlayışı, Pirelli mühendislerinin yenilikçi çözümleri ve geliştirdikleri üstün teknolojilerinin ürünlere uygulanması ile elde edilmiştir.

Pirelli Araştırma Geliştirme

Yenilikçi Teknolojiler ile Çok Yönlü Performans

Pirelli Cinturato P1 Verde, Formula 1 lastiklerinin de tasarlanmış olduğu Pirelli’nin Milano yerleşkesindeki  Pirelli Araştırma ve Geliştirme Merkezi’nde geliştirilmiştir. Pirelli yaz lastiği, en iyi performansı sağlamak için geliştirilen üstün teknolojiler ile Pirelli’nin çevre dostu üretim, çevre dostu ürün anlayışının bir sentezi olarak hayata geçirilmiştir. Pirelli tarafından karkas inşasında, desen tasarımında ve hamur bileşiminde kullanılan çevre dostu teknolojilerin ürünü olan Pirelli Cinturato P1 Verde, CO2 emisyonu ve atık oluşumu gibi konular ile ilgili önemli kriterleri de başarıyla karşılamaktadır.

Güvenlik için Pirelli

Lastikler, araçların zeminle temas hâlinden tek bölgesidir. Pirelli, bu nedenle doğru lastik seçiminin ve lastiklerin uygun kullanımının hem güvenlik hem de lastik ömrünu uzatma açısından büyük öneme sahip olduğunu belirtmektedir. Araç kullanımı sırasında lastik diş derinliği (lastik sırtı derinliği) 1,6 mm’den daha düşükse hem ehliyetinizden 3 puan kaybeder hem de idari para cezası ile karşı karşıya kalabilirsiniz.
 

Pirelli'nin Yaz Lastiği Diş Derinliği Tavsiyesi

 • 8 mm- 3 mm Arası: Mükemmel 
 • 3 mm - 1,6 mm Arası: Değiştirilmesi Tavsiye Edilir
 • 1,6 mm'nin Altı: Değiştirilmesi Zorunlu

Lastikleri Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Pirelli Yaz Lastiği Diş Derinliği

Lastik Diş Derinliği Düzenli Olarak Kontrol Edilmelidir

Pirelli; binek, hafif ticari ve ağır vasıta araçlarında kullanılan lastiklerin diş derinliğinin 1,6 mm’nin altına düşmemesi gerektiğini belirtmektedir. Pirelli, daha güvenli kullanım için diş derinliği 3 mm altına indiğinde (kış lastiklerinde 4 mm altında düştüğünde) lastiklerin değiştirilmesini tavsiye etmektedir. Lastik diş derinliğinin azalması ile doğru orantılı olarak ıslak zemin performansı da düşmektedir.

Pirelli Yaz Lastiği Hava Basıncı

Lastikler Doğru Basınç ile Kullanılmalıdır

Lastik basıncı, hem güvenlik hem de lastik ömrü ile doğrudan ilişkilidir. Pirelli, lastik hava basıncının en az ayda bir defa ve uzun yolculuklara çıkmadan önce kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Doğru lastik basıncı, araçların teknik kataloğunun yanı sıra araç üzerine yapıştırılmış metal etiketlerde de bulunmaktadır. Etiketler, genellikle sürücü kapısının bulunduğu bölgede, torpido gözü veya yakıt deposu kapağı içerisinde yer almaktadır.

Pirelli Lastik Kontrolü

Hasarlar Kontrol Edilmelidir

Kaldırımlar, kasisler ve yollarda yer alan engellere çarpmak, lastiklerin iç bölgesinde gözle görülemeyen hasarlara neden olabilmektedir. Pirelli, böyle bir durumdan şüphelendiğinizde lastiklerin bir uzman tarafından kontrol edilmesini tavsiye etmektedir. Aynı zamanda lastik üzerinde oluşabilen belirgin bir çıkıntı, yükseklik ya da balonun sürüş güvenliği için uygun olmadığını; bu durumda lastiklerin değiştirilmesi gerektiğini belirtmektedir.

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Kış ve Yaz Lastikleri Fren Performansı Karşılaştırma

Güvenilir lastik testleri ile de öne çıkan Avrupa'nın en büyük otomobil derneği ADAC tarafından kış ve yaz lastikerinin fren performansı karşılaştırılmıştır. ABS ile Frenleme (100-0 km/s) testi, 25 derece sıcaklıkta kuru zeminde gerçekleştirilmiştir. Test sonuçlarına göre yaz lastikleri, kış lastiklerinden %44 oranında daha kısa fren mesafesine sahip olmuştur.

    Yaz Aylarında Neden Yaz Lastikleri Kullanılmalı?

Yaz Lastiği Neden Gerekli

Yaz lastiklerinin kauçuk bileşiği, ortalama yaz sıcaklarında en iyi yol tutuşunu sağlamak için geliştirilmiştir. Bu lastikler, yaz koşullarında performansı optimize etmek için uygun diş ve kanal yapısına sahiptir. Yaz lastiklerinin sırt desenleri de yaz koşulları için uygun olarak tasarlanmaktadır.

Yaz Lastiği Yakıt Tüketimi

Yaz aylarında kış lastiği kullanmak, yakıt tüketimini arttırmaktadır. Yaz lastikleri, kış lastiklerine kıyasla daha düşük yuvarlanma direncine sahiptir. Bu da yaz koşullarına yaz lastiklerinin daha az yakıt harcacayağı anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Faydaları

Yaz mevsiminde kış lastikleri ile yola devam etmek; hem güvenlik ve konfordan feragat etmek hem de daha fazla maliyet anlamına gelmektedir.

Yaz Lastiği Fren Performansı

Yaz lastikleri, yaz mevsiminde ıslak ve kuru zemin koşullarında daha kısa fren mesafelerine sahiptir.

Not: Sitemizde kullanılan ürün resimleri ve teknik bilgi alanlarında, üreticiler ve yetkili distribütörler tarafından sağlanan veriler kullanılmaktadır.

Garanti Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.233 TL 6.699 TL
4 1.707 TL 6.826 TL
5 1.391 TL 6.953 TL
6 1.175 TL 7.049 TL
7 1.025 TL 7.176 TL
8 909 TL 7.271 TL
9 822 TL 7.398 TL
10 752 TL 7.525 TL
11 699 TL 7.684 TL
12 651 TL 7.811 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Yapı Kredi
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.117 TL 6.350 TL
4 1.588 TL 6.350 TL
5 1.270 TL 6.350 TL
6 1.058 TL 6.350 TL
7 1.025 TL 7.176 TL
8 913 TL 7.303 TL
9 822 TL 7.398 TL
10 756 TL 7.557 TL
11 699 TL 7.684 TL
12 646 TL 7.747 TL

Peşin Fiyatını 6 Taksit İmkanı !

Akbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.233 TL 6.699 TL
4 1.707 TL 6.826 TL
5 1.384 TL 6.922 TL
6 1.175 TL 7.049 TL
7 1.021 TL 7.144 TL
8 909 TL 7.271 TL
9 822 TL 7.398 TL
10 752 TL 7.525 TL
11 699 TL 7.684 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

T. İş Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.117 TL 6.350 TL
4 1.588 TL 6.350 TL
5 1.270 TL 6.350 TL
6 1.058 TL 6.350 TL
7 1.025 TL 7.176 TL
8 913 TL 7.303 TL
9 818 TL 7.366 TL
10 752 TL 7.525 TL
11 693 TL 7.620 TL
12 651 TL 7.811 TL

Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı!

T. Halk Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.233 TL 6.699 TL
4 1.707 TL 6.826 TL
5 1.391 TL 6.953 TL
6 1.175 TL 7.049 TL
7 1.025 TL 7.176 TL
8 913 TL 7.303 TL
9 822 TL 7.398 TL
10 752 TL 7.525 TL
11 696 TL 7.652 TL
12 651 TL 7.811 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Kuveyt Türk
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.117 TL 6.350 TL
4 1.588 TL 6.350 TL
5 1.270 TL 6.350 TL
6 1.058 TL 6.350 TL
7 1.007 TL 7.049 TL
8 897 TL 7.176 TL
9 808 TL 7.271 TL
10 740 TL 7.398 TL
11 681 TL 7.493 TL
12 635 TL 7.620 TL

Peşin Fiyatına 6 Taksit İmkanı !

Vakıfbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.244 TL 6.731 TL
4 1.715 TL 6.858 TL
5 1.384 TL 6.922 TL
6 1.175 TL 7.049 TL
7 1.021 TL 7.144 TL
8 909 TL 7.271 TL
9 822 TL 7.398 TL
10 752 TL 7.525 TL
11 699 TL 7.684 TL
12 646 TL 7.747 TL

Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Ziraat
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.223 TL 6.668 TL
4 1.699 TL 6.795 TL
5 1.384 TL 6.922 TL
6 1.175 TL 7.049 TL
7 1.021 TL 7.144 TL
8 909 TL 7.271 TL
9 826 TL 7.430 TL

Peşin fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Finansbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
1 6.350 TL 6.350 TL
2 3.175 TL 6.350 TL
3 2.244 TL 6.731 TL
4 1.715 TL 6.858 TL
5 1.397 TL 6.985 TL
6 1.175 TL 7.049 TL
7 1.025 TL 7.176 TL
8 921 TL 7.366 TL
9 833 TL 7.493 TL


Peşin Fiyatına 2 Taksit İmkanı!

Fibabank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 - -
6 1.157 TL 6.940 TL
9 800 TL 7.204 TL
12 623 TL 7.474 TL
15 517 TL 7.750 TL
18 - -
24 - -
36 - -

 • Fibabank'ın yeni müşterilerine özel Faizsiz ve Masrafsız 5 ay 5.000 TL ye kadar alışveriş kredisi.
 • Alış Giriş Kredisi 500 TL - 50.000 TL arasındaki alışverişlerde geçerlidir.
Garanti
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.379 TL 7.138 TL
5 1.511 TL 7.555 TL
6 1.295 TL 7.769 TL
9 937 TL 8.433 TL
12 761 TL 9.131 TL
15 654 TL 9.811 TL
18 587 TL 10.561 TL
24 506 TL 12.150 TL
36 429 TL 15.429 TL
 • Garanti Alışveriş Kredisi, 750 TL - 80.000 TL arasındaki alışverişlerde geçerlidir.
Türkiye Finans
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 - -
5 - -
6 1.290 TL 7.740 TL
9 - -
12 756 TL 9.072 TL
15 - -
18 - -
24 504 TL 12.106 TL
36 433 TL 15.574 TL

 • 3 ay erteleme opsiyonu sadece yeni banka müşterisi olacak kişiler için geçerlidir.
 • 3 Ay erteleme seçeneği tüm vadelerde geçerlidir.
 • Ertelenen gün sayısı finansman vadesine dahildir. 
 • Finansman tutarının 50.000TL’ye kadar olması durumunda maximum vade 36 aydır.
Paycell
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.420 TL 7.260 TL
5 - -
6 1.332 TL 7.995 TL
9 975 TL 8.774 TL
12 800 TL 9.597 TL
15 698 TL 10.463 TL
18 632 TL 11.369 TL
24 554 TL 13.296 TL
36 488 TL 17.551 TL

 •  Üst limit 100.000 TL'dir.
 • 500 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
İş Bankası
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.398 TL 7.193 TL
5 1.528 TL 7.640 TL
6 1.298 TL 7.791 TL
9 941 TL 8.466 TL
12 765 TL 9.176 TL
15 650 TL 9.753 TL
18 583 TL 10.489 TL
24 502 TL 12.048 TL
36 403 TL 14.524 TL
 • Maksimum vade 36 aydır. Üst limit 150.000 TL'dir.
 • 500 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
 • Kredi kullanımı banka müşterilerine özeldir.
Vakıfbank
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.434 TL 7.303 TL
5 1.563 TL 7.812 TL
6 1.346 TL 8.075 TL
9 988 TL 8.896 TL
12 814 TL 9.764 TL
15 712 TL 10.678 TL
18 646 TL 11.637 TL
24 570 TL 13.677 TL
36 505 TL 18.185 TL
 • Alışveriş Kredisi faiz oranı % 5,64'dür.
 • Kredide maksimum vade 36 aydır.
 • Üst limit 25.000 TL'dir.
 • 750 TL ve üzeri alışverişleri için geçerlidir.
 • Kredi kullanımı banka müşterilerine özeldir.
Kuveyttürk
Taksit Sayısı Aylık Ödeme Toplam
3 2.406 TL 7.219 TL
5 1.536 TL 7.680 TL
6 1.320 TL 7.918 TL
9 962 TL 8.658 TL
12 787 TL 9.438 TL
15 684 TL 10.257 TL
18 617 TL 11.114 TL
24 539 TL 12.934 TL
36 471 TL 16.949 TL

 • 0-50.000 TL: maksimum 36 ay vade
 • 50.001-100.000 TL: maksimum 24 ay vade
 • 100.000 TL üzeri: maksimum 12 ay vade uygulanacaktır.
 • Alışveriş kredisi ile ödeme seçeneği için tabloda yer alan toplam tutar ve aylık ödeme rakamları, tek ürün fiyatı üzerinden hesaplanmakta ve gösterilmektedir.
 • Ürün adedinin değişmesi ya da hizmet eklenmesi sonucu toplam sepet tutarının değişmesi durumunda, ödenecek tutarlar da değişiklik göstermektedir.
MERCEDES
MERCEDES Detaylı Bilgi
PEUGEOT
PEUGEOT Detaylı Bilgi
VOLKSWAGEN
VOLKSWAGEN Detaylı Bilgi
RENAULT
RENAULT Detaylı Bilgi
CHEVROLET
CHEVROLET Detaylı Bilgi
FERRARI
FERRARI Detaylı Bilgi
SSANGYONG
SSANGYONG Detaylı Bilgi
HYUNDAI
HYUNDAI Detaylı Bilgi
CITROEN
CITROEN Detaylı Bilgi
ALFA ROMEO
ALFA ROMEO Detaylı Bilgi
MASERATI
MASERATI Detaylı Bilgi
INFINITI
INFINITI Detaylı Bilgi
Pirelli Cinturato P7 RFT * 245/45R18 96Y Ürün Yorumları (0 Adet)
İlk Yorumu Siz Yapın!
Benzer Ürünleri İncele